Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-09-2009, 10:56   #1
dionyzos
Oltacı

Varsayılan Büyük İğne, Büyük Yem; Derin Su, Büyük Balıkmıdır...

Arkadaşlar, forum üyesi arkadaşlarımın deneyimlerinden yararlanmak için bu konuyu açmak istiyorum;

_ Büyük İğne, Büyük Yem; Derin Su, Büyük Balıkmıdır...

Tekneyle açılıpta, 2-3 kilo gopes, izmarit, lidaki ve bikaç parça küçük mercanla dönmenin bir anlamı olmadığını,

işin keyfinin büyük balıklar avlamak olduğunu düşünüyorum...

Arkadaşlar bu konulardaki bilgi ve deneyimlerini paylaşırsa çok yararlı olacağını düşünüyorum...

Bu konuda, nasıl bir takım, hangi yemler, hangi yöntemler uygulanmalıdır...

At-çek küçük balık yakalamaktansa, akşama kadar bekleyip 2-3 büyük balık yakalamayı yeğlerim örneğin...

Arkadaşları bu konu ile ilgili aktif katılıma bekliyorum...

Tüm forum arkadaşlarıma selam ve sevgiler sunuyorum...

Bu mesaj en son " 29-09-2009 " tarihinde saat 16:28 itibariyle dionyzos tarafından düzenlenmiştir....
dionyzos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-09-2009, 20:15   #2
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Yavuzcum yem de iğnede nekadar büyük olursa olsun oltayı attığın yerde büyük balık yok ise harami dediğimiz izmaritler o yemin hakkından gelir.Önemli olan doğru yerde doğru zamanda avlanmaktır.(Hoş ben daha bu teoriyi tadamadım)Zaten büyük balık var ise o yakalanacaktır kaçarı yok.Bol iri balıklı avlar dilerim.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2009, 22:39   #3
dionyzos
Oltacı

Alıntı:
paşalı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yavuzcum yem de iğnede nekadar büyük olursa olsun oltayı attığın yerde büyük balık yok ise harami dediğimiz izmaritler o yemin hakkından gelir.Önemli olan doğru yerde doğru zamanda avlanmaktır.(Hoş ben daha bu teoriyi tadamadım)Zaten büyük balık var ise o yakalanacaktır kaçarı yok.Bol iri balıklı avlar dilerim.
:-)))))))

Hocam ben balığın orada olduğunu kabul ederek yazmıştım tabii...
Eski 30-09-2009, 09:52   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Büyük balık için sırtı çekmenizi tavsiye ederim.
Diğer türlü o bahsi geçen arkadaşlar ne yem kullanırsanız kullanın hakkından geleceklerdir.
Yinede tekneyi akışa bırakarak avlanmak (eğer hava çok esintili değilse) ufak balığın toplanmasını engelleyebilir.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-2009, 18:36   #5
erkepli
Kaptan

erkepli kullanıcısının avatarı

Merhab bence öyledir,yemin cazibesi yoksa pek işe yarayacagını sanmam belki büyük iğne size küçük balıklar getirmez ama büyük tutarsanız şansınızı a<rtırır

05326128048

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
erkepli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-2009, 18:41   #6
zuzu
Tayfa

zuzu kullanıcısının avatarı

eger kerterızınız varsa hengı balık ıcın dusundugunuzde yemı ve takımı belırleyen faktor olacaktır misal kerteriziniz bir batık civarı amaç tranca yumruk kadar kalamar ve subye ona gore 1,5 luk mısına ve kanca neden olmasın.

buyuk balık ıcın sırtı da bır diğer yoldur ki suan ıcın makbul olanı makul olanı sırtıdı mutlaka sırtı konusunda tecrubelı ustadlarımız vardır

İzmir / Çamdibi...
Karaburun / Yeniliman...

Kırmızı Olsun Bizim Olsun...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
zuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2009, 00:54   #7
dionyzos
Oltacı

Büyük balık almak için sırtı gerektiği gibi bir durum çıkıyor,ama 8.5 m 2800 motor bi tekneyle sürekli sırtı çekmek zor olacak gibi görünüyor sanırım :-))
Artık avlanma bölgesine gidip gelirken sırtı çekerek şansımızı deniyeceğiz...
Eski 17-10-2009, 20:31   #8
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Yavuz bey benim tavsiyem siz normal avınızı yapın fakat her avda mutlaka büyük balık için bir-iki olta bırakma yapın.Öncelikle avlanma bölgesine giderken arakadaşların dediği sırtı olayını mutlaka deneyin,Yakaladığınız izmarit ,gopez.... gibi balıklardan birini şamandıralı canlı bırakma olarak akıntı yönüne salın tekneden 10- 15 metre uzaklaşsın ki dibe atacağınız oltanızı karıştırmasın,bunun yanında tekne kamışınıza hazırlıyacağınız ( örneğin:Çupra için,mustad 505 3/0 iğne ve buna yem olarak madya ,yada farklı bi takım ve yem ile farklı balık takımı)bir oltayı da yine teknenin arkasından akıntı yönüne atabildiğiniz kadar ileri atıp oltayı dibe yatırıp bolca kalama vererek mutlaka sürpriz balıklar yakalarsınız.Bu arada normal takımlarla dipten avınızı yapmaya da devam edersiniz.RASTGELE.
Eski 17-10-2009, 23:01   #9
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
nevzat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yavuz bey benim tavsiyem siz normal avınızı yapın fakat her avda mutlaka büyük balık için bir-iki olta bırakma yapın.Öncelikle avlanma bölgesine giderken arakadaşların dediği sırtı olayını mutlaka deneyin,Yakaladığınız izmarit ,gopez.... gibi balıklardan birini şamandıralı canlı bırakma olarak akıntı yönüne salın tekneden 10- 15 metre uzaklaşsın ki dibe atacağınız oltanızı karıştırmasın,bunun yanında tekne kamışınıza hazırlıyacağınız ( örneğin:Çupra için,mustad 505 3/0 iğne ve buna yem olarak madya ,yada farklı bi takım ve yem ile farklı balık takımı)bir oltayı da yine teknenin arkasından akıntı yönüne atabildiğiniz kadar ileri atıp oltayı dibe yatırıp bolca kalama vererek mutlaka sürpriz balıklar yakalarsınız.Bu arada normal takımlarla dipten avınızı yapmaya da devam edersiniz.RASTGELE.
Evet benimde en cok destekledigim mesaj bu oldu. Nevzat abimden nacizaneler

Buyuk balik tutmak istiyorsaniz once avlandiginiz bolgede bulunan baliklari ve verim verdikleri yemi iyi tespit etmelisiniz. Baligina gore igne ve takim kullanmalisiniz. Ornegin bolgenizde cupra cikiyorsa normal avinizi yaparken nevzat abinin dedigi birakmayi yapabilirsiniz ucuna da sardalya, yengec oneririm. Bolgenizde sinarit, kofana tarzi baliklar cikiyorsa nevzat abinin soyledigi samandirali gopez birakmasini tavsiye ederim. Bolgenizde kalamar cikiyorsa kendi avlandiginiz oltanin 2 metre yakinina birakilmis kalamar takimini tavsiye ederim , kalamari bu yontemle avlamayi cok severim , kucuk balik assagiya toplandigi icin bunlari goren kalamarlar bolgeye akin edicektir ve avlanmak icin kendilerine yem ariyacaktir, bizde bu firsattan guzelce istifade etmis oluruz.. Tekrar bolgenizde uskumru cikiyorsa zoka hamsi ikilisini teknenizden 10-15 metre ileriye 8-10 metre derinlige birakabilirsiniz. Bolgenizde istavrit cikiyorsa diger oltalari bosverin teknenizi capariyle akisa birakin

Avlandiginiz bolgeyi soylerseniz daha guzel bir bilgilendirme yazabilirim

Saygilarimla
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2009, 22:35   #10
Bornovalı
Kaptan

Bornovalı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Büyük balık için sırtı çekmenizi tavsiye ederim.
Diğer türlü o bahsi geçen arkadaşlar ne yem kullanırsanız kullanın hakkından geleceklerdir.
Yinede tekneyi akışa bırakarak avlanmak (eğer hava çok esintili değilse) ufak balığın toplanmasını engelleyebilir.

size katılıyorum,birde bir tavsiyem olacak.
eğerki gece avlanıyorsanız,kalamara çalışın derim.
geri dönüş yolunda da canlı muhafaza ettiğiniz kalamarı canlı yem yapıp sırtı ile çekin.
3 hafta önce bu yöntemle çeşme açıklarında 12 kg. civarında akyalar alındı.
aynı şekilde lambuka ve diğer çeşitleride alabilirsiniz.
saygılar.

RIDVAN/1974/BORNOVA

Bu mesaj en son " 08-11-2009 " tarihinde saat 22:41 itibariyle Bornovalı tarafından düzenlenmiştir....
Bornovalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları