Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-10-2011, 14:28   #11
haslamalar
Oltacı

Merhaba elinize sağlık güzel av olmuş.Bende bodrumda yaşıyorum.Güvercinliğide bir kaç sefer gittim,bir kaç parça çipura aldım,ama levrek hiç denememiştim.Levrekte kıbrıs tekniğini hiç duymamıştım,biraz bahsedebilirmisiniz.Güverciğinliğin ne tarafında avlanıyorsunuz.Sizinle tanışmak isterim.Tşk..
haslamalar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-10-2011, 19:47   #12
CEMAKO
Tayfa

Merhabalar bu sene bodruma tatil için ailem ile birlikte gittik. Güvercinliğe sabahları balıkçı tekneleri gelip balığı indiriyorlar bu işlem sabah 07:00 ile 10:30 arasında oluyor va balıkta bu saate av veriyor misinalarımızı balıkçı teknelerinin arkasına çıkıp arkasından veya yanından atıyorum. iğnelerin büyüklüğü karşılaştırma açısından 1 arpa şehriyesi boyunda ama sert kahverengi renkli 8 numara iğne 14 iğneli yapıyorum iğnelerin aralıkları 1 cm misina gövdesini 0,40 iğneleri bağladığım misinayı 0.35 lik kullanıyorum sebebi ise iğne çok olduğu için taşlara takılabiliyor ben çekince sadece 1 iğne kopup gerisi ile av yapmama olanak veriyor ilk iğneyi sardalya veya hamsinin başına saplıyorum sonra üzerine sarıp son iğneyi kuyruğa saplıyorum oltanın sallandığı taraf kuyruk tarafı oluyor (çünkü levrek avına her zaman başından yaklaşıp ağzına alıyor ) oltayı yeme zarar vermeden hafif sallayıp 20-30 metre ileriye atıyorum bu uzaklıktan balık beni göremediği için yemi yemeye çalışıyor ve yakalanıyor. Esas iş bundan sonra başlıyor kesinlikle heyecan yapılmaması lazım oltayı gevşek tutarak çekin hayvan her kafa attığında ve açığa doğru kaçmaya çalıştığında elinizdeki oltayı çek bırakmadan ve çokta sıkmadan salmanız gerekiyor bu mücadele en fazla 5 dakika sürüyor ve levrek yorulup su üstüne ters bir vaziyette çıkıyor yanınıza kadar getirip kepçe ile alabilirsiniz. (Benim kepçem yoktu hayvan çok yorulup mücadeleyi bıraktığı için hayvanı sudan havalandırmadan solungaçlarından tutarak aldım.) Bu arada bu yeme sadece levrek basmıyor mırmır, çütre (domuz), melanur, kefal, çipura,sokan,kemane(sapan hele hele 2 tanesi bana bir musallat oldu 2 dakika içinde 4 adet kıbrıs sarma oltamı kopardılar inanın herbiri 110 cm boyunda vardı ağırlık olarak 15-20 kilo) yani bütün balıklar geliyor oranın balığı sabah sabahlerinde çeşitlilik ve bolluk bakımından çok güzel size şimdiden rastgele
Eski 03-10-2011, 22:32   #13
haslamalar
Oltacı

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Geçen hafta güvercinlikteydim,hatta sahile gırgır teknelerinden sardalya almak için gittim.Fakat teknelerin ordan avlanmadım.Çipuraya attım ama tık yoktu.Dediğiniz sistemi daha önce yapmadım,zaten bilmiyordum ) sardalya ile kıbrıs usulunü.Bu hafta gidip denyeceğim,inşallah rastgelir.Bodruma gelirseniz beklerim.
haslamalar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2011, 19:27   #14
CEMAKO
Tayfa

Alıntı:
haslamalar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Geçen hafta güvercinlikteydim,hatta sahile gırgır teknelerinden sardalya almak için gittim.Fakat teknelerin ordan avlanmadım.Çipuraya attım ama tık yoktu.Dediğiniz sistemi daha önce yapmadım,zaten bilmiyordum ) sardalya ile kıbrıs usulunü.Bu hafta gidip denyeceğim,inşallah rastgelir.Bodruma gelirseniz beklerim.
İnşallah güzel avlar yaparsınız raporunuzu bekliyorum
Teşekkür ederim.
Rastgele
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları