Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri

Takım Çeşitleri Balık avında kullanılan takım çeşitleri...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-01-2008, 11:38   #1
Teaser
Kaptan

Thumbs up Teşekkürler Rauf Abi

Bu yöntem Çanakkale'de çok kullanılıyor.Özellikle şu sıralarda gümrük iskelesi önünde amatör balıkçılar bu yöntemi kullanıyor.Yeşil fosforlu veya simli iple birlikte veya ayrı beyaz simli de kullanılabilir.Sadece beyaz simli ile daha farklı balıkları da cezbediyor.Tabi doğal olarak çapari ile ilgilenen ustalarımızdan iğneye yapılabilecek güzellikler daha da güçlendirecektir bu takımı.Bu arada iğne burada siyah kullanılıyor ama beyaz da olur ve 5 no'ya kadar büyütülebilir.Uskumru,Kolyoz,Palamut,Mezgit,Çineko p ve tabi istavrit vs.Hatta misinayı kopatmazsa ve boşluksuz çekilirse ( ki büyük şans) lüfer bile alındığını duydum.Bu takım diğer tüm bölgelerdeki karadan avlanan arkadaşların işine çok yarayacaktır.Bence çok güzel bir paylaşım oldu.Tekrar teşekkür ederim.Saygılarımla...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-01-2008, 12:23   #2
Rauf
Guest

Alıntı:
nediim17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu yöntem Çanakkale'de çok kullanılıyor.Özellikle şu sıralarda gümrük iskelesi önünde amatör balıkçılar bu yöntemi kullanıyor.Yeşil fosforlu veya simli iple birlikte veya ayrı beyaz simli de kullanılabilir.Sadece beyaz simli ile daha farklı balıkları da cezbediyor.Tabi doğal olarak çapari ile ilgilenen ustalarımızdan iğneye yapılabilecek güzellikler daha da güçlendirecektir bu takımı.Bu arada iğne burada siyah kullanılıyor ama beyaz da olur ve 5 no'ya kadar büyütülebilir.Uskumru,Kolyoz,Palamut,Mezgit,Çineko p ve tabi istavrit vs.Hatta misinayı kopatmazsa ve boşluksuz çekilirse ( ki büyük şans) lüfer bile alındığını duydum.Bu takım diğer tüm bölgelerdeki karadan avlanan arkadaşların işine çok yarayacaktır.Bence çok güzel bir paylaşım oldu.Tekrar teşekkür ederim.Saygılarımla...
Rica ederim nedim sen bu takımdan bahsetmesen benim haberim bile yoktu ben teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2008, 13:22   #3
Teaser
Kaptan

Smile Ne demek Rauf Abi

Ben rica ederim.Dün birden aklıma geldi.Emek vermişsin düzenleyip çok da güzel konu başlığı açmışsın.Yine söylemekte fayda görüyorum.Tek iğneli olmasına aldanmasın arkadaşlar.Bu at-çek yöntemi çok yorucu olabilir.Ama daha fantastik 3-5 iğneli kıyı çapariler bilen varsa bi de bunu denesin derim.Tecrübelerle sabit ( her zamanki gibi balık olması şartı ile) %50 nin üzerinde başarı sağlanabiliyor.Tabi her sahtede olduğu gibi aksiyonunu vererek.Emeğine sağlık güzel abim.Saygılarımla...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları