Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Tatlı Su Balıkları

Tatlı Su Balıkları Türkiyede yaşayan tatlı su balıkları hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-07-2010, 03:42   #1
nefret123456
Oltacı

Varsayılan Merhaba kızılkanat kahkkında

merhaba ben yenı basladım balıkavcılıgına ve gollerde avlanıyorum şamlar gölü (barajda olabılır) oaraya gıdıyorum ama orada hangı balıklar var bılmyıorum ve karadan avlanıyorum bunlar hakkında bılgı verırsenız ve nasıl olta almam gerektıtıgnı nasıl yem vs. cantamın nasıl olması gerektıgı hakkında yardım edersenız sevınırım. Bide neler gerektıı. kızıl kanat ıle kaya balıgı var galıba gordugum kadarı ıle. kızıl kanatın tadı nasıl bıde eğer başka balık cıkıyorsa onların da tadı nasıl tadı olgugunu bılgılendırısenız cok sevınırım sımdıden tesekkurler.

Edit : forumda birçok şey okudum ve ogrendım. Fırdondu ne ıse yarıyor onu anlamadım
nefret123456 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-07-2010, 07:33   #2
ARDA-TURKAY
Oltacı

ARDA-TURKAY kullanıcısının avatarı

Foruma hoşgeldin ...Ben de kızılkanat avcısıyım ... Gelen yorumlara göre yardımcı olacağım ...
ARDA-TURKAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 13:15   #3
hamit34
Oltacı

hamit34 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
nefret123456 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba ben yenı basladım balıkavcılıgına ve gollerde avlanıyorum şamlar gölü (barajda olabılır) oaraya gıdıyorum ama orada hangı balıklar var bılmyıorum ve karadan avlanıyorum bunlar hakkında bılgı verırsenız ve nasıl olta almam gerektıtıgnı nasıl yem vs. cantamın nasıl olması gerektıgı hakkında yardım edersenız sevınırım. Bide neler gerektıı. kızıl kanat ıle kaya balıgı var galıba gordugum kadarı ıle. kızıl kanatın tadı nasıl bıde eğer başka balık cıkıyorsa onların da tadı nasıl tadı olgugunu bılgılendırısenız cok sevınırım sımdıden tesekkurler.

Edit : forumda birçok şey okudum ve ogrendım. Fırdondu ne ıse yarıyor onu anlamadım
merhaba hoşgeldin firdöndü misanın dönerek kopmasını önleyen bir mekanizma dip oltalarda ve büyük balık avlarında kullanılır aslında kızılkanat için kullanman şart deil olmasada olur kızıl kanat en fazla 1 veya 1,5 kg olur ama dediğin barajda 300grdan büyünü yakalaman çok zor salı bosnada yani şamlarda kızılkanat turna yayın sazan var kaya balığı yenmez çok kötü balık kızılkanatta çok kılçıklıdır tatlı suların en lezzetli ve ticari değeri olan balıklar genel olarak alabalık turna yayın sudak levrek ve diğerleridir fakat gittiğin gölde turna yakalamak zor iş botun olması gerek kıyıdan kızılkanat ve sazan yakalaya bilirsin solucan mısır ve hamur kullanman sonuç verecektir zevkli bir av olsun istersen samandıralı küçük kancalı at iki kanca yap birine solucan birine hamur tak ve kızılkanat ve san-zan yakala diğerlerine uraşma bence hadi rast gele
en pahalı balık yakaladığın balıktır
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hamit34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 13:18   #4
hamit34
Oltacı

Alıntı:
ARDA-TURKAY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Foruma hoşgeldin ...Ben de kızılkanat avcısıyım ... Gelen yorumlara göre yardımcı olacağım ...
arda abi arkadaşın bahsettiği göl senin uzmanlık alanın aslında ama ben birkaç şey yazdım eksik ve hataları sen düzeltirsin artık saygılar

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Eski 07-07-2010, 14:46   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hamit abi bilgiler için teşekkürler.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 15:51   #6
ARDA-TURKAY
Oltacı

ARDA-TURKAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hamit34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arda abi arkadaşın bahsettiği göl senin uzmanlık alanın aslında ama ben birkaç şey yazdım eksik ve hataları sen düzeltirsin artık saygılar
Daha ne olsun, bana gerek kalmadı ... Balıkların boyları diğerlerine nazaran biraz küçük olduğu için bazen yorumlarda sorun çıkıyor, o yüzden daha sonra yazarım dedim ... Aralarında 3-5 tane de kiloluk sazanlar geliyor ... Çok sağol ...
ARDA-TURKAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 18:36   #7
yenal45
Kaptan

yenal45 kullanıcısının avatarı

arkadaş bayagı güzel anlatmış dağa nedenir ama kırmızı kanatı ben severek yiyiyorum bayağı lezzetli bir balık tabi damaktadı herkezin varklı sazanın yerini tutmaz ama sazan yakalıycaksan mısır kuru üzüm hamur solucan solucan herbalığın iştağla saldırdığı ve sevdiği yemdir yayın, sazan, kırmızı kanat ,levrek. hanura kırmızı kanat geliyor sazan da hadisana rastgelsin
yenal45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 19:15   #8
hamit34
Oltacı

Alıntı:
ARDA-TURKAY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha ne olsun, bana gerek kalmadı ... Balıkların boyları diğerlerine nazaran biraz küçük olduğu için bazen yorumlarda sorun çıkıyor, o yüzden daha sonra yazarım dedim ... Aralarında 3-5 tane de kiloluk sazanlar geliyor ... Çok sağol ...
daha ne olsun ozaman 3-5 tanede sazan aldıkmı deyme keyfimize süper bir av olur

Eski 07-07-2010, 19:17   #9
hamit34
Oltacı

Alıntı:
yenal45 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaş bayagı güzel anlatmış dağa nedenir ama kırmızı kanatı ben severek yiyiyorum bayağı lezzetli bir balık tabi damaktadı herkezin varklı sazanın yerini tutmaz ama sazan yakalıycaksan mısır kuru üzüm hamur solucan solucan herbalığın iştağla saldırdığı ve sevdiği yemdir yayın, sazan, kırmızı kanat ,levrek. hanura kırmızı kanat geliyor sazan da hadisana rastgelsin
bencede aslında kızılkanat fena bir balık deiğil belki kılçıklı olması onun handikabı yakalamsıda şamandıralı ile zevkli oluyor

Eski 08-07-2010, 10:27   #10
Yağız DEMİR
Kaptan

Yağız DEMİR kullanıcısının avatarı

arda abı aramıza hosgeldın keyıflı ve kalıcı paylasımlar dılerım

Yağız DEMİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları