Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-01-2008, 08:17   #1
mufi
Guest

Varsayılan 70 li yıllar en büyük anı..

Yer menekşe (Haylayf) açıkları - İstanbul .. kiralık bottayız lüfer bekliyoruz.. yem istavrit derinlik 15/20 m arası misina 040 uçta 75 gr.lık zoka hırsızlı ve 02/03 iğne..yaprak yem.. balık aldık ama bir ara bir kütük asıldı aşagıya doğru bastı.
ve misina parmak arasından 10 cm kadar kaydı. tabii heyecan ile asıldım ama nafile..gelmiyor..neyse misina gezmee başladı Allahtan mantar da 100 metreden fazla misina var. koyverdi. ama frenliyerek. o saman sag el işaret parmagımda deriden bir muhafaza vardı ama baş parmak boşta.. baktımki baş parmakta acımaya başladı arkadaşa hemen kururulama beszinden bir parça kstirdim ve baş parmagıma sardı ve bir dügüm attı.
neyse zor bela çek/koyver hesabı epeyi bir ugraştırdı.. yavaşça yukarıya aldım
zaten yanımdaki de hemen misinayı topladı tekne içine..meret tekneye yaklaştıkça misina ha babam geziyor. sag/sol teknenin diger tarafına vs..
tam tkneye yaklaştırdımki devasa bir karaltı yuvarlak masa gibi suda zaten çok berrak değil. sanırım 2/3m aşagıda görüntü verdi..ve o anda korktuk..
simsiyah hilafsız 1 metreden büyük.yuvarlak masa gibi bir karaltı...beyazımsı benekleri de vardı..
(muhtemelen vatoz ailesinden idi ) ..aman eksik kalsın. birde bizi ugraştırır nasıl olsa yenmiyecek dedik balıgı alamıyacagımızı da hesaba katarak misinayı kesmek zorunda kaldık..
hiç unutamam..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-01-2008, 21:00   #2
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Muvaffak kardeşim iyi olmuş tekneye almamışsınız.Biliyorsun insan kuyruğundan korunucam diye teknede ters işler yapabilir.Birde sizinki baya büyükmüş Allah korusun!

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 21:20   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi sende kofanayı çekiyorum diye amma heycan yapmışsındır be

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 08:13   #4
Teaser
Kaptan

Smile Enteresan Bir Anı Hakikaten

Tabi o yılllarda Menekşe'de deniz tertemizdir.Şimdi ot balıkları varsa bile iyi.Hiç avlanmadım oralarda gerçi ama banliyöden geçerken hep denize bakar bakar düşler kurardım.Neyse abi senin olta attığın yerlerde düşler kurmuşuz meğer ne mutlu bize.Saygılar...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 15:00   #5
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Mufi ciğim anladığım kadarı ile senle hamlık had safhada üstadım..Sende benim gibi eski defterleri karıştırmaya başlamıssın...Allahtan ben iki aylık aradan sonra bir hafta arayla iki defa gittim de sesim kesildi....

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2008, 07:08   #6
Rauf
Guest

Bende o dediğin yerin başka anısı var ustam genelde hafta sonları orda haylayf pilajı vardı oraya giderdik annemle sene66 filan gözlüğü takar elimde şiş dil balığı vururdumseninki baya sakıncalı bi durum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2008, 10:10   #7
mufi
Guest

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bende o dediğin yerin başka anısı var ustam genelde hafta sonları orda haylayf pilajı vardı oraya giderdik annemle sene66 filan gözlüğü takar elimde şiş dil balığı vururdumseninki baya sakıncalı bi durum.
Aynen dediğin ibi..o yıllarda göle bile rahatlıkla girilir ve temizdi.. anamızın örgü şişi ile pisi avlardık..kıyılarda birde tabii azar işitirdik..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları