Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-10-2007, 16:29   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan 29 Ekim Yine Lampuka.

Gazı aldım artık iflah olmam bunlar geçen avdaki balıkların hemen hemen 2 katı parmaklarımda yaralar bıraktılar sağolsunlar

Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-10-2007, 16:32   #2
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

bravo.tam gaz ileri,durmak yok,güzel av olmuş tebrikler.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 20:31   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hayin diyorum başka bişey demiyorum
Bensiz haa gözüne dizine dursun emi...

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 22:04   #4
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan Wayyy

Anıl, neler yapmışsın maşşallah sana tekne avı bereketli başladı tebrikler aman nazar değmesin.....
Eski 30-10-2007, 05:16   #5
Rauf
Guest

Anıl tebrikler ama av hakkında teferruat yok hani bunun oltası hani bunun yemi lambuka konusu hassas bi konu afiyet olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 13:26   #6
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi
Anıl tebrikler ama av hakkında teferruat yok hani bunun oltası hani bunun yemi lambuka konusu hassas bi konu afiyet olsun.
Sevgili Rauf hocam bu aralar bu yörede özellikle durgun havada lambuka alınıyor...Seninde bildiğin gibi bu balıklar avcı ve yırtıcı balıklar..Dikkatini çeken ve hareket eden her şeye saldırıyorlar.

Bizim Çeşmden çıktığımız tekne ile geçen hafta oldukça durgun bir havada dibden mercan alırlar iken bu balıklar inip çıkan takımlara başlamış dürtmeye..Arkadaşlar bunun üzerine hemen dipde yer alan 200 gr lık kurşunu çıkarıp dibe daha yavaş inecek çok küçük bir kurşun ile teknenin altından yaklaşık 6-7 metre altından göre göre/seyrede seyrede yaklaşık 20 tane üzeri almışlar...Arkadaşın dediğine üstleri başları ve tekne kan içinde kalmış....Ben fotoğraflarını gördüm aynen Sevgili Anıl ların tuttuğu gibi ...Sanırm her ne hikmet ise bu ara bu yöredeler....Ama mesela biz dün Yine aynı yörede dik ama bize hiç denk gelmedi...

Sayın hocam bana göre sözün özü, bu tür süreki balık sürülerinin ardından seyehat halinde olan bu balıkların denk gelmesi ve alınması tamamen tesadüf....Çünkü, bizim yerli balıklarımız gibi belirli bir bölgeye bağlı olan sabit balık değiller....

Anıl'cığım bereketli olsun...Bir defa seneler önce Mordoğan dan [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adlı sitenin sahibi Sevgili Cem LİMAN BEY ile çıktığımızda bu balıklardan dönüşde sırtı çekerken denk gelmiş ve pek bilmediğim için eve götürüp de yememişdim...Nasıl lezzeetli mi...?

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 15:24   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

anıl sen bu gidişle lambuka avlamaya tekrar yasak koydurursun yavaş koçum ne bu hız.eee benim takım arkadaşım ın maşallahı var nerede peki bu beyaz lar.demi anıllll.....heyt maşallah
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 04:32   #8
Rauf
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Sevgili Rauf hocam bu aralar bu yörede özellikle durgun havada lambuka alınıyor...Seninde bildiğin gibi bu balıklar avcı ve yırtıcı balıklar..Dikkatini çeken ve hareket eden her şeye saldırıyorlar.

Bizim Çeşmden çıktığımız tekne ile geçen hafta oldukça durgun bir havada dibden mercan alırlar iken bu balıklar inip çıkan takımlara başlamış dürtmeye..Arkadaşlar bunun üzerine hemen dipde yer alan 200 gr lık kurşunu çıkarıp dibe daha yavaş inecek çok küçük bir kurşun ile teknenin altından yaklaşık 6-7 metre altından göre göre/seyrede seyrede yaklaşık 20 tane üzeri almışlar...Arkadaşın dediğine üstleri başları ve tekne kan içinde kalmış....Ben fotoğraflarını gördüm aynen Sevgili Anıl ların tuttuğu gibi ...Sanırm her ne hikmet ise bu ara bu yöredeler....Ama mesela biz dün Yine aynı yörede dik ama bize hiç denk gelmedi...

Sayın hocam bana göre sözün özü, bu tür süreki balık sürülerinin ardından seyehat halinde olan bu balıkların denk gelmesi ve alınması tamamen tesadüf....Çünkü, bizim yerli balıklarımız gibi belirli bir bölgeye bağlı olan sabit balık değiller....

Anıl'cığım bereketli olsun...Bir defa seneler önce Mordoğan dan [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adlı sitenin sahibi Sevgili Cem LİMAN BEY ile çıktığımızda bu balıklardan dönüşde sırtı çekerken denk gelmiş ve pek bilmediğim için eve götürüp de yememişdim...Nasıl lezzeetli mi...?
İshak dediklerin tamamen doğru belli bir yeri yok sırtı yarken her hangi balık icin tesadüf takılırlar ama bir tanesinin takılması o bölgede var olduğunu kanıtladığından tetbirli olup peşine düşülmesi verimi arttırıyor veya senin dediğin gibi mercanda iken bakıyorsun geliyorlar.şu anda daha sirkülerde yasağı olduğu icin teferruata girmiyorum selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 04:35   #9
Rauf
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi

Anlattıkların tamamen doğru kesin bir yeri yok tesadüfen sırtıda veya yemlide karşına cıkıyor.sirkülerde hala yasağı olduğundan teferruata girmicem kısa kesiyorum selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 06:02   #10
mufi
Guest

Anıl maşallah. tebrikler...bu aralar aldıgım duyumda ahmetbeyli +yoncaköy koylarında zargana peşindeki .. sahile yakın lampukalar saldırı halindeymiş..
kıyıdan at/çek ile tutma olanagı var..
sakin ve içerlek koylarda kyılarda eger zargana var ise mutlaka %80 veye90 ihtimalle gün içinde kıyıdan lampuka tutma olasılıgı olabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları