Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-10-2008, 15:42   #1
shark1
Tayfa

shark1 kullanıcısının avatarı

Varsayılan izmirliyim ,ACEMİYİM ,AZİMLİYİM AVLAK ALANLAR İÇİN TAVSİYE İSTİYORUM..

Sevgili üstadlar, balık işine yeni merak saldım. Bugün balıklıovaya kadar gittim ama bir türlü uygun yer bulamadım.bulduğum yerdende bişey çıkmadı. Bana önereceğiniz izmir urla çeşme mordoğan ciarında ,rahat bulabileceğim erimli avlak bölgeler konusunda acil tavsiyelere ihtiyacım var.önerdiğiniz bölgeye uygun malzeme ve yem konusundada bilgiverirseniz müteşekkir olurum. Segi ve saygılar...

ugur kül
izmir
5-6-1976
shark1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-10-2008, 15:57   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Merhabalar
Bu gün ne tip takım kullandığınız ve ne yem kullandığınızı söylerseniz en azından yem ve takım konusunda değerlendirme yapıp yardımcı olabiliriz.
Ayrıca şiddetli fırtına vardı dün Çeşme'deydim. Bu günde devam ediyor bu sebepten dolayıda balık yakalayamamış olabilirsiniz.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2008, 16:08   #3
shark1
Tayfa

üstadım 0.40 misina gezer kurşunlu ikiiğneli kasnak tipi savurma olta kullandım.sülünez kullandım. üstad bana iyi bir avlak önerirmisin.acayip moralim bozuldu bugün.
Eski 12-10-2008, 17:04   #4
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Uğur kardeş bu işler böyledir,her balığa gidişinde illaki tutacaksın diye kaide yok,Morelini bozma bugün tutamazsan bir dahaki sefere acısını çıkarırsın.Rastgele.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2008, 19:17   #5
shark1
Tayfa

sağol kaptan inşallah dediğin gibi olur. haftaya daha hazırlıklı olacağım.
Eski 12-10-2008, 20:13   #6
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Uğur kardeşim şevkini kırma bugün rüzgarın etkisiyle kıyılar balık yapmadı.İnşallah iyi bir havada acısını çıkarırsın.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2008, 20:30   #7
shark1
Tayfa

inşallah turgay abi.
Eski 13-10-2008, 13:53   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Uğur abi merhabalar
Nacizane bir kaç tavsiyem olacak.
Öncelikle kasnaklı olta yerine bir hatta birden fazla kamış ve makina alın.
Yem olarak sülünez kullanmayın. Yavru balıkların kıyılarda olduğu dönemlerde sülünezle kaliteli balık yakalamak için çaba sarfetmek inanın tekeden süt sağmaya çalışmak gibi birşey.
Kıyıdan kaliteli balık için borukurdu-mamun-madya-yengeç kullanın.
Takım olarak klasik 3 köstekli takım kullanın. Rüzgar durumuna göre kurşunu ayarlayabilirsiniz.
Köstekleri 0,40 değilde biraz daha kaliteli 0,30 veya daha ince takım kullanırsanız avcılığı artar. İğne olarak ben illa büyük balık avlamak istiyorum derseniz 1 veya 0/1 numara iğne tercih edin. Büyük gelirse çekeyim ama ufaklarada hayır demeyim derseniz 3-4 numara iğne tercih edin. Genellikle iğne olarak mustad 496 serisini tercih edilir kıyı avlarında. Fakat şekil olarak aynı diğer markalarda kullanılabilir. owner, vmc vs. bir çok marka var tercih sizin.

Birde balıkçılıkla ilgili genel bazı bilgiler vermek istiyorum ki zaten yeni başlayanlar için yakında böyle bir yazı yazmayı düşünüyorum.
Rüzgarlar balığın davranışlarını yüzde yüz etkiler. Yani geçen gün gittiğiniz gibi aşırı rüzgarlı, fırtınalı havalarda köpüklü kıyılarda levrek avı harici diğer avlar pek verimli olmaz.
Olta attığınız yerde bir gün önce ağ atıldıysa, gece kaçak olarak dalgıç girdiyse veya gündüz sizden önce bir dalgıç suya girdiyse, kısa süre önce mğırı, ahtapot, müren gibi harami balıklar ortalıkta boy göstermişse, deprem olduysa veya olacaksa balık rahatsız olur yeme vurmaz. Yani balığın saati saatini tutmayabilir. Bir gün çok verimli olan avlakta diğer gün sıfır çekmeniz olmayacak birşey değil.
Ayrıca balıkçılık sabır işidir bir yere gittiyseniz en azından tüm sabah suyunu orda yapın akşam suyu için başka bir mera deneyin.
Birde işin içinde bildiğiniz şans işi var. Bazen herşey bire bir aynı olsa bile yanınızdaki kişi balık tutarken siz tutamayabilirsiniz. Moral bozmaya gerek yok bu gün ona yarın size
Birde avcıların atasözü var onuda söyleyip yazıma son vereyim.
Kırk gün taban eti, bir gün av eti.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2008, 22:15   #9
shark1
Tayfa

teşekkürler taygun kardeşim. tasiyelerine uymaya çalışacağım. bana uygun ekonomik bir makara tasiye edermisin.
Eski 27-11-2008, 22:24   #10
salimokcu
Oltacı

salimokcu kullanıcısının avatarı

Alıntı:
shark1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili üstadlar, balık işine yeni merak saldım. Bugün balıklıovaya kadar gittim ama bir türlü uygun yer bulamadım.bulduğum yerdende bişey çıkmadı. Bana önereceğiniz izmir urla çeşme mordoğan ciarında ,rahat bulabileceğim erimli avlak bölgeler konusunda acil tavsiyelere ihtiyacım var.önerdiğiniz bölgeye uygun malzeme ve yem konusundada bilgiverirseniz müteşekkir olurum. Segi ve saygılar...

ugur kül
izmir
5-6-1976
selam dostım..balıklıova'ya gitmişsin.bizde oraya 2 hafta önce gittik.sana tavsiyem yengeç ile balıklıova'ya varmadan inceburun var.orada avlanmandır.pek verimlimi orasını bilemiyorum.biz huzur kampın orada avlanmıştık.bir balıkçı orada 5-6 parça çipura tuttuğunu söylemişti.ve orayı bizim yemlerimiz bittikten sonra köyün içinden de tavsiye ettiler.biz de bir daha ki sefere orada avlanabiliriz.
rastgele dostum.bu arada bende 76'lıyım.
salimokcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları