Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-01-2012, 12:53   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow Bursa'da Yedikleri Balıktan Zehirlenen Yaşlı Çift Evlerinde Ölü Bulundu

Edinilen bilgiye göre, havası daha iyi geldiği için kışı geçirmek üzere Karabük'ten Bursa'ya gelen Ahmet (71) ve Nazmiye Karakullukçuoğlu (73) çifti, 3 ay önce Fidyekızık Mahallesi Fener Sokağı'ndaki evlerine yerleşti.

Dün akşam yemeğinde hamsi yiyen çiftin sabah uyanmamalarından şüphelenen damatları Hamza K., üst kata çıktığında kayınpederi ve kayınvalidesinin hareketsiz yattığını gördü.

Hamza K., 112 Acil Servis ekiplerini ve polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaşlı çiftin öldüğünü tespit etti. Damat Hamza K. ölüm haberiyle yıkılırken, aynı binada oturan oğlu ise fenalık geçirdi. Akşam yedikleri balıktan zehirlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulan 5 çocuklu çiftin 3 çocuğunun Karabük'te oturduğu öğrenildi. Öte yandan yakınları, yaşlı çiftin birbirlerine sürekli, "Allah senin ölümünü bana göstermesin. İnşallah ben senden önce ölürüm" dediklerini, hep birlikte ölmek için dua ettiklerini söyledi. Yaşlı çiftin cesetleri kesin ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.milliyet
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-01-2012, 16:34   #2
muratdogan
Kaptan

Tüylerim diken diken oldu.
Rabbim en azından dualarını kabul etmiş.
Allah rahmet eylesin...
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2012, 17:53   #3
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Evet bütün gazeteler de bu haber vardı, bayat balık yediklerin den öldükleri yazıyor, buna benim aklım almadı, bayat balığın ölüme yol açtığını ilk defa duyuyorum.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2012, 18:06   #4
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Aynen. Balıktan ölen artık çok azdır herhalde. Kaldı ki artık hayat çok hızlandı, pazarlama teknikleri ve ulaştırma epey, denetleme hızlı daha düzgün vs. yani balık bayat satılmıyor. Bu devirde balıktan ölecek kimseler olacağını düşünmüyorum. İşin içinde başka iş vardır gibime geliyor.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 21-01-2012 " tarihinde saat 20:45 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir....
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2012, 22:08   #5
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Evet değerli arkadaşlarım;
Hamsi ve gümüş balığı haricindeki diğer balıkların bayat olupta yenmesi neticesinde zehirlenme olur ve kusma meydana gelir fakat ölümle sonuçlanmaz...
Ancak Hamsi ve gümüş balıklarının mutlaka günlük veya en fazla 1 günlük olduğunda tüketilmesi gerekmektedir...Gümüşte bağırsağında metal zerrecikleri bulunur. Hamsi ise Fosfor zengini bir balıktır....Bu nedenle çok yenilmelerinde vede eğer bayat yenilmelerinde anormal bir zehirlenme meydana gelebilmektedir....Bu zehirlenmelerde maalesef üzücü neticeler meydana gelmektedir...Allah rahmet eylesin...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2012, 12:45   #6
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Sayın abim çok tan kastınız nedir ? ben bir seferde 1 kğ hamsi yiyorum, kararı nedir ? bu güne kadarda hiç bir olmadı.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2012, 23:02   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Histamin zehirlenmesi dediğimiz bir olay var. Tazeliğini kaybetmiş balık ile ekşimiş süt ürünü (yoğurt vs.) birlikte yenirse, histamin zehirlenmesi gerçekleşiyor. Böyle bir durum da olabilir.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları