Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-10-2011, 08:34   #1
cngerol
Miço

cngerol kullanıcısının avatarı

Varsayılan 02.10.2011 Güzelbahçe Av Raporu

yer ; güzelbahçe
yem; ölü ve bayat boru kurdu
misina; ana beden 0,40- köstek 0,30mm

her cumartesi alışkanlık haline getirdiğim balık avım için hazırlıklarımı yaptım aracıma malzemelerimi koyduktan üzerimi değiştirdim eşim ve kızım ile yakın bir akrabamızın düğününe gittik. düğün bittikten sonra eşim ve kızımı evime bıraktım ve düştüm güzelbahçe yoluna. iskeleye vardıktan sonra birkaç yemci gezdim ama yemler herzaman ki gibi bayat dünden kalmış ölü boru kurtları. bu kadar yolu yem yok diye geri dönmek olmaz dedim ve yemcinin birinden rica ettim ve başladım tüm paketleri açıp bakmaya 13 veya 14. paketi açtım yemler ölüydü ama biraz iş yapar gibi geldiler gözüme onu kenara ayırdım sonra bir paket daha buldum onuda aldım gittim iskeleye. iskelede her zamanki balıkçı arkadaşlar vardı sordum balık varmı diye çünkü saat olmuş gece 01;30 balık yok dediler bende espiriyle karışık beni bekliyorlardır dedim ve attım oltamı suya, arkadaş hemen ordan seslendi yine mırmır serisimi yapacaksın diye bende yok bu sefer eşkina'ya attım dedim gülüştük. oltayı suya atalı 2 dakika geçmeden balık vurdu karaya aldım hemen 800-1000gr arası kiloluk bir eşkina, yemi tazeleyip tekrar attım oltayı yine 2 dakika ve 2. eşkina. baktım millet oltaları topluyo hayırdır abi dedim. sen varken bize balık gelmez sana iyi akşamlar dediler. tabi bu işin esprisi akşam erken gelmişler gece 2 gibi evlerinin yolunu tuttular. bende saat 6 ya kadar iskelede kaldım iri balıklar vardı yine güzel bahçe iskeleyi bilen arkadaşlar vardır. balıklar iri olduğu için çekerken duvar çarpıp denize düşürdüklerim oldu yanlış hatırlamıyorsam 3 adet düşürdüm. ben bunlara üzülürken bi anda oltamın yere düştüğünü ve denize sürüklendiğini gördüm koştum hemen yakaladım ama olta ile yakalayacağım balığın çekişinede benzemiyordu. içimden inşallah kamışa zarar gelmez diyorum. başladım mücadeleye ama gelcek gibi değil balığı yorma imkanımda yok çünkü heryer kayalık balık boşluk bırakınca kayanın altına kaçıyor 1-2 dakikalık mücadelenin ardından misinayı kopardı gitti. ben iyi sadece misinayla yırtık derken makinamıda rahmetli ettiğini fark ettim. gecenin bi vakti yapacak birşey yok topladım oltayı koydum arabaya. diğer olta hala sağlam derken oda düştü oda gidiyo denize onuda yakaladım gene mücadeleci bir balık ama ufak aldım onuda kıyıya yarım kilodan biraz fazla bir mırmır. yem bitti yemcilerde de yem yok nasibimizide aldık. topladım oltımı düştüm evin yoluna.

avımdan kareler;

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cngerol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-10-2011, 08:39   #2
shawshang
Oltacı

shawshang kullanıcısının avatarı

Cengiz ben artık seninle gelmiyecem kardeşim kendime mekan bakıyorum
shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-10-2011, 09:05   #3
BARBADOS
Çımacı

BARBADOS kullanıcısının avatarı

Cengiz bey bu eşkina 3.90 lık sörf kamışı+650 Gr lık ryobı makine bağlı oltayı tripod'dan takla attırdı inanamadım avı çok zevkli oluyor eline sağlık iyi avlar...
1973 0 RH (+)
Yaşadığım Yer:İZMİR-GAZİEMİR
...HERKEZE RASTGELSİN...
BARBADOS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-10-2011, 09:39   #4
cngerol
Miço

evet oltanın tripottan düşmesi süper bir duygu birde o düşüren balığı kıyıya çektikmi o duygu sevinç çığlığına dönüşüyor.
Eski 03-10-2011, 09:41   #5
cngerol
Miço

Alıntı:
shawshang tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cengiz ben artık seninle gelmiyecem kardeşim kendime mekan bakıyorum

mekan derken? balık lokantasımı...
Eski 03-10-2011, 11:27   #6
yuksel169
Oltacı

tebrik ederim Cengiz Bey baya zorlu ama güzel bir av olmuş. Ne varsa galiba yine Güzelbahçe iskelede varmış Biz ilk avımıza orda başladık.Ama her seferinde tuttuğumuz balık sayısı 3-4 ü geçmedi(acemiliğimizden galiba Bizde yere çamur atıp başka yerler denedik; sahil evleri, urla, balıklıova...ama en son dün akşam balıklıovadan boş dönüpte Güzelbahçe iskeleden yarım saatte 2 tane balık alınca bu kanıya vardık; ne varsa yine burda varmış
yuksel169 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-10-2011, 12:17   #7
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Yine bir Cengizhan klasiği ile bizleri neşelendirdin kardeş.
Artık Güzelbahçe limanın üstadı sen sayılırsın. Assolist gibi sonradan çıkıp kısmeti topluyorsun maşallah.
Yanlız kaçan balıkların ne olduğunu acayip merak ettim doğrusu.
Kısmet diyeceğiz artık.
Güzel avlarının devamını diliyorum. Ellerine sağlık.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-10-2011, 12:30   #8
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Cengiz kardeşim geçenki raporun gibi buda güzel eline sağlık rasgelsin
Eski 03-10-2011, 14:18   #9
cngerol
Miço

Alıntı:
yuksel169 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tebrik ederim Cengiz Bey baya zorlu ama güzel bir av olmuş. Ne varsa galiba yine Güzelbahçe iskelede varmış Biz ilk avımıza orda başladık.Ama her seferinde tuttuğumuz balık sayısı 3-4 ü geçmedi(acemiliğimizden galiba Bizde yere çamur atıp başka yerler denedik; sahil evleri, urla, balıklıova...ama en son dün akşam balıklıovadan boş dönüpte Güzelbahçe iskeleden yarım saatte 2 tane balık alınca bu kanıya vardık; ne varsa yine burda varmış
bende senle aynı durumdaydım döndüm dolaştım en makulu güzelbahçe, hem insanın bildiği yerde avlanması daha iyi oluyor. neresi kumluk neresi kayalık öğreniyorsun zamanla.

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yine bir Cengizhan klasiği ile bizleri neşelendirdin kardeş.
Artık Güzelbahçe limanın üstadı sen sayılırsın. Assolist gibi sonradan çıkıp kısmeti topluyorsun maşallah.
Yanlız kaçan balıkların ne olduğunu acayip merak ettim doğrusu.
Kısmet diyeceğiz artık.
Güzel avlarının devamını diliyorum. Ellerine sağlık.
öncelikle teşekrür ederim ahmet.
assolistlikten ziyade biraz şans ve kısmet meselesi, insan devamlı aynı yerde avlanınca biraz daha bilinçli oluyor hangi saatte oltayı nereye atacağını biliyor insan. mesala ben yakaladığım büyük balıkların çoğunu hep aynı yerden saat 01;30 civarlarında aldım belki de tamamen tesadüf.
1 tane balık kaçırdım, 3 tanede iskele duvarına çarpıp düştü düşenlerin 3'üde mırmırdı ama mırmırlarında 1 tanesi baya iriydi en çok ona yandım. forumda takıldığım bi konu var çoğu kişi mırmır yakalanınca hiç yormadan kıyıya gelir, eşkina'da çok mücadeleci olur diyorlar. bende bu olay tam tersi eşkina çekerken o kadar rahat geliyor ki oltanın ucunda balık varmı yokmu belli olmuyor. ama iri bir mırmır geldiği zaman oltayı zaptetmek ve balığı kıyıya çekmek çok zor oluyor balığı kıyıya alınca abartısız 2-3 dakika oturup dinleniyorum. şuana kadar yakaladığım ve internette gördüğüm en büyük mırmır benim yakaladığım mırmırdı (40cm'den büyüktü) o balığı kıyıya çektikten sonra 1 kamyon eşya taşımış gibi oldum.

Alıntı:
TUĞYAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cengiz kardeşim geçenki raporun gibi buda güzel eline sağlık rasgelsin
tüşekürler kubilay bey,

elimden geldiğince yapıyorum birşeyler.

Bu mesaj en son " 03-10-2011 " tarihinde saat 14:45 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
Eski 03-10-2011, 15:11   #10
muhabbetci
Kaptan

Bozuk ve az yem her zaman daha iyi iş yapıyor bu aralar,
bol şanslar.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları