Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-03-2007, 11:48   #1
gokseldbuga
Guest

Exclamation Önemlİ-forum İle İlgİlİ

Arkadaşlar,
Foruma resim & galeri eklenme konusunda biraz araştırma yaptım , bilginize sunar , önerilerinizi beklerim.

Foruma galeri eklenmesi

Öncelikle foruma galeri eklersek , bu galerinin kaplayacağı alan bizim servis sağlayıcımızdan kiraladığımız alan üzerinde olacaktır, yani 500 mb lık bir yer almışsak bu alandan yiyecektir. Bu durumda bu alan doldukça ekstra depolama alanı ihtiyacımız doğacak ve yer satın alacağız , bu da para demek. Şu anda foru içinden eklenen resimler ve eklentiler zaten bu alanı işgal ediyor, yani değişen birşey olmayacak.
Mert'in önerisiyle zipkinci.com un kullandığı sistemi inceledim. 4images adlı serbest kaynak kodlu bir yazılım kullanıyorlar . Bu yazılımı kendi makinamdaki test forumuna entegre ettim. Zipkinci.com a nasil resim ekleneceğini incelerseniz , imageshack e eklemeden farkı olmadığını göreceksiniz .
Kısaca :
resim galeriye eklenir, özellikleri tıklanır , web üzerindeki adresi kopyalanır , forum içinden IMG tag kullanarak adres yapıştırılır , yani imageshacke eklediğimiz bir resmi foruma gömerken yaptığımız işlem. Bu durumda kullanıcı açısından bir avantajı yok.
Bunun gibi bir sürü serbest kaynak kodlu yazılım var ama unutmayınız her halükarda internet üzerinde alana ihtiyacımız olacaktır.
İnternet üzerinde bu alanı bize sağlayacak imageshack, picasaweb gibi yerler var iken biz bunun için para ödeyeceğiz, yönetimi de cabası.

SSS ( sıkça sorulan sorular )
Imageshack üzerindeki resimlerim silinir mi?
Imageshack kullanım kurallarını ihlal etmediğiniz sürece SİLİNMEZ, ebediyen orada kalır
İsterseniz imageshack e de üye olup kendi galerinizi yaratırsınız ( sanırım, denemedim)

Picasa
Google firmasının bir ürünüdür, Türkçe arayüzü vardır. İster programı indirip makinanıza kurup tüm resimlerinizi düzenleyin ve internete yükleyin isterseniz internet tarayıcınız üzerinden resim ekleyin. Kalitesi ve yüklemesi gayet hızlı ve rahat.

Örnek

Bu konuda görüşlerinizi lütfen belirtiniz .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları