Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > Savurma Dip Takımları

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-02-2008, 19:10   #1
western222
Oltacı

western222 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Mırmır veya dip balıkları için???

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Foruma yeni katıldım.Bu aralar mırmır avına çıkıyorum.İğne,takımlar,yem hakkında arştırma yapıyorum.Acaba aşağıdaki takım nasıl olur bu balığın avında???

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
western222 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-02-2008, 21:49   #2
doruk_m
Oltacı

öncelikle forumumuza hoşgeldin. mırmırın bana göre en iyi aldığı yem mamundur. tabi ki canlısı daha makbül. ben genelde gezer kurşun altında fırdöndü, onun altında da 50-60 cm. köstek kullanıyorum. en iyi verimi de bunda aldığımı söyleyebilirim. olta da biraz boşluğun olmasına da dikkat edersen mırmır yakalamaman için bir sebep kalmayacaktır...
Eski 14-02-2008, 19:32   #3
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Hoş geldin kardeşim.Benim fikrimi soracak olursan ortası delik direk misinaya geçen kurşun kullanırsan daha iyi olur.Senin resmdeki takımın takılma riski çok fazla.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2008, 19:43   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bu stili fransızlar kullanıyor daha önce 1-2 sitede buna benzer takımlar görmüştüm.
Biz genelde yeniliklere pek açık olmayan bir toplumuz. Ben hiç denemedim gezer kurşunlu tek veya çift iğneli ve klasik 2-3 köstekli takım kullanıyorum. Ama mırmır ve diğer dip balıkları yemi dipte aradıkları için yemin dibe yakın olması şansı arttırır. Bizim gezer kurşunlu takıma benziyor zaten. Kullanılabilir yani yem serbest kaldığı için balık şüphelenmeden yemi alır gider. Denemekte yarar var.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 14-02-2008 " tarihinde saat 19:50 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2008, 20:42   #5
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Arkadaş aramıza hoş geldin,kalıcı ve katılımcı olman deliğiyle.Çizim tekniğin çok güzel.
İş yapması avlanacağın yere ve senin bilgilerine bağlı,benim fikrim,ben 50 senedir gezer kurşunun işlevini anlamış değilim.ve de gezer kurşun misina düşmanıdır.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 13:01   #6
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

merhabalar.
şimdiye kadar avladığım mırmırlar neticesinde en iyi takımın 0,20-0,30 luk misina, ucuna da ufak boy tek zoka, yem olarak da canlı mamun olduğunu söyleyebilirim.Bu tip takım çok daha verimli oldu. Tabi avlanılan bölge derin ise zoka yerine mümkün olduğunca hafif ya da gezer kurşun da makbul olur. Bölgeye göre balıkların davranışı ve yem alışkanlığı değişkenlik gösterir haliyle, ama ince takım avcı takımdır
saygılar..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 13:46   #7
mufi
Guest

Yakup + Turgay her ikiniz inde sistemi geçerlidir ben her ikisinide kullandım iş yapar..
yanlız..
Ali kardeşim çizimdeki igne bedeni mutlaka kurşun bedninden 2 mişli uzun olsun...birde igne bedenındeki fırdöndünün arkasın(üstüne bir plastik boncuk konur.. bu boncuk hem fırdndülerin birbirine takılamsını hemde igne kösteğinin az da olsa dışa doğru durmasını saglar...bu sistende misinayı ksinlikle gergin tutmayacaksın. hatta bel verir biçinde duracak ki hayvan iğneyi alıp ilk hareketinde bir terslik hissetmesin...gevşek olsun..
hadi hayırlı avlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 13:52   #8
mufi
Guest

Alıntı:
turna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaş aramıza hoş geldin,kalıcı ve katılımcı olman deliğiyle.Çizim tekniğin çok güzel.
İş yapması avlanacağın yere ve senin bilgilerine bağlı,benim fikrim,ben 50 senedir gezer kurşunun işlevini anlamış değilim.ve de gezer kurşun misina düşmanıdır.
Mehmedim. alırsın gezer kurşunu bir mengenenin arasına takakarsın hafif sıkarsın. daha sonra cok ince elektrik kablolarından bir miktar alıp (tekli) içindeki bakır teli çıkartırsın..ve bunun kalınlıgı kadar bir matkapla çok yavaş bir şekilde kurşunun deliğini genişletirsin ve bu plastik malzemeyi kurşuna geçirirsin. işte sana misina kkoruyucusu oldu....
birde şu şekilde baglarsan sistem uzun ömürlü olur.
önde tek iğne..bedeni 030 / dan 60 cm ardında bir fırdöndü..ardında bir 30 / 40 cm lik 050 parça...ve üzerinde kıstırma ardıından bir fırdöndü ve akabinde makina misinan işte şimdi kurşun misinaya zarar vermez...uzun bir süre..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2008, 21:30   #9
DezmA
Oltacı

DezmA kullanıcısının avatarı

Ben mırmırda hiç mamun denemedim ama mırmırın boru kurduna deli olduğunu biliyorum.

EĞER YÜRÜDÜĞÜN YOLDA ENGEL YOKSA, O YOL SENİ BİR YERE GÖTÜRMEZ!!!
DezmA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2008, 21:57   #10
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Smile Gezer kurşunun yararını bilmek için...

Alıntı:
turna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gezer kurşunun yararını bilmek için ; öncelikle balıkların karadaki hayvanlarla benzerliklerini bilmekte yarar vardır Mehmet kardeşim..
Çipura, mırmır denizin kedileridir... mercan ,hanos gibilerse köpekleri..
Mırmır yemi yoklar ,çeker ve emin olmak için biraz sürükler sonra yer..!! Yemi yokladığında eğer direnç görmezse ;ki bu delikli kurşun sayesinde olur, yemi çeker ve yem bir direnç göstermeden gelir ... İşte o zaman yemi yemek için alır .. Sonrasında balığı tasmalayıp yakalamakta senin maharetine kalır
Sadece gezer kurşun da tek başına misina katili değildir, bir çok neden misinaları yıpratır. Ama günümüzde malzeme de sorun değil artık, eskiden olsa çok haklıydın; yoktu.. Şimdiler de yıpranan misinaları değiştirmek 5-10 liraya oluyor, at yenisini al ))
Umarım gezer kurşunun işlevini şimdi daha başka değerlendirirsin
Bol şans...

Bu mesaj en son " 31-03-2008 " tarihinde saat 22:15 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları