Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-03-2007, 18:57   #1
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Post dürüstlük...

hatırama yine yıllar önce diye başlıyorum. evet yıllar önce idi.eylül ayının güzel bir hafta sonunda arkadaşlarla sogandereye balığa gittik.gündüzden gece yem olarak kullanacağımız mıdyeleri açtık ve biraz kuruttuk.taze atılınca küçük balıklar tarafından hemen parçalandığı için iri karagözlere bırşey kalmıyordu. gıderken iki tanede taze ekmek almıştık.ozamanlarda sargoz çok olurdu. oltaya sadece ekmek içi takıp atardık ve ekmege hıç küçük balık ve karagöz vurmazdı.hep iri sargoz vururdu.o akşam mıdye ile karagöz ekmek ile sargoz yakaladık..bıraz yengeç topladık sabahta yengeçle çıpraya baktık ama olmadı.. sabah küçük oltaya midye takarak attığım takımla bir tane küçük iskorpit balığı yakaladım.yanımda 080 lik takım vardı. o takıma bu ıskorpiti canlı canlı taktıp attım..biraz bekledım. vuran olmadı. yorgunlukta başladı artık. arkadaşlarla takımları toplamaya başladık.tekelde çalışan ali kurt arkadaşım ben biraz daha kalayım dedi.bende. ali benım bu takım yeni attım kalsın gelirken toplar gelirsin dedım. ve biz motorsikletlere bınerek ayrıldık.
eve geldik yorgunluktan ben yattım.eşim uyandırdı. aşagıdan sana sesleniyorlar dedi. baktım benı çagırıyorlar.allah allah niye çagırıyorlarki diyerek aşağıya indim. çanakçının kahvenın önünde arkadaşlar oturuyordu. baktım ali de orada. ali takımımı getirdin dedim. evet artlik takımı getirdim ama senın takımla beraber bu 4 kıloluk sinaritte geldi dedi ve banatakım ile balığı verdi.kendisine teşekkür ettim.çaylar içildi ve ayrıldık. arkadaşın dürüstlüğü böyle zamanda belli oluyor.o balığı bana getirmeyebilirdi.ve benim o balıktan hiç haberim olmazdı...
o sinaritin resmi yok ama yinede bir resim ekleyim.
herşeyin gönlünüzce olası dileği ile...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 28-03-2007 " tarihinde saat 14:41 itibariyle ismail çakır tarafından düzenlenmiştir....
ismail çakır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-03-2007, 19:43   #2
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

ismail abi yazınız gerçekten düşündürücü... dürüstlük en büyük erdemdir , keşke tüm insanlar herzaman dürüst kalabilse.bu arada sol altaki çizgili balığın ismi nedir.

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 20:27   #3
Rauf
Guest

Hemşo allah herkeze böyle arkadaşlar nasip etsin .ağbi gene resmi yatak carşafı gibi eklemişsin beyaaa.macı yoğordu gibi yayılmış bak sana bir sayfa vereyim resmi ona göre ekle tamammı usta hemşerim.
buraya tıkla sana yardımcı olacaktır.

Bu mesaj en son " 27-03-2007 " tarihinde saat 20:31 itibariyle Rauf tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 20:54   #4
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

güzel yazı ve fotoğraf için-biraz büyük olsa da-için teşekkürler ismail abi.
gerçekten arkadaşın örnek bir davranışta bulunmuş

..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 21:42   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İsmail abi ne güzel dostluklar arkadaşlıklar
inan bu zamanda böyle dürüst insan bir elin parmağını geçmez
güzel anı için teşekkür ederim

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2007, 08:16   #6
aganta borina borinata
Guest

ya ismail abi belki senin oltayla 8 kg. lık bi sinarit yakaladı...sana da kendi oltasıyla yakaladığı 4 kg. lık sinariti getirdi... ...

şaka bi yana özellikle balık konusunda pek rastlanan bi durum değil galiba...en azından ben tanık olmadım... tebrikler...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2007, 08:38   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

İsmail hocam, çok güzel bir konuya deyinmişsin.Dürüstlük-sadakat-güvenirlilik-sözünün eri olmak...vs...Ne güzel değerler....Ama malesef günümüzde artık bu tür değerlere pek önem veren kalmadı gibi bir şey.....Artık insanlar (afedersiniz.)''Binmeyeceği eşeğe ot vermemek '' derler ya;işte o konuma doğru gider hale geldiler....

Her zaman söylemişimdir....Arkadaş çok bulunur ama ''dost'' zor bulunur...İşte onun için allah hepimize dost tadında arkadaşlar nasip etsin....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2007, 12:47   #8
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Abi aslında sen o arkadaşa iyilik yapmışsın, ben de olsam o 4 kiloluk sinariti çekme zevkini yaşadıktan sonra gözüm balığı görmezdi ...

Ama yine de tebrik ediyorum davranışı ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2007, 14:36   #9
ismail çakır
Kaptan

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
ya ismail abi belki senin oltayla 8 kg. lık bi sinarit yakaladı...sana da kendi oltasıyla yakaladığı 4 kg. lık sinariti getirdi... ...

şaka bi yana özellikle balık konusunda pek rastlanan bi durum değil galiba...en azından ben tanık olmadım... tebrikler...

rastgelsin...
hakkaten yahu dogan hiç aklıma gelmemişti.. ama aklıma gelmemesi çok normal..
Eski 28-03-2007, 14:40   #10
ismail çakır
Kaptan

Alıntı:
yilmaz tafarından gönderildi
ismail abi yazınız gerçekten düşündürücü... dürüstlük en büyük erdemdir , keşke tüm insanlar herzaman dürüst kalabilse.bu arada sol altaki çizgili balığın ismi nedir.
yılmaz kardeşim. o balık karagözün bir cinsi şuna veya sivriburun karagözü derler. eti pek makbul sayılmaz. yani çıpra-karagöz gibi leziz degildir.gevşek etli bir balıktır.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları