Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-11-2007, 22:39   #11
baskan
Oltacı

Gürkan bey selamlar eşinize geçmiş olsun ben konuyla ilğili başımdan gecenleri yukarıda anlattım benin rahatsızlığım safra kesesindeydi burada konuyu açmamın sebebi birincisi gercekten bu taş işe yarıyormu ikincisi bu balığın gercek adını öğrenmekti sağolsun arkadaşlar bilgilerini ve düşüncelerini paylaştılar ben bu balığın taşını 1990 yıllarında kullandım o günden bu güne bir daha aynı hastalıktan rahatsızlanmadım balık taşının faydası oldumu olmadımı bende bilmiyorum bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar buraya yazarlarsa belki bir fikre sahip oluruz.selamlar....
ali_koca_57@hotmail.com
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
baskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-11-2007, 05:35   #12
Rauf
Guest

Alıntı:
paşalı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Rauf birader bilgin açısından yazıyorum. Benim yakaladığım minekopta gözlerinin arkasında beyine yakın yerde iki adet pul şeklinde mermer gibi taş çıkmıştı
Mine kop dediğiniz balık aşağıdaki arkadaşın yakaladığı balıkmıdır eğer oysa alanyadada cıkıyor mutlaka bakarım teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2007, 15:04   #13
ender
Tayfa

ender kullanıcısının avatarı

Selamlar
Bana bunu anlatan yaşlı amcanın söylediği isim oydu ama resimdeki balıktı benim kipadan aldığım.yani isim yanlış olsa bile aldığım balık turgay aslan beyin resmini yayınladığı balıktı.
benim size anlatmak istediğim canlı organizmaların kan yoluyla taşınabilen ve bir organda topaklanarak taş oluşumna neden olan ve canlılarının yaşamlarını tehdit etmeyen nornmalde kanda bulunması gereken kalsiyum,fosfor, oksalik asit gibi elementler bulunduğu .insanlarda safra taşlarının oluşumunda yüksek miktarda kolesterol olmaması ve safra taşı oluşumunu engelleyen proteinlerin olmayışı,genetik faktörler, gebelik önleyici ilaçlar vs bir çok nedene bağlı oluşuyor.ve yapısı kolesterol ve( eritrositlerin parçalanması sonucu açığa çıkan) bilurubinin birleşmesi sonucu oluşuyor.nasıl bizlerde taş oluşumunda bünyeye zarar vermeyen elementler varsa balıklardada taşları bu ve buna benzer elementler oluşturuyor. eşkinadaki taş büyük ihtimal kalsiyum oksalat yada kalsiyum fosfor bileşimidir.evet limonla erir çünkü limon yüksek asidik bir madde limon suyuna yumurta atın onun kabuğuda erir çünkü kalsiyum karbonat bileşimi olan kabuk alkalidir ,asitlerle karşılaşınca bağları zayıflar ve erir. Keşke imkanımız olsa safra kesesini yada idrar kesesini açıp taşın direkt üzerine dökebilsek ancak limon suyunu içersek bu önce mide asitlerine maruz kalacak bağırsaklardan emilecek,kanla taşınacak böbreklerle süzülecek yani içtiğimiz andaki asit durumu vucut tarafından zararsız haldeki formlara dönüşecektir. ama siz kana limon asidini direk verirseniz taşı eritmeden önce taşınırken damar duvarını parçalayacak, kandaki asit seviyesi artınca komaya sokacaktır. aynı şekilde limon suyunda eritilmiş eşkina taşı kanda fosfor ve kalsiyum olarak dolaşımda bulunacak ve büyük ihtimal kemik yapımında yada enerji üretiminde kullanılacaktır.yada kesede bulunan taş üzerine yapışarak taşın büyüklüğünü artıracaktır.yani vucutta element olarak dolaşırken canlı kalmanın gereksinimi olan bu maddeler bazı nedenlerle birleşince ağrıya sızıya neden olan bu taşları oluşturuyorlar.siz bunları birleşim öncesi hale dönüştürüp tekrar vucuda alırsak ilk baştaki işlevleri için kullanılırlar yada birleşmiş hali olan taş şeklinde.bilmem duydunuzmu alabalığı zeytinyağında bekletince alabalık erir ( yağ asitleri tarafından)ve birisi yapmıştı şişenin kapağını açtı fare ölüsü gibi kokuyor.onu bel ağrısı kayması vs işler için kullanıyorlarmış. bir çok insana iyi geldiğini söylemişler ki onun için denemiş bilmiyorum ya tedavi edici bir özelliği yoktu yada yanlış yapmıştı olmadı bi fayda görmedi.yani insan başına gelmeyince bilmiyor gelincede her şeyi deniyor.biraz uzun oldu ama başımdan geçen bir şey aktarayım rahmetli annem bacak ağrılarından rahatsızdı her kim demişse ayı böbrek yağı iyi gelir diye...... tutturdu ender sen veterinersin bul.. annem nerden bulayım.. bul hayvanat bahçesinden... anne ne diyecem oranın veterinerine bize ayı böbrek yağı lazım bir ayı versene.. olurmu..olmadı tabi bir eski şişe içine çiçek yağı bir kutu ağrı kesici biraz vazelin çalkaladım .. anne zor oldu ama ameliyatla aldım al sana ayı böbrek yağı. sürdü dua üstüne dua çok iyi geldi.bazen kendimizi hazırlarsak ağrıyı bile azaltabiliriz.diş ağrısını düşünceyle azaltanların olduğunu duymuşunuzdur.ben işin bilimsel yönüyle olanı anlatmaya çalıştım ama yinede denemek isteyene bir şey demem allah şifa versin sağlık versin derim....
selamlar saygılar.

Ender ÇAM
1966 A Rh +
İzmir-Balçova
0 232 459 24 10
0 507 747 63 32
endercam35@gmail.com
ender.cam@windowslive.com

Bu mesaj en son " 20-11-2007 " tarihinde saat 15:09 itibariyle ender tarafından düzenlenmiştir....
ender Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2007, 16:37   #14
Rauf
Guest

Ender arkadaşım cok makul ve anlaşılır şekilda bizler icin güzel bir anlatım yapmışsın sağ ol .seninde dediğin veya annene ayı yağı diye verdiğin yağ her halde insanlar pisikolojik olarak kendini inandırmasından kaynaklanıyor iyi geldiğini sanıyor veya bubun gibi bir şey.Balık dedinde aklıma geldi benim rahmetli kayn valdem beli tutulmuştu doktorlar kesin ameliyat teşhisi koymuştu bel fıtığı olmuş.yerlerde sürünüyordu birisinin tavsiyesi üzerine antalyanın bir köyünde birinin adını vrmişler oraya geldi.onu soba yanan bir odaya almışlar( ilk bahar zamanı)bir döşeğin üzerine yüzükoyun yatırıp beline alabalığın orta kılcığını alıp bütün olarak koymuşlar ve tabiki sarmışlar sabaha kadar o sıcak odada yüzükoyun yatmış balık sırtında kokmuş ki dayanılır gibi değil balık sırtında adeta erimiş sabahleyin ocıkıkcı gelmiş ve ona bir kac hareket yapmış belkemiğiyle ilgili sonra hadi kalk git demiş bizim valde yürüyemem ki deyince adam yürü sana diyorum diye bağırınca bi,zimki biraz korku biraz merakla kalkmış o kalkış belinin ağrısı hakikaten gecmişti bunu bana kendi anlattı evvelki halini görenleride tastik ettiler.böyle şeylerde var doktorlar kabul etmese bile garip ama gercek selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2007, 21:41   #15
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mine kop dediğiniz balık aşağıdaki arkadaşın yakaladığı balıkmıdır eğer oysa alanyadada cıkıyor mutlaka bakarım teşekkürler.
Rauf üstadım Minokop bende yeni tanıştım sitemizde İNCİRALTICIYIM başlıklı konuda var.Bakabilirsin saygılar

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları