Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-03-2012, 12:05   #1
lusi
Oltacı

Varsayılan Mersin'de balık neden yok

Herkese merhaba;
Başlıktan da anlaşılacağı üzere mersin de balık yok malesef. bunun nedeni trol mü yoksa balon ( kurbağa balığı ) balığı ve ya bilinçsiz avlanma mı bilemiyorum.ancak karadan deniz avı artık hoş vakit geçirme ( ki artık zor ) işine döndü.

mersin merkezden tutunda silifkeye kadar bir çok yerde avlandık. ama görüyoruz ki yakaladığımız balıklar 2-3 parça ve yavru daha.( EGE BÖLGESİNİN AV RAPORLARINI GÖRÜNCE İÇİM CIZ EDİYOR)

Tekneden av da pek farklı değil. giden arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler en azından bu yönde. nisan ayının gelmesini ve balıkların sahillere yaklaşmasını beklemekten başka çaremiz yok.
Saygılarımla
lusi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-03-2012, 19:25   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Kontrolsüz avlanma tüm bölgelerimizin kanayan yarasıdır. Bundan yıllar önce 1 babanın teknesi varken şimdi 4 oğlunun 1 torunun ve yine babanın profesyonel balıkçılık yapan teknesi bulunmakta hepsi de avlarına devam edip geçimini buradan sağlamakta. Anlatmak istediğimi kısacası anlamışsınızdır sanırım..

Karadeniz yöresinden bir hikayeye kulağım ilişti geçenlerde. Birisi 30kusür metrelik gırgır yaptırmış ve ilk sezonda inanılmaz balık tutarak teknesinin parasını çıkartmış, sezon bitiminde ise aynı model bir teknenin siparişini vermiş, şimdilerde 2 tekneyle balıkçılık yapıyor fakat 2 tekneden 3-4 sezonda 1 tekne parası kazanamıyor

Yıllar geçtikçe denizlerimiz kötüye gitmek zorunda kalıyor bunun sebebi de denizlerimiz üzerinde tekne sayısının herhangi bir devlet kontrolüne maruz kalmamasıdır..
Saygılarımla..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-2012, 23:40   #3
batacika
Oltacı

batacika kullanıcısının avatarı

Akdenizin balon balığı istilası altında olduğu doğru fakat bilinçsiz avlanma balığın olmamasının başlıca nedeni bence.

ÇANAKKALE
1978 - B Rh (+)
batacika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2012, 09:34   #4
lusi
Oltacı

söylediklerinize katılmamak elde değil. kısa vadede çözüm bulmak zor.
sadece balık tutmak için ege bölgesine gitmeyi bile düşünüyorum.denizin kenarında ratlar yanımda ve türk sanat müziği eşliğinde
Eski 27-03-2012, 13:15   #5
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Alıntı:
lusi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
söylediklerinize katılmamak elde değil. kısa vadede çözüm bulmak zor.
sadece balık tutmak için ege bölgesine gitmeyi bile düşünüyorum.denizin kenarında ratlar yanımda ve türk sanat müziği eşliğinde
Müzik ruhun gıdasıdır.bende sanat müziği hastasıyım..Şu anda dahi alaturka radyoyu dinliyorum ( 91.0)....
Eğer balık olmama durumu son haftalarda meydana gelmiş ise, o zaman deniz dibinde sarsıntı var demektir..
Bizler tarafından hissedilmeyen 2-3 şiddetinde deprem olabilir...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2012, 14:45   #6
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Su sıcaklıkları aşırı derecede arttığı için balıklar kuzeye doğru göç ediyorlar, en büyük faktör bu.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2012, 21:07   #7
MERCURY90
Oltacı

Genel olarak; mersinde normalde bu aylarda pek balık olmaz. Aslında var ama tutabilene.
Normalin dışında; Bu Sene Mersinde Hiç Balık Yok.
tek tük karakulak, levrek, mırımır, sargoz görüyorum yada duyuyorum.
Bu kadar kısırlık da doğrusu beklemiyorudum, Hiç mi balık olamaz yani!
MERCURY90 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2012, 08:30   #8
lusi
Oltacı

malesef son 2-3 haftayı kapsayan bir durum değil bu sezon böyle bir durum var.
tek tük aldığımız oluyor ama suya geri bırakıyoruz çünki daha küçükler.nisan ayının gelmesini bekliyeceğiz . yapabilirsek bir de tekne organizasyonu yaparız (beni deniz tutmazsa )
Eski 28-03-2012, 19:32   #9
MERCURY90
Oltacı

Nisan ayındada olmuyor Merinde kıyıda, geçen seneden biliyorum
tekneyle açıldığın zaman iyi bir kaptanla kerterize gitmen gerek. yok kendin gideceksen rasgele
MERCURY90 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2012, 12:05   #10
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Xnode arkadaşımızın dediği gibi, eğer kıyılarda balık yoksa, kıyı sularının ısınmasından dolayı balık rahatsızlık duyabilir. bu durumda kendisini daha güvenli hissedebileceği derin sulara çekebilir...Ayrıca kepezlik yerleride tesbit edip balığı bu türdeki kayalık yerlerde aramakta fayda vardır diyorum...Rast gelsin inşallah...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları