Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Rastgelsin Kahvesi

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-02-2010, 19:20   #1
bucalı ferdi
Çımacı

bucalı ferdi kullanıcısının avatarı

Varsayılan canım sıkılıyor,

meraba değerli arkadaşlar ben izmir bucada yaşıyorum arasıra canım sıkılıyor emekli adamım işte konağa gidiyorum ama orada çok canım sıkılıyor nedemi ise pasaport semtinden tutun limana kadar balık yakalanıyor oralarda yasak değilmi oralar neden kimse karışmıyor benim işimgücüm yokemekli adamım bana deyin nereye kime şikayet edilecekse ederim uraşırım.teşekürler

Softa sınıfının din simsarlığına izin verilmemelidir. Dinden maddi menfaat temin edenler. İğrenç kimselerdir. İşte bu duruma karsıyız ve buna müsaade etmiyoruz.
Mustafa Kemal ATATÜRK 1930
bucalı ferdi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-02-2010, 20:10   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ferdi abi malesef dediğiniz gibi her tarafta amatörler balık avlıyor. Özellikle bu mevsim kalamar yakalanıyor.

Geceleri ise bostanlı ve inciraltından kaçak tekneler girip ağ atıyorlar.
Daha dün saat 6:15 te karşıyakadan vapura bindim. Baktım ilerde bir tekne var iskele-sancak lambası yanıyor, başka hiçbir ışık veya insan belirtisi yok. Vapur kalktığında baktım yaklaşık 10-12 metre boyunda kamaralı bir tekne (ırgatı vs. var profesyonel yani bu adamlar) alaybey tersaneye doğru gidiyordu. Sahil güvenlik komutanlığının burnunun dibinde adamlar kaçak avlanıyor, ya ruhları duymuyor yada işlerine gelmiyor yakalamak.

Sahil güvenlik komutanlığına veya deniz polisine bildirirseniz gerekeni herhale yaparlar.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2010, 20:18   #3
Yağız DEMİR
Kaptan

Yağız DEMİR kullanıcısının avatarı

ferdı abı taygun kardesıme katılıyorum benım ısyerımın dıbınde de denız polısı var bostanlıdan vapura bınıp gelıyorum gece nobetlerıne ve vapura bındıgım saatte ıse her aksam 4-5 balıkcı teknesı avlanma yasagı olan kısma kacak gırıs yapıyorlar ve teknelerın renkı hep lacıver hakı yesıl ve sıyah gece gozukmesın dıye ve ınanırmısınız bılmem ama gece pasaporttakı denız polısının bulundugu yere kadar sokluluyo ve gormuyorlar gercı hos ıhbarlamı mudahale edılıyo kendılerı radardamı gorup haraket edıyo o bıle muallakta yada gormek gıbı bır yetenek yokmu onuda bılemıyom bır turlu cozemedım bende ben nobetteyken goruyom onlar neydeyken goruyorlar bılemıyom

Yağız DEMİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2010, 22:33   #4
bucalı ferdi
Çımacı

bucalı ferdi kullanıcısının avatarı

ilginize teşekür ederim arkadaşlar şansımı deneyeceğim birkere

Softa sınıfının din simsarlığına izin verilmemelidir. Dinden maddi menfaat temin edenler. İğrenç kimselerdir. İşte bu duruma karsıyız ve buna müsaade etmiyoruz.
Mustafa Kemal ATATÜRK 1930
bucalı ferdi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2010, 08:22   #5
Necati ARAT
Kaptan

Ferdi abi Sirküler gereği ...:
İzmir limanında, Bostanlı ile Üçkuyular Vapur iskelesi arasında çekilen hattın Doğusunda (yani iç körfez) kalan sahada hertürlü su ürünleri avcılığı yasaktır.

Aslında bu sirküye göre Konaktada avlanmak yasaktır..
Ama her ne hikmetse olta balıkcılığına ses çıkartılmamakta ..
Tekne ile yasak bölgede avlananlara gerekli müdahele yapılmaktadır..
Sadece üzerimize düŞen vatandaşlık görevini yerine getirmek, yani ; bu yasak bölgede Tekne ile ağ döküp avlananları Sahil Güvenliğe Billdirmektir..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları