Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-11-2011, 13:56   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow Dragos'taki avcılığımız

Sene: 1981
Yer : Marmara Denizi - Dragos burnu

Olay: Yaz sezonu dolayısıyle senelik izne ayrldıktan sonra Oğlum Ümit ile , Botumuzu alıp Çapariye çıktık, her ikimizde de 12 oltalı istavrit çaparisi vardı.Oltanın tüyleri de beyaz ve kırçıllı tüylerdi. Çapariyi de ben babamdan öğrendiğim gibi kırmızı ipek kullanarak yapmıştım....o tarihte oğlan daha küçük olduğundan olta sayısını 5 oltaya indirmiştim....
Hava harikaydı. Sedef adasını ve Balıkçı adasını dolaşıp 5-6 kilo kadar karışık istavrit yakalamıştık..saat akşam üstü 19.00 olmuştu balık kesildi bizde makinemizi çalıştırıp...Eve dönüyorduk...güneş kızararak batmaya çalışıyorduki saat 20 .00 civarında son bir kez de dragos burnuna çıkalım dedik...Ben makineyi boşa alıp sandaldaki düzenlemeleri yaparken bizim ufaklık 5 li çapariyi denize indirmşti...çapariyi atar atmaz bir kıyamettir koptu...Baba oltam takıldı galiba dibe inmiyor gibi dedi o küçük beyni ile kendince bir yorum yapmıştı...söylediğide çok doğruydu....evet oltada 125 gramlık kurşun vardı...çapariyi kurtarmak için elime aldığımda 5 oltadada uskumru ve karagöz istavrit vardı...Oğlan zevkten dört köşe olmuştu...

Ardından bende çaparimi indirdim...çapari dibe inmiyor. At - çek yapıyoruz Uskumru ve Çok iri karagöz istavrit...tam bir saatte 2 kova karışık Uskumru ile İstavrit yakaladık....Güneş kendini ufukta kaybetti ve balıkta kendini yok etti bir anda güneşle birlikte kayboldu.....Bu oğlum il yaptığım avcılıkta en bereketli geçen avcılığımız olmuştur....

Not: o yıllarda Kameralar vede İnternetler olmadığı için resim çekmek önemli bir olay değildi...onun için bu avcılıklardaki resimlerimiz maalesef bulunmamaktadır.kaynak:NuriDENİZ
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları