Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-12-2007, 02:13   #1
ozbakir
Oltacı

ozbakir kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tavuk ciğerini yem olarak deneyen varmı arkadaşlar

foruma yenı üye oldum ve bende katılayım dedım.. tavuk ciğeri konusunda arkadaşlardan cok laf duydum. bununla iyi sazan tutuldugunu soyluyolar bır kac defa denedim ama ya atarken dagılıyo yada balık hemen parcalayıp atıyo bu konuda bılgılı ustalar varsa fıkırlerıyle aydınlanmak ısterım..
sımdıden tesekkur edıyorum..
Sponsored Links
Eski 10-02-2008, 12:59   #2
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

hakan hoşgeldin.balıkta tecrübeli çanakkaleli bir arkadaş bana ısrarla tavuk ciğerini tavsiye etmişti ama denemedim.bu sezon denemeyi düşünüyorum.deniz konusunda bende aynı dertten müzdaribim.gölle idare ediyoruz ama şükür oda olmasa halimiz fena olurdu.rastgele

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-2008, 18:56   #3
ozbakir
Oltacı

ozbakir kullanıcısının avatarı

yenı sezonu 4 gozle beklıyorum ..sızede rastgele
Eski 11-02-2008, 10:10   #4
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

hakan bey öncelikle hoş geldiniz dostlar sarayımıza ..
ben tavuk cigeriyle bir kaç kez avlandım ve verim aldım .yalnız tavugun cigeriyle beraber kalbi birleşik satılır bu özellikte olandan alırsan ve kancaya tavuk kalbinide dimleyerek takarsan kancandan kolay kolay düşmez .çünki tavuk kalbinin içndeki sert sinirler kancadan düşmemesini saglıyor .umarım anlatabildim.rastgele .dene ve sonucu gör.. selamlar...
Eski 11-02-2008, 11:27   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kırımlı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hakan bey öncelikle hoş geldiniz dostlar sarayımıza ..
ben tavuk cigeriyle bir kaç kez avlandım ve verim aldım .yalnız tavugun cigeriyle beraber kalbi birleşik satılır bu özellikte olandan alırsan ve kancaya tavuk kalbinide dimleyerek takarsan kancandan kolay kolay düşmez .çünki tavuk kalbinin içndeki sert sinirler kancadan düşmemesini saglıyor .umarım anlatabildim.rastgele .dene ve sonucu gör.. selamlar...
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.Verim aldım demişsiniz ne tür balıklarda verim aldınız ? Tatlı su , deniz ? Tuttuğunuz balığı bilirsek o balığı avlamak istediğimizde kullanabiliriz..

Saygılarımla..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2008, 23:02   #6
aybasan
Oltacı

aybasan kullanıcısının avatarı

ben denizde denemek amacıyla kullandım geçenlerde..ama pek bir verimli olduğunu söyleyemeyeceğim.gerçi o gün balık pek yoktu bununda etkisi olabilir..balığın verimli olduğu birgünde deneyip ona göre karar vermek sanırım daha iyi olacak.
aybasan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-2008, 20:03   #7
ünalmusa
Tayfa

ünalmusa kullanıcısının avatarı

tavuk cıgerı sazanda ıs goruyor
ama sazan avlayacaksan sanabır tarıf vereyım 2 kg kısır kuspesı 2 kg un 5 adet yumurta 3 paket vanılya bulabılırsen peynır suyu bulamazsan normal suyla sert bıcımde yogur kıvama gelınce yaya bas
ıynelerede ıster tavuk cıgerı ıster mısır ısterse kuru uzum tak bak ondansonra balık gelıp gelmeyecegıne pasta tarıfı gıbı oldu ama ben hep boyle yapıyorum rasgele

ünalmusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 14:00   #8
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

konya da beyşehir gölünde kadife avladım ve iyi sonuç verdi. ve ayrıca tavuk cigeri(kanlı ve taze olacak) levrek ve sudak gibi dişli balıklarada da deneyebilirsin.sonuçda kanlı cigerin ,kokusu ve rengi balığı cezbetmede etkili oluyor.denemeni tavsiye ederim .ve sonuçları bildirirsen onaylamış olursun bizi.şimdiden rastgele .
Eski 29-03-2008, 15:23   #9
_kajmeran_
Oltacı

vallahi arkadaşlar ben hiç tuvuk ciğeri ile denemedim ama somun ekmeğinin içi ile tutuyorum ve cok güzel işe yarıyor yanlız ekmek içini cengele takarken cok sıkıp sertleştirmemek gerek sadece cengelin misina bağlı kısmını sıkarak sertleştiriyorsunuz diğr taraflar olduğu gibi kalması gerekiyor ve birde cengelin gözükmemesi gerek. Ben senelerdir bu yüntemi hem barajlar da hemde ırmakta uygularım sazan için. ve herzaman da yakalamışımdır.Ayrıca ekmek içini ne kadar büyük takarsan okadar büyük balık gelir
_kajmeran_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2009, 20:38   #10
bekir arslan
Oltacı

arkadaşlar sazan için tavuk ciğerine gerek yok.sazan bölgesel kokuya gelir önce bölgeyi bir kaç kilo küspeyi fileye koyup 10 metre ileriye atmak sureti ile kokulandırın daha sonra
sazan yayına ayçiceği küspesi peynir suyu yumurta un ve vanilya ile yaptıgınız hamuru takın ve yayın ucuna sadaece 1 adet iğne takın ve igneyede yukarıda yaptıgınız hamura ek olarak balık yagı sürülmüş hamuru misket büyüklügünde yuvarlayıp suda kaynatın daha sonra pekmeze bandırıp tekrar kaynatın ve elde etiğiniz yemi iğneye takın.tarafımdan denenmiştir sonuçları gayet başarılıdır.yalnız yemleme olayını geceden yapmanızda fayda var.
çankırılı
bekir arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları