Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-10-2011, 09:50   #191
echoes
Oltacı

Çok teşekkürler Erol Bey.Umarım doğru seçim yapmışımdır.
Brh(+)
echoes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-10-2011, 15:19   #192
senol
Oltacı

Varsayılan Hummınbırd balık bulucu 798

HUMMINBIRD BALIK BULUCU 798 modelini amerikadan aldım ama bu derinliği metre olarak vermiyor bu nu metreye cevirmenin bir imkanı varmı yada yeni yazılım yüklemenin imkanı varmı teşekkürler
senol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 11:19   #193
burak akman
Oltacı

Varsayılan eagle cuda 350

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar,marka ve model çeşitliğinden dolayı soru-cevap şeklinde yazışmanın ve fikir alışverişin bu şekilde olması daha mantıklı geldi bana,ne dersiniz ?
Levent Bey merhaba,

Amerikadan bir arkadaşıma araştırıp sipariş verdiğim eagle cuda 350 bana geldi.
herşey gayet iyi görünüyor gerçi daha tekneye monte etmedim.Ama basit ve istediğim performansı verecek gibi görünüyor.Önüme çıkan tek problem map te amerika yüklü.Güney ege kıyılarını detaylı göstermiyor.Sanırım harita yüklemem gerekiyor.Kart yuvası olmadığından marmariste bu işi henüz yaptıramadım.Bana bir yol gösterebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim.
burak akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 15:48   #194
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
burak akman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Levent Bey merhaba,

Amerikadan bir arkadaşıma araştırıp sipariş verdiğim eagle cuda 350 bana geldi.
herşey gayet iyi görünüyor gerçi daha tekneye monte etmedim.Ama basit ve istediğim performansı verecek gibi görünüyor.Önüme çıkan tek problem map te amerika yüklü.Güney ege kıyılarını detaylı göstermiyor.Sanırım harita yüklemem gerekiyor.Kart yuvası olmadığından marmariste bu işi henüz yaptıramadım.Bana bir yol gösterebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba Burak Bey,
cihazınız hayırlı olsun, Eagle C-Map Marine ve Navionics Marine kartlarını kullanır.Onları da ancak bölgesel olarak ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Örneğin ;
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Ya da tüm bir bölgeyi kapsayanı ;

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2011, 21:50   #195
burak akman
Oltacı

Levent Bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim.Ama daha önce bahsettiğim gibi cihazda herhangi bir kart yuvası olmadığından linklerini verdiğiniz harita kartlarınıda kullanmam mümkün değil.Teşekkür ederim
Eski 11-10-2011, 23:21   #196
levrek
Kurucu Üye

Alıntı:
burak akman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Levent Bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim.Ama daha önce bahsettiğim gibi cihazda herhangi bir kart yuvası olmadığından linklerini verdiğiniz harita kartlarınıda kullanmam mümkün değil.Teşekkür ederim
Burak bey, sd kartı kendi okuyucu ile pc nize yükleyeceğniz uygun bir navigasyon programı yardımı ile örnek olarak [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] pc nizden dahili hafızaya atabilirsiniz, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 11-10-2011, 23:54   #197
BORA 34
Oltacı

Merhaba nette humminbird servisi ararken sitenizi gördüm ve üye oldum. Benimde sıkıntım yurtdışından getirtirdigim 999csi humminbird cihazımın balıkbulucu programı çalışıyor gps kordinatları veriyor hızı veriyor ama harita kartını okumuyor kartta dogru başka cihazda çalışıyor bildiginiz deneyimli servis varmı varsa iletişim bilgilerini alırsam sevinirim.
BORA 34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2011, 08:53   #198
levrek
Kurucu Üye

Alıntı:
BORA 34 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba nette humminbird servisi ararken sitenizi gördüm ve üye oldum. Benimde sıkıntım yurtdışından getirtirdigim 999csi humminbird cihazımın balıkbulucu programı çalışıyor gps kordinatları veriyor hızı veriyor ama harita kartını okumuyor kartta dogru başka cihazda çalışıyor bildiginiz deneyimli servis varmı varsa iletişim bilgilerini alırsam sevinirim.
Merhaba Bora Bey,
maalesef servis konusunda bir bilgim yok, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 13-10-2011, 15:24   #199
senol
Oltacı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Burak Bey,
cihazınız hayırlı olsun, Eagle C-Map Marine ve Navionics Marine kartlarını kullanır.Onları da ancak bölgesel olarak ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Örneğin ;

Ya da tüm bir bölgeyi kapsayanı ;
selam bora 34 senin bahsettiğin konuda kartın yanlış navionics gold sd card olması gerekiyor yoksa çalışmıyor bende de humminbird 798ci SI Combo var bunu metreye çeviremiyorum türkçe ve ölçüleride metre yapmak istiyorum ama hala bulamadım
senol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-2012, 11:10   #200
fserez
Oltacı

Erol bey
hummibird 345 c ile humminbird 728 arasında kararsız kaldım aynı fiyat scalasındalar fakat birbirine karşı farklı artı ve eksileri var sizce renkli olanı mı tercih etmeli teknik özellikleri sanki biraz daha iyi olanı mı

Fatih serez
edirne -1963
fserez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları