Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-01-2008, 22:28   #1
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yıldırmıyan yıllar

Yanılmıyorsam 1998 yılı falandı.Özbekte DSİ kampında oltaları atmış avlanıyordum.Bir ara oltma iyi bir vurma oldu baktım üstünde,yavaşca çekerek kıyıya aldım kilonun üzeri bir sargoz.Tabi oradaki herkez üzerimde o,vayvay,balığa bak gibi söylevler falan.On onbeş dakka sonra kıçıkırık bir olta kapan sıraya girdi yakalayacaklarya;Kimisi ekmek takıyor kimi kyıdan bulduğu kabukluları takıyor.Bir ara yanıma ellifelli biri yanaştı;beyim bu balığı nasıl yakaladın diye sordu.
Beni cevabım; Ah be abicim bunu yakalamak için ben on yıldır uğraşıyorm dedim.Şaşkın bakışlarla yanımdan voltayı bir alışı vardıki görmeye değerdi.

Bu mesaj en son " 08-01-2008 " tarihinde saat 22:39 itibariyle paşalı tarafından düzenlenmiştir....
paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-01-2008, 06:15   #2
Rauf
Guest

Demekki cevaptaki manayı kavramış!iyiki takım taklavat vs i sormamış zeki adam!selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 20:31   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi balık tuttuğumuzda yanımıza gelen adamlar şu sitemleri okusa vallahi merakından çatlasa balina tutmuş olsak gelip sormaz ne yaptığımızı

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 21:10   #4
paşalı
VİP

Evet kardeşim aynen öyle.

Eski 10-01-2008, 19:32   #5
baturhan
Miço

baturhan kullanıcısının avatarı

Rauf abi Turgay abinin yanına gelen meraklı o soruyu sorsa,Turgay abi de ters cevapmı vermesi gerekir,belkide balık tutmayı çok seven birisidir,belkide şimdiye kadar balık tutmak için bir şey yapmamıştır,ama bu sitenin amacıda bu zevki aşılamak ve öğretici olmak değilmi?.Kaldıki ben bu siteye üye olan kişilerin %90 nından daha acemiyimdir,ama vakit bulunca,oldukça zor oluyor ama,oltamı alıp akşama kadar bir şey gelmesede başında bekliyorum.Sizler gibi uzmanlarla aynı yerde balık tutmaya çalışsam dakikalarca sizleri izleyip,bilmediğim şeyleri sormak isterim,alacağım cevap bu olunca,bozuk bir moralle kös kös yerime dönerim ama balık tutma yada tutmaya çalışma zevkinden asla vazgeçmem,Umarım soruyu soran vatandaşta bu güzel zevkten vazgeçmemiştir.

saygılar

Bu mesaj en son " 10-01-2008 " tarihinde saat 19:42 itibariyle baturhan tarafından düzenlenmiştir....
baturhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 21:43   #6
paşalı
VİP

Murat kardeşim sen daha çok yenisin sen o stresin içine bir gir.Balık yakaladığın zaman bilen bilmeyen bir olta alıp yanına yanaşıpta senin oltanın üzerine atıp bir dolaştırdımı sen bak o zaman filime.Hem ben terslemedimki sadece doğruyu söyledim.Biz her gittiğimizde balıkla dönmüyoruzki böyle kiloluklar bikaç yılda bir dnk geliyor.Ben ozamana kadar kiloluk balık yakalamamıştım.On yıl beklemem gerçekti.Ayrıca biz çok hevesli gördük.Benim çok denizin kenarından takımlarımı kalk gidelim yaptılar.Hele biraz zaman geçsin sende bazı şeyleri öğrenmiş olacaksın.(En çok neye kızarız yazı dizisini okumanı tavsiye ederim)

Eski 11-01-2008, 05:11   #7
Rauf
Guest

Alıntı:
baturhan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Rauf abi Turgay abinin yanına gelen meraklı o soruyu sorsa,Turgay abi de ters cevapmı vermesi gerekir,belkide balık tutmayı çok seven birisidir,belkide şimdiye kadar balık tutmak için bir şey yapmamıştır,ama bu sitenin amacıda bu zevki aşılamak ve öğretici olmak değilmi?.Kaldıki ben bu siteye üye olan kişilerin %90 nından daha acemiyimdir,ama vakit bulunca,oldukça zor oluyor ama,oltamı alıp akşama kadar bir şey gelmesede başında bekliyorum.Sizler gibi uzmanlarla aynı yerde balık tutmaya çalışsam dakikalarca sizleri izleyip,bilmediğim şeyleri sormak isterim,alacağım cevap bu olunca,bozuk bir moralle kös kös yerime dönerim ama balık tutma yada tutmaya çalışma zevkinden asla vazgeçmem,Umarım soruyu soran vatandaşta bu güzel zevkten vazgeçmemiştir.

saygılar
Konu o değil lütfen konu manasını değiştirme balık tutmakla ilgisi olmayan olur olmaz kişilerin yaptıkları eylem anlatılıyor.Zaten her soranada balık tutarken sorulan her soruya cevap vermek istersen ikisinden birinden vaz geciceksin .ya balık tutmaktan yada o sıra tarif ve öneri yapıcaksın.

Bu mesaj en son " 11-01-2008 " tarihinde saat 05:15 itibariyle Rauf tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2008, 20:46   #8
baturhan
Miço

baturhan kullanıcısının avatarı

Bu kadar kızacağınızı bilsem düşüncelerimi söylemezdim,tahammül ettiğiniz için teşekkürler.
Ama yinede balık tutarken birisi gelirse ve ben o konuyu biliyorsam,öğretmekten zevk alacağımı tahmin ediyorum.

saygılar sunarım
baturhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-2008, 07:09   #9
paşalı
VİP

Kardeşim kızmak ne hattime.Burada niye yazışıyoruz?Ama yinede sen nasıl istersen davran.

Eski 12-01-2008, 09:15   #10
Rauf
Guest

kızmış gibimi görünüyoruz neyse olmadı sadece görüş meselesi her konuda ayrı görüşler olabilir o kadar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları