Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-10-2006, 11:22   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Nasip olursa,yarın yolcuyuz...

Arkadaşlar nasip olursa yarın 07.06.2006 tarihinde Çeşme/mercan koy civarında tekne ile yine 45 metre derinlikte şansımızı deneyeceğiz.Bir gurup arkadaşım da zeytineli tarafında kıyıdan şansını deneyecek.Hem Meterolojinin Piri Reis sitesinden,hemde poseıdon yunan sitesiden baktım.Cuma-cumartesi ve pazar için havayı çok güzel veriyorlar.Bu hafta sonu gerek kıyıdan,gerekse
tekneden olta atacak arkadaşlarıma bol şans diliyorum.Herkeze rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-10-2006, 15:16   #2
aganta borina borinata
Guest

ishak bey bol şans...umarım verimli geçer...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2006, 15:40   #3
Güven ÖZYELDAN
Guest

bol şans ishak abi ...rastgelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2006, 21:31   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Şimdiden rastgelsin...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2006, 22:31   #5
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

Varsayılan rastgelsin

Rastgelsin arkadaşlar avınız bol olsun.
Eski 07-10-2006, 16:49   #6
aserkansatı
Guest

Rastgele İshak Bey...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2006, 00:12   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bilgi-tecrübe-deneyim...

Sevgili Arkadaşlar birkez daha öğrendim ki, hayatta tecrübe-bilgi-deneyim kadar önemli bir şey yok.(Umarım gençliklerinin ve enerjilerinin zirvesinde olan genç arkadaşlarda bunun ne anlama geldiğini bir gün anlarlar.)

Neyse,gelelim bu haftaki maceramıza.Siteyi takip eden arkadaşların hatırlayacağı üzere 2 hafta önce çeşme civarında balığa gittiğimi ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmışdım.(Hamlık kaldı diyen yalan söyler....av anı yazısında)Bu hafta sonu yine aynı mekanda tekne ile avlanmak nasip oldu.Havanın güzel olduğunu teyit ettikden sonra,bu organizasyonu planlamıştık.Yemler alınıp,tekne başına vardığımızda geçen sefer bizi götüren Ertaç abi (Hocam)'yi biz bu defa Rota marka 5,60 mt civarı teknemize alarak saat:06 gibi çeşme/mercan koydan tekneye yol verdik.Hava daha yarı karanlık-yarı aydınlık.Ay henüz tabak gibi gökgüzünde asılı duruyor.Deniz yeni ütülenen çarşaf gibi dümdüz.Velhasıl herşey o kadar güzel ki, ertaç abi hadi bu defa başka bir şeyler yapalım ve farklı bir yere gidelim dedi.Tekneye tam yol verdik ve egenin mavilikleri ile kucaklaşa kucaklaşa açığa sakız'a doğru gidiyoruz.Giderken de hocamız anlatıyor.Burası sırf sadece karagöz yapar,adı karagöz taşlığı; burası hem karagöz,hemde mercam yapar,bilmem ne merası diye bize bilgiler vere vere ilerleyip gdiyoruz.Neyse bir süre daha gittikden sonra tamam deyip,tekne sahibi olan Hakan abimize boşa al dedi ve akmaya aşladık.Lanet olsun manyak bir sis var.Ertaç hoca kerteriz alacak.Fakat sisden kara parçaları net gözükmüyor.Azıcık ileri,azıckı geri derken,bizi bir yere otutturdu ki,allahım akıllara durgunluk bir şey.Arkadaşlar aşağısı 60-70 gibi bir derinlikte ve sadece mercan yapıyor.Ne izmarit-ne gopez-ne isparoz.Tek bir kırıntı balık yok.Her çekilen balık 150-200 gr mercan.Geçen hafta urla açıklarında mum olduğum 100 gr'lık mercanlara baktığım yok.Aynen ağzına ziyan vermeden suya geri salıyorum.Velhasıl biz ham gelip ham gidenlere saat:10.30 gibi hocamızdan bir uyarı geldi.Yeter arkadaşlar artık.Azıcık da başka hafta alırsınız diye.Bizde ona saygı gösterip,takımları toplayıp.Öğle gibi tekrar karaya ayak bastık.İzmir'e geri dönmeden akşam suyunu denemek için saat:16.30 gibi bu defa hoca olmadan aşağı yukarı aynı mekanlara vardıysak da bir türlü yeri tam otutturamadığımızdan olsa gerek ; bir -iki orta boy mercan ve 3-5 manda göz/kırma mercan ile hava kararırken geri döndük.
Tuttuğum mercanlardan bir tanesi hani '' okkalı '' derler ya;işte o cinsden 300 gr üstü bir balık.Eminim benim gibi urla ve karşısındaki adalar civarında tekneyle avlanan arkadaşlar yakın zamanlarda böyle güzel mercana denk gelmemişlerdir.Bugünün tek eksikliği hepimizinde yanında sırtı çekecek rapalamızın olmamasıydı.Eğer olsaydı,güzel palamut alabilirdik.çünkü kaynıyordu.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg mercan2.jpg (39,7 KB, 97 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 08-10-2006 " tarihinde saat 00:31 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2006, 00:21   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Bu da epeyden beri boyuna ve posuna hasret kaldığım Mercan ve yanında orta boy saz arkadaşları. (Öğle gibi karaya döndükten sonra diğer arkadaşlar ,akşam suyuna gidip geldikten sonra ;tekneye yeni yapılan brandanın nasıl takılacağı hususunda uğraşırlarken, bende evde vakit kaybı olmasın diye balıkların bir kısmını orada temizleme fırsatı buldum.Balığın temizlendikten sonra '' orjinal formu '' bozulmuşsa afola...)
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg mercan.jpg (32,0 KB, 93 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2006, 00:40   #9
aserkansatı
Guest

Tebrikler gerçekten güzel bir av olmuş,gıpta ettim doğrusu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2006, 08:51   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Pembe pembe 10 ytl lik banknot gibi dizmişsin İshak abicim bereketli olsun

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları