Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-01-2012, 15:37   #1
ermo89
Oltacı

Varsayılan Makine tavsiyesi

Selamlar öncelikle,
İzmir'de yaşıyorum balığa acayip meraklıyım ama hiç fırsatım olmadı şimdi çalştığım bölgede çok iyi balık çıkmasndan dolayı ben de iyi bir makinayla bu olaya dahil olmak istiyorum.
Ebaydan makinalara bakıyorum almak istediğim makinayla 3 kiloya kadar bir balığı çekebilmem gerekiyor çünkü burda o seviyeye yakın balıklar çıkıyor
Çıkrıklı makinalar çok fena ilgimi çekti ama açıklamarında yazanları pek anlayabiliyor deilim açıkcası makinaya ayırdığım bütçe en fazla 150 tl dir. özel mesaj atarsanız karşılıklı olarak msn den de görüşeibliriz
ermo89 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-01-2012, 16:02   #2
ermo89
Oltacı

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

bu nasıldır acaba?
Eski 25-01-2012, 17:05   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Merhabalar normal dipten av yapacaksanız eğer çıkrık makina kullanmanıza pek gerek yoktur.
150 liralık bir bütçeyle 3 kilogramlık balığı çekebilecek makina bulabilirsiniz.
Benim size önereceğim makinalar;

Okuma Trio 55S
Ryobi Ecusima 8000Vi

Her iki makinada 3 kilogramlık balığı rahatlıkla çekebilecek düzeydedir. Ecusima'dan bende birden fazla sayıda mevcuttur bu da benim makinaya güvenimden kaynaklıdır
Alışverişlerinizi balıkmarketim.com'dan yaparsanız eğer rastgelsin.org üzerinden geldiğinizi söylediğiniz takdirde ekstra indirim alacaksınız
Saygılarımla.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-2012, 18:41   #4
ermo89
Oltacı

Teşekkürler tavsiyeleriniz için, peki
benim verdiğim linkteki çıkrık makinayla sizin verdiğiniz okuma marka makinayı kıyasladığımızda ne fark vardır hangisini neden tercih etmem geerekir acaba?
Eski 25-01-2012, 19:09   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Alıntı:
ermo89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Teşekkürler tavsiyeleriniz için, peki
benim verdiğim linkteki çıkrık makinayla sizin verdiğiniz okuma marka makinayı kıyasladığımızda ne fark vardır hangisini neden tercih etmem geerekir acaba?
Vermiş olduğunuz ürün Türkiye'de bulunmadığından hiç bir şekilde deneme fırsatım olmadı o yüzden size trio modelini önerme gereği duydum. Ayrıca ebay'dan gelecek olan ürününüzün yedek parçasını Türkiye'de bulamayabilirsiniz.
Çıkrık makinaların devirlerinin yüksek olmasından dolayı dip avında ister istemez hızlı çekmekten dolayı balık kaçırmaları meydana gelebiliyor. Vermiş olduğunuz modelin devrini tam olarak anlamış değilim ama genel görüşüm bu şekildedir.
Saygılarımla.
Ziraat Teknikeri

Eski 25-01-2012, 20:11   #6
muratdogan
Kaptan

Öncelikle selamlar.
Balık tutacağınız mevki karadanmı olacak yoksa teknedenmi...???
...
Ayrıca 3 kg yüksek bir ağırlık olmaması ile birlikte çıkrıklı bir makina sizi epey kısıtlayacaktır.
...
Anıl kardeşimin tavsiye ettiği ürünler sizin işinizi göreceğini düşünüyorum.
Ayrıca her iki makina da bende mevcut ve kullanmaktayım.
Fazlasıyle işimi görmekte ve sizede tavsiye ederim.
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-2012, 22:09   #7
ermo89
Oltacı

Karadan olucak Güzelbahçedesiniz mutlaka bilirsiniz Uzunada da çalışmaktayım bana adadan arkadaşlar da Okuma Trio55 i önerdi aslında ama çıkrıklılar daha bi cezbediyo beni daha onceden kullanmamış olmam yüzünden pek bi bilgim yok
Eski 26-01-2012, 02:56   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Alıntı:
Karadan olucak Güzelbahçedesiniz mutlaka bilirsiniz Uzunada da çalışmaktayım bana adadan arkadaşlar da Okuma Trio55 i önerdi aslında ama çıkrıklılar daha bi cezbediyo beni daha onceden kullanmamış olmam yüzünden pek bi bilgim yok
Keşke daha önceden karadan avlanacağınızı söyleseydiniz.
Karadan av yapacaksanız çıkrık makina kesinlikle kullanamazsınız. Çıkrık makinalar atış değil çekiş için imal edilmiştir kısacası kamışa taktıktan sonra ileriye doğru fırlatma olasılığınız çok düşüktür.
Uzunada bölgesinde kıyıdan hiç avlanmadığım için pek mera hakkında bilgim yok, yakalanan balıklar genellikle uzaktaysa surf makina kullanmanızı da önerebilirim.
Bende Güzelbahçe adalar tarafının balıkçısıyımdır Uzunada'nın sadece uzağında gezebiliyoruz
Ziraat Teknikeri

Eski 26-01-2012, 10:17   #9
muratdogan
Kaptan

Ermo89 değerli arkadaşımız.
Lütfen sürçü lisan ediyorsam kusuruma bakmayın adınız ve yaşınızı belirtmemişsiniz ayarlarınızı yazarsanız sevinirim hitapta kusur etmemiş oluruz.
...
Anıl kardeşimizin dediklerine kulak verin derim.
Kendisi bu işin piridir.
Karadan kullanmak istiyorsanız kesinlikle LİNK'teki ürünü almayın ve kullanmak için heves etmeyin.
Sizin koyduğunuz link'teki ürün tekneden av yapanlar için ideal ve kullanımı yemi tak aşağı bırak yani karadan av için kesinlikle uygun değil.
Okumanın TRİO55 modelleri 3 kg balık için ideal ve konforlu.
Bu modelinde 2 çeşiti var.
Biri siyah diğeri turuncu.
İkiside sizin için uygundur.
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-2012, 10:51   #10
Salih Reis
Kaptan

Salih Reis kullanıcısının avatarı

Alıntı:
okuma salina SA65 kullanıyorum, süper bir cihaz.
Urla özbekten uzunada civarına gelip balık avlıyorum. uzunada bizim muhit sayılır ama ancak dubalara kadar yanaşabiliyoruz. içeride çok balık olduğunu söylüyorlar.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları