Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-03-2007, 15:07   #1
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan yeni kamış ve makinem

arkadaşlar foruma üye olduğum zaman uzun ara verdiğimi ve kamışlar ile aramın iyi olmadığını belitrmiştim bu açığı malumunuz gece -gündüz ,ege ,marmara deniz- göl avlanarak nispeten kapattım artık atışlarımda iyi sonuçlar alıyorum bu zamana kadar edindiğim ucuz yollu kamış ve makinelerin bayağı faydasını gördüm .bu arada (albanın kamış ve makineleri) 3 takım yapmış olduk hepside kendi çaplarında işlerini yapıyorlar.lafı uzatmadan artık daha iyilerini almak için ilkokuldan ortaya terfi edeyim dedim ve kaşıntı başladı bir haftadır 3 mağaza sitesine gece yarılarına kadar girip sipariş yaptıktan sonra sabah iptal ederer kafamı allakbullak ettim .ayırdığı bütçe kısıtlı olunca 150 ytl insan karar veremiyor.en son okuma impact 65 ve lineaeffe 100-200gr. 3.5 mtkarbon kamışa karar verdim ama okumanın sitesine girdim misina kapasitesi için her model var impact yok tedavülden kalkmış herhalde işkillendim vazgeçtim ilgilenen olursa iyice araştırsın diye yazdım sonunda dam spezipower tele 200 tr 100-200 atar 4.00cm kamış ve dam quick 265 fd loncast kafa makine ile dam speziline surf 0.40 270mt misina ile damlanmış oldum.gerçi bizim boğazda lieaeffenin turnafresh 420lik kamışı çok tutuluyor fakat biraz tuzlu geldi birde oğlumda atış yapmak isteyeceğinden karbon kamışlar bir iki defa düşüp hasar alırsa o yerden ilerde kırılır diyorlar onun için o kamışı lise dönemime bıraktım.yeni bir bütçe planlaması içinde bu gün havaleyi yatırınca sigaraya elveda dedim 24 sene sonra insan bahanesiz bırakamıyor ayda 150 ytl sigaraya yatırım yapacağıma her ay balıkmalzemesi alışverişi yaparım bahanesini buldum .bu gün diğer bir siteden bir levrek üstadından okuduğum bir konu ise daiwa suniyemlerin özellikle levrek te çok iyi iş yaptığı her rengin farklı boylarının bulunması fiyat ve av bakımından avantajlı deniyor biraz uzattım hepinize sevgiler
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-03-2007, 17:59   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

....yeni bir bütçe planlaması içinde bu gün havaleyi yatırınca sigaraya elveda dedim 24 sene sonra insan bahanesiz bırakamıyor ayda 150 ytl sigaraya yatırım yapacağıma her ay balıkmalzemesi alışverişi yaparım bahanesini buldum .....

Cevat'ım senin yazdığın yazıdan yukarıdaki kısmı aldım.Hakikaten dediğini uygulayabiliyormusun..?Mesela ben siteye daha kaliteli fotoğraf eklemek adına gittim bir tane Nikon L3 fotoğraf makinası aldım....Benim de gerekçem senin kamış alma gerekçen ile aynıydı.Ben digital fotoğraf makinasını almasına aldım ama ''gerekçeyi'' yerine getiremedim.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-2007, 18:38   #3
mufi
Guest

'''....yeni bir bütçe planlaması içinde bu gün havaleyi yatırınca sigaraya elveda dedim 24 sene sonra insan bahanesiz bırakamıyor ayda 150 ytl sigaraya yatırım yapacağıma her ay balıkmalzemesi alışverişi yaparım bahanesini buldum .....
''''

İshakcım çok haklısın. birde her akşam bir duble atmak varya oda ayrı masraf.
hani bir şeyler yudumlarsın. arada bir ama her akşam değil be kardeşim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-2007, 18:43   #4
cevat2
Kaptan

abi şöyle düşünüyorum ben bu mereti içmezsem daha iyi malzemeler, bir sürü rapala alıp şansımı öyle deneyeceğim ,daha iyi av yapabilirim.malzemeciden siparişide verdinmi acımıyorsun abi zehire gideceğine hobime diye benim daha evvel sigarayla inatlaşmam oldu ama 5-6 ay sağlam bir bahane olursa niye temelli olmasın(her sene 1 ay arada verebiliyorum hiç içmeden)abi bu arada sana hemen yeni kaptanımız olarak bir soru şimdi ben 4.20 bir bot aldım ,motorda taktım diyelim bana ne tür evrak lazım,2 kişi oltada atacağım.ona göre bahane yaratacağım abi sigaraya hiç olmazsa nereye gitsen yanına alınıyor.
Eski 26-03-2007, 22:16   #5
mr.coruh
Oltacı

Makinanız ve Kamışınız Çok güzeller güle güle kullanın. Bu Lineaeffe'nin turnafresh 420 kamışa keşke internetten bakmamış olsaydınız (Tam yaşadığınız yeri çözemedim mazur görün BURSA/İSTANBUL eğer istanbul'daysanız) Reklam gibi anlaşılırmı bilmiyorum ama Üsküdarda Cengiz balıkçılıkta Okuma impact 65 =30 YTL + Lineaeffe turnafresh 420= 60 YTL'ye alabilirdiniz! ki orjinal (Kendileri okuma ve Lineaeffe'yi bizzat yurt dışından ithal etmektedirler)

Tekrardan Yeni makinanız hayırlı olsun. Bol balıklı günler dilerim
mr.coruh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-2007, 23:24   #6
aahmet
Oltacı

cevat kardeşim işallah işteklerin kobul olur bahaneyle sigarayı bırakabilirsen saglık açısından çok faydasını göreceksin hiçdegilse balık malzemelerini tedarik eder artanıda gırtlagına yemek için harcarsın iraden için başarılar rasgele
Eski 26-03-2007, 23:47   #7
cevat2
Kaptan

tolga bey zaten onlardan vazgeçip dam ları aldım buarada bursa/ orhangazi ve istanbulda yım. bursa hazirana kadar ağırlıkta ondan sonra istanbul
Eski 26-03-2007, 23:50   #8
cevat2
Kaptan

uyarın için teşekkürler tolga şimdide gezerken aynı makinayı 15 ytl daha ucuza oltatakımı com da buldum sabah kargoya vermemişlerse değiştireceğim av marketten
Eski 27-03-2007, 08:19   #9
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Cevat bey takımlarınız hayırlı olsun...umarım bol balık tutarlar ve kendilerini amorti ederler...Ayrıca sigara konusunda da inşallah geri dönüşünüz olmaz...sigara içmeyerek ömrünüzün uzayacağını,bu sayede dünyadaki en değerli varlıklarımız olan evlatlarımızla çok daha fazla vakit geçireceğimizi düşünmek sanırım en büyük bahane olsa gerek diye düşünüyorum...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 10:01   #10
cevat2
Kaptan

haklısın onur ben zaten 40 gelince bırakmayı düşünüyordum,bizimki bir nevi malzeme almak için bahane ,insanın konsantre olmasına yardımcı oluyor
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları