Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-07-2011, 19:00   #1
tevez
Oltacı

Varsayılan Taşlık meralar

sevgili abilerim kardeşlerim kıyıdan güzel balık yapan bi mera var ama hep olta takılıyo tahmini 1 metre civarı nasıl bir olta kullanmalıyım takılmaması için ve balık yakalamak için
teşekkürler saygılar
Eski 20-07-2011, 21:06   #2
karam
Oltacı

karam kullanıcısının avatarı

Alıntı:
tevez tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili abilerim kardeşlerim kıyıdan güzel balık yapan bi mera var ama hep olta takılıyo tahmini 1 metre civarı nasıl bir olta kullanmalıyım takılmaması için ve balık yakalamak için
teşekkürler saygılar
ben böyle yerlerde şamadıralı takım yapiyorum stper tak şamadının önüne derinlik ayarla kendine göre ve kopma derdi kalkar ortadan kardeşim
Eski 20-07-2011, 23:58   #3
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Abi sana şu takımları önerebilirim.Tek iğneli sabit takım kullanırsan takılma olasılığı az olur.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu takımda kurşun fırdöndünün klepsine takılıdır.
Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Rastgele.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!

Bu mesaj en son " 21-07-2011 " tarihinde saat 00:00 itibariyle pendikli balıkçı tarafından düzenlenmiştir....
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-2011, 10:08   #4
tevez
Oltacı

teşekkürler ama bnm mera kayalık yemi taş arasına indirmeliyim mantarlı takım kullanırsam isparoz geliyo hep ama dibe indirirsm daha ii blklar geliyo
Eski 21-07-2011, 11:06   #5
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Plastik lolipop çubukları var. İnce ve içi boş kanal şeklinde. Lolipopların sapı, bilirsiniz. Kurşunu bağlamadan önce misinayı o çubuğun içinden geçirin sonra kurşunu bağlayın. Yani kurşundan sonra lolipop çubuğu gelsin.. Bu şekilde yaparsanız takılmaz

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-2011, 11:29   #6
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Plastik lolipop çubukları var. İnce ve içi boş kanal şeklinde. Lolipopların sapı, bilirsiniz. Kurşunu bağlamadan önce misinayı o çubuğun içinden geçirin sonra kurşunu bağlayın. Yani kurşundan sonra lolipop çubuğu gelsin.. Bu şekilde yaparsanız takılmaz
Söylediğin yöntemin teknik olarak takılma riskini nasıl önleyeceğini anlayamadım bu çubuk kurşun ile ilk kösteğin arasında gezermi olacak yoksa kurşunun önünde sabitmi duracak ilginç geldi bana ayrıntılı olarak açıklayabilirsen sevinirim
Eski 21-07-2011, 12:37   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Dikkat ederseniz, takılmaların çok büyük bir kısmı kurşunun dibinden yani kurşun misina bağlantısı ve 10 cm'lik çevresinden kaynaklanan takılmalardır. İğnenin takılmasına yapılacak birşey yok zaten, çoğunlukla iğne ya açılır ve kurtulur ya da köstek kopar ve beden yine kurtulur. Ancak kurşun takıldığında takımın çoğunu kaybedersiniz (Çoğunlukla böyledir)

Kurşun ile ilk köstek önüne konulan bir çubuk bu takılmaları büyük ölçüde önlüyor. (çubuğun uzunluğunun seçimi size bağlı) Gezer olmayacak sabit olacak. Yapabiliyorsanız kurşun üzerine de bir şekilde monte edebilirsiniz..

Örnek olması açısından şu çizimi yaptım.
Saygılar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-2011, 15:29   #8
karam
Oltacı

karam kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dikkat ederseniz, takılmaların çok büyük bir kısmı kurşunun dibinden yani kurşun misina bağlantısı ve 10 cm'lik çevresinden kaynaklanan takılmalardır. İğnenin takılmasına yapılacak birşey yok zaten, çoğunlukla iğne ya açılır ve kurtulur ya da köstek kopar ve beden yine kurtulur. Ancak kurşun takıldığında takımın çoğunu kaybedersiniz (Çoğunlukla böyledir)

Kurşun ile ilk köstek önüne konulan bir çubuk bu takılmaları büyük ölçüde önlüyor. (çubuğun uzunluğunun seçimi size bağlı) Gezer olmayacak sabit olacak. Yapabiliyorsanız kurşun üzerine de bir şekilde monte edebilirsiniz..

Örnek olması açısından şu çizimi yaptım.
Saygılar.
güzel fikir bende deneyim
Eski 21-07-2011, 17:01   #9
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Cem, gerçekten mantıklı; teşekkurler, gönlüne sağlık.

Sevgi ve Işıkla Kal
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-2011, 00:43   #10
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Yöntem iyiymiş deneyeyim bende.Ama ben yinede diyeyim mera sığ bir yer ise köstekli takım iğneden takılır yine benim gördüğüm takılmaların büyük bir çoğu iğneden kaynaklanıyordu.pipet bence kurşuna yakın misinanın kesilmesini engeller.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları