Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-01-2008, 14:49   #1
social
Oltacı

Varsayılan Çipura Avı

Arkadaşlar merhaba 26.01.2008 cumartesiyi pazara baglayan sabah Çeşme Alaçatı tarafında mersin limanı kısmında terkedilmiş balık çiftliklerinin bulundugu bir koy var.Seaside Disco yolundan giderken sol da büyük bir surf Tahtası bulunuyor onunden sol'a donuş yapılıyorsunuz ve denizi solunaza alana kadar 5km kadar gidiyorsunuz.yol çok bozuk alt taraflara dıkkat edin.Sabah 5,5 gibi avlak alana vardık.Yanımdakı arkadaşın 2.gidişi ilk seferınde tık bile olmamış.Neyse arkadaş kahvaltı yaparken ben altım takımı denize kııdan 20metre kadar uzaga yolladım.Kamışı bırakıp 1 sigara yaktım baktım kamış haraket ediyor asıldım kamışa 600gr civarında guzel bir çipura aldım (Yakaladıgım en buyuk çipura bu arada).Dip kum kıyıda midye de var.Neyse arkadaş balıgı gorunce biraktı kahvaltıyı botu arabadan çıkardı.20 dakıka sonra kıyıdan 50metre kadar açılmıştık.15-20metre arası bır derınlıkten 2 numara igne ile 6:30-11:30 arasında 23 parça 350-600gr arası 10kg kadar çipura tuttuk.Deniz çipurası yanakları ve burnu sarı zaten çiftlıkler boş kullanılmıyor.Kıyıdanda iş yapılıyor ama 11:30 dan sonra saat 15:00'e kadar kayabalıklarıyla takıldık bir dahada vurmadı.1 adet orta boy kalamar yakaladık.Dip kum arkadaşlar 3 lü kösteklerle takıldık.50 lik kurşun vardı sıralama şu şekilde kurşun en altta ustunde 2 numara siyah düz palalı igne,ustunde de 2 adet 5 numara igne vardı.Butun balıkları 2 numara ıle yakaladık arkadaşın takımda aynı şekildeydi.Yem bulamadıgımızdan dolayı sulınes kullandık ama sadece orta kısmına balık vurdu.Yumuşak olan kısımlarına baş ve son sert olan kısımlarına dokunmadılar.Midye kırdık bir kaç tane kaya balıkları rahat bırakmadıgından ondanda sonuç alamadık.20 kadar yengeç almıştık baş parmak tırnak buyuklugunde onada ragbet eden olmadı.Yanlız hava çok guzeldi dip kum.Yer oldukca güzel ve bereketlıydı erken saatlerde iş yapıyor bilgilerinize.Herkeze rastgele

Bu mesaj en son " 28-01-2008 " tarihinde saat 14:53 itibariyle social tarafından düzenlenmiştir....
social Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-01-2008, 20:50   #2
çökertme
Oltacı

Ellerinize sağlık kardeşim verdiğiniz ayrıntılı yer bilgileri içinde ayrıca teşekkürler bir de fotolar olsaydı çok güzel olacaktı...
Eski 28-01-2008, 20:54   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Çok iyi av olmuş tebrik ederim. Şansınız daim olsun.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2008, 08:40   #4
social
Oltacı

telefonum eski oldugundan dolayı foto özelligi bulunmamaktadır.Camerada yanımda yoktu ölümsüzleştirmek nasip olmadı.Yanımdaki arkadaş bir kaç foto çekti imkan olursa onları ekleyecegim.
social Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları