Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-12-2005, 08:04   #11
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

linux 'un bir standarda oturmadığı fikri çok afaki geliyor bana dostum. Linux aynı diğer işletim sistemi gibi version (biz buna dağıtım diyoruz) bazında farklılık gösterir hepsi bu.
Ev kullanıcılarının bilgisayarı dekoratif bir eşya görmeleri fikrine de katılıyorum ama bu linux'un bir zaafı değil, insanlarımızın bir aczidir. Neredeyse tuvalete kadar giren televizyon yerine bilgisayarın konulması tbii ki zaman alacaktır ama diğer işletim sistemi sadece kötü bir alışkanlıktır. Bırakılabilir. Yeter ki gereken iradeyi gösterebilelim...
Daha öte bir görüş, bir balıkçılık forumunda neden balık tutma yolları dışında ileri teknoloji konuşulmasın? Konuşursak bizi ayıplayacaklar kimler? Diğer işletim sistemini savunanlar mı?
Saygılarımla...
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-12-2005, 08:28   #12
aserkansatı
Guest

Bence teknolojinin de konuşulduğu bir forum olmamızda bir sakınca yok.Buna linux köşesiyle başlıyabiliriz.Zaten üzerine yorumlar da başladı.İlgi görmesinden ziyade konu hakkında bilgilenmemize de yarar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2005, 08:57   #13
uzman
Kaptan

Çok sağol değerli dostum. Olumlu bir görüş okumak sevindirdi beni. Umarım bu köşenin oluşmasında sizin büyük katkınız olacaktır.
Eğer bu köşe oluşursa, bilin ki "özgür yazılım uğruna çalışanlar" alt başlığında sizin de adınız geçecektir.
Teşekkürler büyük kaptanım....
Saygılarımla....
Eski 03-12-2005, 16:30   #14
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

Ben kendi kanaitimi söyledim. Bir balıkçılık formunda olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Buna karar verecek olanlarda yine bizleriz eğer. Linux bölümü açılırsa desteklerim tabiki.

Linux hakkında bilgi almak için yüzlerce hatta binlerce forum var Bari bu forumu teknoloji ile kirletmiyelim. burası doğal kalsın. Yazdıklarım önyargılı olabilir nedeni ise yaptığım iş bilgi sistemleri . gününüm çoğu teknoloji ile geçiyor ve burda açıkçası bunları görmek istemediğimden bu şekilde düşünüyorum...

O zaman Windows sistemleri odasıda açalım derim. onun da hakkını savunacaklar vardır elbet. sonra burasıda bir çöplüğe döner.
Balıkçılık Deniz doğa ile işletim sistemlerini bağdaştıramıyorum..
Saygılarımla.
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2005, 20:41   #15
uzman
Kaptan

Dostum neden bu kadar kızdın anlayamıyorum. Ben sadece değişik bir bölüm açılmasını, bu konunun da gündeme alınıp alınmaması hakkında önderlik ederek, öneriler bölümünde fikrimi ifade ettim. Zaten bu da sizin ve benim karşılıklı polemiğimiz haline gelmeye başladı. Ben doğrusu bunu istemiyordum.

Nasıl ki bu fikri ben ortaya attım, gene ben geri çekiyorum.

Ama unutmayın şunu;

Forumda birçok bölüm var ve ben her bölümü okumuyorum. Mesela denizde avlanma başlıklarında hiçbir mesajım yoktur. Çünkü igili değilim bunlara. Fakat bunları kirlilik olarak da görmüyorum. Sizin Linux bölümü açılması halinde veya diğer işletim sistemi farketmez, bunu nasıl kirlilik olarak algıladığınızı da anlamıyorum.

Herneyse... Madem ki işletim sistemleri konuşmak sizin iş stresinizi arttıracak, tabii ki ben bunu istemem. O halde bir dost kaybetmektense ideallerden vazgeçmek daha doğru bir tavırdır...

Vazgeçtim.... Linux bölümü falan istemiyorum.

Saygılarımla...
Eski 03-12-2005, 20:59   #16
ilhan
Kaptan

Uzman Kardeş Kesinlikle kızdığım veya sinirlendiğim bişey yok sanırın yazdıklarımı biraz sert algıladın veya fark etmeden ben öyle yazdım .

Linux Hakkında söylediklerine katılmamak elde değil. Ama gerçekten bura için uygun görmüyorum tekrar söylüyorum kesinlikle kendi kanaatim Admin arkadaşlar diledikleri konuyu açabilirler. Açılsa bile fazla ilgi göreceğini sanmıyorum...

Bilgi sistemleri ile ilgili o kadar çok forumu takip ediyorum burda olmasın diyorum sadece..
Kardeş kızacak, darılacak sinirlenecek bişey yok. Linux olsada olmasada dostuz.

Saygılarımla.
Eski 03-12-2005, 21:52   #17
aserkansatı
Guest

Balık avcılığının haricinde de konuşacak konularımız olmalıydı aslında ama neyse...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2005, 22:17   #18
uzman
Kaptan

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Balık avcılığının haricinde de konuşacak konularımız olmalıydı aslında ama neyse...
Değerli dostum,

Desteğinize çok teşekkürler. Aslında ben de çok istiyordum bunu. Ama, zaten forum üyelerinden de fazla bir destek veya eleştiri gelmedi. Sağolsun İlhan fikrini ifade etti. Ama efkâr-ı umumi de istemiyormuş böyle bir başlık açılmasını. En azından doktora karşı gösterilen birlikteliği (olumlu/olumsuz) ben burada göremedim. Bu yüzden de aslında çok istediğim bir konudan vazgeçtim.

Vatan sağolsun....

Saygılarımla...
Eski 04-12-2005, 02:46   #19
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Konu hakkındaki düşüncelerim şunlardır.
Linux güzel bir işletim sistemi bedava vs.vs. iyi güzel.
Bilgileri paylaşmak istemenizde çok çok güzel.
Fakat bizim formatımıza uyucağını sanmıyorum.
Ama diğer üyeler illa açalım derlerse açmayız demeyiz.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2005, 03:29   #20
ilhan
Kaptan

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Değerli dostum,

Desteğinize çok teşekkürler. Aslında ben de çok istiyordum bunu. Ama, zaten forum üyelerinden de fazla bir destek veya eleştiri gelmedi. Sağolsun İlhan fikrini ifade etti. Ama efkâr-ı umumi de istemiyormuş böyle bir başlık açılmasını. En azından doktora karşı gösterilen birlikteliği (olumlu/olumsuz) ben burada göremedim. Bu yüzden de aslında çok istediğim bir konudan vazgeçtim.

Vatan sağolsun....

Saygılarımla...

Kardeş senin canın sağolsun..
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları