Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-09-2011, 20:46   #1
Sargoz35
Tayfa

Sargoz35 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kankalar Paşa ile sezonu açtı...09.09.2011 - Yenifoça/İZMİR

Sevgili arkadaşlar,değerli dostlar ;
İste yine kankalar karşınızda...Sevgili arkadaşım,kankam Süleyman ile geceden msn de yazışırken sabah iş öncesi bir avlak yoklaması yapalım dedik.Malum çipura göçü başlayacak yakında...Av saat 05:00 ile 07:30 saatleri arasında olacaktı,yemimizde kıyıdan topladığımız yengeçler olacaktı.
Sözleştiğimiz yerde gece yarısı buluştuk,hemen avlağa harekete geçtik,yolda giderken -len Sülo hiç mi işimiz yok bizim,bu saatte delimiyiz biz,millet horul horul uyuyor...Sen boşver milleti,paşalar uyumasın o bize yeter,dedi.Hadi göreceğiz bakalım senin yeni kerterizini...
Süleyman kardeşim bu yaz bol bol yüzmüş ve bu sayedede güzel meralar keşfetmiş,işte bu yüzden sabahın köründe ayaktayız
Meraya geldik hava yanık,tam istediğimiz gibi...Ben yengeçleri yakalalıyorum bir bir,fazla büyük olmayacak öyle diyor Süleyman benden öğrendiğini bana satıyor işte
Çok uzattık neyse oltalarımızı yemledik denize yolladık.Olta tek iğne gezer kurşun...
Bir saat geçti hava aydınlanmak üzere tık yok...Al işte senin bulduğun mera bu kadar olur diyorum Süleymana...Merak etme kanka burası balık yapar gör bak,diyor.Bir yarım saat daha geçiyor benim canım sıkıldı bir taş dibine oturuyorum,olta elimde içimde geçmiş zaten bizimki ha bire bişeyler anlatıyor...
Of oda ne,misina parmaklarımın arasından kayıp gidiyor.-Kanka bu ne böyle,-sal gitsin kardeşim yol ver-kanka bu başka birşey-ver bana misinayı bakayım-al kanka-sargoz (bana öyle der)kardeşim bu levrek-hadi yaa ne işi var yengeçle-acıkmış len benim gibi Bu konuşmalar geçerken aramızda Sülo birden giden balığı yavaş yavaş durduruyor,ufak bir tasma yoklamasından sonra başlıyor usul usul çekmeye...Kanka nasıl durum-sargoz vallahi bu iyi bir parça-aman kanka dikkat et-sen beni bırak arabadan kepçeyi al pantalonu dizlere kadar sıva gir bakalım suya...Sabahın körü normalde girmem ama bu sefer başka
Balık iyice yoruldu,yavaş yavaş kıyılamaya başladı.-Sargoz hadi gir suya az kaldı kepçeye al şunu-çek kanka çek geliyor hoop kepçede 3250 gr PAŞA...
Sülo bu ne kanka çipuraya geldik ne yakaladık-millet uyuyor sargoz bağırma uyandıracaksın -anladım kanka anladım.
İşte böyle bir av yaşadık bugün kankam ile,iş vakti yaklaşmasaydı belki daha olta atacaktık ama olsun nasıl olsa beraber daha çok av yapacağız.Av yerinde telefonum arabada olduğu için fotoğraf çekemedim iş yerine geldiğimizde kankamın çay ocağında bir iki poz çekiverdik bu yüzden bizleri hoş görün İnşallah daha iyi avlar ile karşınızda olacağız,balık ne oldu diye soracak olursanız hafta sonu inşallah ailelerimiz ile beraber üzüm suyu eşliğinde meftayı gömeceğiz
Avlarınızda bizim kadar şanslı olmanız dileğizle Selamlar.

** Herşeyi Bilmene Gerek Yok , Haddini Bil Yeter **
Sargoz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-09-2011, 00:30   #2
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

çocuklar balık tutkusunu 2.5 saatta olsada yaşamak için yaptığınız fedakarlıktan dolayı kuıtluyorum.balık avında öncelıkle doğru avlak daha sonrada şans ve ustalığın bir arada olması lazım sizler tüm bu şartları yerine getirerek bu çok güzel levreği bizlere raporlama onur ve mutluluğunu yaşarken bizde aynı hisleri duyuyoruz teşekkürler ve sevgiler.
CEP : 05336408018

Bu mesaj en son " 10-09-2011 " tarihinde saat 00:33 itibariyle mazhar üzümcü tarafından düzenlenmiştir....
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-09-2011, 10:03   #3
BARBADOS
Çımacı

BARBADOS kullanıcısının avatarı

Tebrikler 1 olsun bizim olsun derler zaman az olsa da büyük iş yapmışsınız rastgelsin...
1973 0 RH (+)
Yaşadığım Yer:İZMİR-GAZİEMİR
...HERKEZE RASTGELSİN...
BARBADOS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-09-2011, 10:27   #4
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Mehmet kardeşim anlatımın ve avınız çok güzel daha iyilerini yakalama dileği ile rasgelsin
Eski 12-09-2011, 10:33   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Maşallah Mehmet abi çupraya niyet levreğe kısmet ama böyle kısmetede can kurban yani

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-09-2011, 11:59   #6
Sargoz35
Tayfa

Sargoz35 kullanıcısının avatarı

Mesaj yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum daha iyilerini yakalamanız dileğiyle,şansınız bol olsun....

** Herşeyi Bilmene Gerek Yok , Haddini Bil Yeter **
Sargoz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-09-2011, 20:54   #7
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Mehmet eline koluna sağlık kardeşim paylşım için teşekkürler
güzel balık çekmeside zevklidir eminim İŞALLAH devamı gelir iğnen keskin olsun
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-2011, 09:38   #8
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Mehmet tebrik ediyorum levrek gerçekten güzel bu av işi işte böyle nasipte ne varsa insan onu alıp geliyor. Maşallah nasibiniz hep acık olsun..
Eski 14-09-2011, 10:27   #9
BARIŞ ALTIOK
Banned

Mehmet tebrikler güzel balık.. Behzat abinin selamı var.
BARIŞ ALTIOK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları