Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-11-2006, 22:50   #1
gokseldbuga
Guest

Exclamation Bilgi rica ediyorum

Arkadaslar, baska bir forumda gezerken asagidaki resimlere rastladim, google da biraz arastirdim cok bilgi yok, google earth de de yeri bilemedigim icin bulamadim.
Unlu bir yermis, Kokar koyu.İzmir Çeşme yolu üzerindeki Zeytinler köyünden dağlara doğru toprak yola sapilip gidiliyormus, ama yol sanirim guzel degil . Koy bir balik uretme ciftligi tarafindan istila edilmis, fakat resimlere bakinca, burasi cok guzel bir avlak gibi geldi. Yamaclar denize dik, 70 li yillarda cok iyi balik verdigini yazmis birisi (Mercan vs ) Sigacik limanindan gelirlermis tekne ile. Sonucta balik ciftligi olduguna gore gene balik vardir. Buradaki balik uretme ciftigini Tarimsal uretim ve gelistirme mudurlugu sitesinden buldum. Cipura ve levrek uretiyorlar.
KOKAR SU ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.(ALİ SİLAY) IZMIR URLA KOKAR KOYU ZEYTİNLER KÖYÜ ÇİP-LEV
bu koy hakkinda bilgisi olan var midir?

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 21:05 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-11-2006, 10:03   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bende bu yörenin methini çok duydum....

Göksel,dediğin yöre tıpki gerence,seferihisar sığacık,alaçatı,zeytineli gibi cephesi güneye bakan bir yer.İç körfez,güzelbahçe,urla,balıklı ova ve mordoğan tarafları rüzgar aldığı zaman bu güzergahlar o rüzgarı almadıkları için sakin su arayan için ideal avlak yöre oluyorlar.Gelelim '' Kokar koyuna'' nasıl ulaşılır olayına.Sen demişsinki zeytinler tarafından gidiliyor.Abisi Zeytinler köyünün içinden aşağıya inersen bir süre sonra denize ulaştığında karşına D.H.M.İ yaz kampı çıkar ve dalmak için harika bir yer olmasına rağmae zemin kayalık olduğundan kıyıdan olta atmak için burasını tavsiye etmem.Çünkü her attığın takım kopuyor.İkinci olarak : Zeytinler köyüne geldin ve köyün içinden aşağıya inmeyip köyün sırtından dolaşarak bozuk yoldan devam edersen bu defa Balık çiftliklerinin olduğu bizim zeytineli dediğin yere gelirsin.Yalnız yol köyden sonra çok bozuluyor.Ama havasının suyunu bulunca Zeytineli çok bereketli bir yer.

Gelelim esas konuya,yani kokar koyunun yoluna.Oradaki çiftliklerden balık alıp satan bir arkadaşımı aradım ve net kokarın yolunu öğrendim.Arkadaşımın ilk dediği '' Yolu hem uzun hemde çok bozuk '' olduğudur.Yani gidecek olan bunu göz önüne alsın.Arkadaşın dediğine göre: Karaburun giriş kavşağına gelince biliyorsunuz sağa dönünce karaburun a doğru giriş yapmış olursunuz.Yok düz devam ederseniz eski çeşme yolundan doğru çeşme istikametine devam etmiş olursunuz.Velhasıl kavşağa gelinse '' Sağa bir yol'' iniyor.İşte bu yoldan giriş yapılınca 2.5 saat dağlık ve ormanlık mevkiden devam ediliyormuş.Ancak bu yol kokar'a varıyormuş.Ve başka bir yol yokmuş.Arkadaşımın dediği binek arabanın gidip geleceği bir güzergah değil diyor.Gidecek olan bunu gözönüne alması gerekir.Aynı güzergaha gerek alaçatıdan güneye inerek,gerek seferihisar sığacıktan kuzeye çıkarak tekne ile ulaşılabiliyormuş.İlgilenen arkadaşların bilgisine sunulur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2006, 13:40   #3
gokseldbuga
Guest

abi bu koy çok güzel görünüyor gitmezsem çıldırırım. 3 hafta önce Ildira vinç getirmişler bir tane apartman kadar, arabayı çekin dediler ,çektim bozuk yoldan tepeye çıktım. Akşam 6 gibi o karanlıkta abimle döndük bir de ne görelim.. bizi uyarmamışlar bile vinç tüm yolu kaplamış, 2 saat abimle o kocaman-kalın balık çiftliği zincirlerini kaldırıp atmaya çalıştık, sonuçta zar zor geçtim ama arabam 3 gün serviste kaldı o olaydan sonra . Arabamı parçalatacak bu balıklar benim, ama bu koya mutlaka gitmem lazım, cip & kamyoneti olan arkadaşlara duyurulur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2006, 14:09   #4
aganta borina borinata
Guest

vallahi benim "bekir" bana mısın demez o yollarda...zincirlerini kırıp dağ bayır demez...yol uzun elden bi şey gelmez...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2006, 16:23   #5
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Geçen sene arkadaşın arabasıyla gittik.Dönüşte alt takım yaptırdı.Bir daha da adamı ikna edemedim orası için.Benim tosbağa tam o yollara göre ama maşallah jeep gibi benzin tükettiğinden tek başıma kaldıramıyorum o kadar uzak mesafeleri.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2006, 18:00   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Buraya gidecek olursanız bir jeep kesinlikle gerekli biz gittik geçen yıl yarı yoldan geri döndük arabayı saplandığı yerden çıkarmakta pek kolay olmadı
ama balık yönünden zengin bir bölge olduğu kesin

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2006, 16:33   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Görmesem çatlarım...

Sevgili arkadaşlar Gümüldür-Ürkmezden tutunda,çeşme/dalyan-alaçatı-zeytieneli ,seferihisar-sığacık ve karaburun/mordoğan-balıklıova-ıldırı-gerenceye kadar her yörede olta attım.Fakat bir türlü bu yere gitmek nasip olmadı.Fakat çok bakir ve balık yapan yer olduğunu çok duydum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2006, 07:59   #8
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

İshak abi sırf senin için bir organizasyon yapalım oraya.Maksat içinde kalmasın Ama herhalde balığa giderken jeep kiralayan ilk grup biz oluruz. Alem tekne kiralar biz gideriz tersine...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2006, 23:15   #9
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

İshak cım yol tarifinde sadece bir yeri düzeltmek isterim,Çeşme istikametine giderken Kokar a giriş yeri sol tarafta kalmaktadır.Yol gerçekten 2.5 saate yakın sürüyor.Neredeyse tek bir arabanın geçebileği darlıkta,bazı yerlerde hele hele bir de yağmur yağmış olsun,jeep bile fayda etmiyor.Kokar a vardığınızda olta atacak bir yere hemen ulaşamıyorsunuz,çünkü koy sığ ve çamurluk.Ancak takribi 1.5-2 km. gibi bir yolu bacaklarımız açılsın derseniz o zaman ok.Balık çiflikleri tarafından avlanmak biraz zor çünkü bekçi arkadaş Mustafa sizi rahat bırakmayacaktır,zaten balığ sadece yemlenme saatlerinde görmek mümkün.Bu yüzden seferihisar körfezine yani kokarın burun kısmına gitmakte fayda vardır.Zemin taşlıktır,yer yer ota da raslanmaktadır.Geçen sene teknem ile bölge taraması ve av yaparken, sonarımda burun kısmından 150 metre kadar denize doğru olan mesafe de derinliğin 91 metre olduğunu gördüm ve muazzam taşlık olduğunuda tabiki.Lakin sırtıya devam ettiğimden yeri sadece GPS ime yüklemekle yetindim.Çiftlikte yetkili arkadaşlardan olan Deniz Bey,Farukla bana bir kıyak geçip bize çiftliğin dubalarından av yapma imkanı vermişti,turnalar deliler gibi ortalıklarda koşturuyorlardı.Şimdi ise asıl yere, Kokarın arkasındaki koy a gelelim;Buraya ulaşım karadan neredeyse yok gibi,tabana kuvvet derseniz ok,ama deniz tarafından yani tekne ile giderseniz mükemmel bir yere yani Çılga koyuna ulaşmış olursunuz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-2006, 06:35   #10
mufi
Guest

Arkadaşlar valla 3 .sıradaki/img0835bx6.jpg/ bayıldım. dogrusu tam kefal yeri hatta arka planda suda halkalar var...helede hava sakin olursa...hiç affetmem 2 adet ekmekle kefalleri toplarım..hemen oracıkta tava...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları