Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-07-2007, 18:45   #1
isk_ender
Oltacı

Question hazır satılan kokuyla balık avı

bugün nette gezerken youtube de bi şeye rastladım sizinde fikrinizi almak için paylaşıma açıyorum,bana çok ilginç geldi.ultra bait die bi ürün var ve balığı çektiği, balıkta açlık hissi uyandırdığı söyleniyor.aranızda bu ürünü tanıyan veya kullanan varmı? fikirleriniz nelerdir?... fikir alış verişinde bulunursanız sevinirim....
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

linkler bunlar inceleyiniz
Sponsored Links
Eski 09-07-2007, 19:32   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Deniz versiyonunda hüsran yaşadık Daha öncede tartışılmıştı ama bakalım yeni fikirler yeni tecrübeler var mı?

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2007, 22:13   #3
Rauf
Guest

Tatlı suyu bilmem ama deniz balıkcılığında kullananaların bana aktardığı bir kelime var TRAŞ selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 10:25   #4
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Tatlı suyu bilmem ama deniz balıkcılığında kullananaların bana aktardığı bir kelime var TRAŞ selamlar.
HAkikaten katılıyorum Rauf abi.Ben tatlı suda da denedim hakikaten TRAŞ...Bir koli döksek balık anca alır kokusunu.Bende CD si vardı bu dalganın ordan izlemiştim.Adamlar palavra sallıyorlarmış meğer...
ogameci39@hotmail.com

ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 11:07   #5
kont56
Oltacı

kont56 kullanıcısının avatarı

bu ürünü bende kullandım balıgı tutup herhalde burnuna dökmek lazım bir işe yaramaz
Eski 10-07-2007, 11:56   #6
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Buna benzer bircok kokulu ürünler var burda , mesela ben yayinbaligina gittigimde kokmus tavukcigeri SIVI madde Siringa ile yilan baligin icine SIKIP atiyoruz , veya sazan türü Avlarinda bir Kovanin icine 1 kg granulat arpa ( kirilmis ) 1 konserve misir taneleri , 1 kg kaynamis patates ve az bisey misir unu ve sazanda türlerinde kullanilan kokular ... bunlari güzelce karistirip yumak yumak yapip , mantar sisteminde veya dip oltanizin 1 m ilerisine atin .. ve bekleyin . tabiki gölde balik varsa ? yani ben cok fazla koku olayina tarafdar degilim , benim kendi capimda yapmis oldugum tecrübeler bunlar , bazen sipreyler var sahte yemin üstüne SIKIYON ayni deodrant gibi ... ama balik yoksa ne yapcan ? Bu tür filimler yeni cikan ürünün pazara sunma Stratejisidir ..reklam yapmadan nasil satacak adam ? ve dikkat edin tuttuklari Göllerde fazla insanlar yok ve balik Gani , yani gelsin burda tutsun havasini alir - heleki deniz de hic sanmiyorum, belki aramizda tecrübesini yasamiz olan arkadaslar vardir ?

selamlar - rastgelsin

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-2007, 13:00   #7
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Varsayılan hazır satılan kokuyla balık avı

Merhabalar,

Kiymetli balikci arkadaslarim,bu isi hemen kestirip atmamak lazim.Once bu esanslar suya degil yeme karistiriliyor.Baliklarda koku alma hissini herhalde inkar edemeyiz.Adamlar bunun sanayisini kurmuslar.Aycicegi kuspesinin,mezbahalardan alinip atilan kan pihtilarinin nesine geliyor balik?Benim tecrubelerime gore eksitilmis misir, bugday baliga beni ye diye cagiriyor.VAY BE baliklar bile caga uymus farkinda degiliz.Selamlar.
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-2007, 15:52   #8
orhanxx
Oltacı

orhanxx kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tatlisu Esanslar Hakkinda

Sevgili Iskender
Ben Bu Konuyla Yaklaşik 2 Yildir Uğraşiyorum Ve Bu Süre Zarfinda
Göle Yaklaşik Olarak 25-30 Defa Gitmişimdir. Edindiğim Tecrübelere Göre Balik Avlağa çikmiyor Ise Yani Açikmadiysa Göl'ün Tamamina Bu Essalardan At Yine Bir Işe Yaramayacağidir. Ayrica Tüm Balik Avciliğinda Avlandiğin Bölgenin Avlanma Stili Daha önemli Ne Tarz Yemlerden Hoşlaniyor V.s. Baliğin Yemlenme Stili Daha önemli. Ben Bu Konu Ile Ilgili Sadece şölye Bir Fayda Gördüm Balik Iyi Yapmaya Başladiğinda Beraber Baliğa çiktiğimiz Arkadaş 8-10 Balik Tutuyor Ise Ben 10-12 Parça Tutumuştum.

Sonuç Olarak Ben Bundqan Sonra Bu Ve Benzeri ürünleri Kullanmamaya Karar Verdim Bilgilerinize Sunarim..

Iyi Avlamalar Dilerim..
orhanxx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2008, 16:03   #9
bekir arslan
Oltacı

arkadaşlar bende sazanavında bu kokulardan denedim fakat hiç bir sonuç alamadım.fakat aynı gölde kendi karışımımla (mısır unu vanılya bugdayunu küspe ve tavukbulyon) çok güzel sazanlar aldım.bu ürünlerin bi faydası yok
bekir arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2008, 21:30   #10
sprinter2005
Oltacı

Arkadaşım youtube ye erişim yok senin haberin yok mu?
sprinter2005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları