Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-12-2006, 08:22   #11
mufi
Guest

yine en iyisi termos beyler..termos.. ben bir yaz boyunca 3 tane termosu telef ettimm ..zaten kışta gelmişti yenisini almadım ama büyük marketlerde satılan 0,5o veya 0,25 litrelik çelik termoslar var bence kahve ve çay için ideal tabii kalabalık değilsen.. benim şansızlıgım motorsıklet ile gidişlerde sarsıntı ve/veya dagılma/toplanmalarda kırılıyor..aksilik işte..

Sponsored Links
Eski 24-12-2006, 13:26   #12
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Keşke balık ta öyle bir imkanım olsa...

Sevgili arkadaşlarım, siz ne derseniz deyin; sabah saat: 09.00 civarı kahvaltıdan sonra bir orta şekerli kahve içmez isem kimse benden verim alamaz.Yahu kafam çalışmaz diyorum.İlle de orta şekerli-köpüklü bir kahve.........

Eski 24-12-2006, 15:36   #13
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

valla bend muvaffak abiye katılıyorum. en iyisi termos......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı  
Eski 24-12-2006, 22:42   #14
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

arkadaşlar tabii ki termos her açıdan (hijyen, yer kaplaması) iyi ama bence evdeki küçük bir çaydanlığı telef etmek lazım.. ben ettim bile.. hem neskafe için, hem çay için (hem de benim gibi balık zehirlenmelerine karşı ) sıcak su daima hazır..
varior Çevrimdışı  
Eski 25-12-2006, 21:32   #15
murataslan
Oltacı

murataslan kullanıcısının avatarı

yaa babamın meslek hayatından kalma metal bi mataraı vardır. Etrafı isten tanınmıyacak şekilde. Suyu onda kaynatırız. Bir de küçük demlik var içine göçmüş bir tarafı yıllardır kullana kullana. Onda da çayıdemleriz. Ben başka şeye değişmem o çayı... Ne termos ne çydanlık...
Eski 27-12-2006, 21:33   #16
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Yılmaz kardeş,bende Mert in dediklerine aynen katılıyorum.Ama benim mini tüpümde var,uzun yol için araş kitli su ısıtıcım da var.herkesede tavsiye ederim.

turna Çevrimdışı  
Eski 28-12-2006, 03:22   #17
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Bizim buralarda kahve düşkünü arkadaşlar bu işi tezekle yaparlar.gidilen bölgeden bir adet kuru tezek bulunur,ateşin üzerine bırakılarak kor orması beklenir,işte bu kor olan ateşte ister çay demle, ister kahve,ama tezek kahvesinin tadını alan birdaha bırakamaz.(Gerçekten kahve tutkunu ise) Bizde göçebe arkadaşlardan öğrendik. Aynı zamanda tezek koru, meşeye benzer çabuk geçmez,mesela dört adet tezek parçası, size sabaha kadar yanan bir ocak vazifesi görebilir. Saygılarımla.
Eski 28-12-2006, 06:38   #18
aganta borina borinata
Guest

arkadaşlar burada bahsedilen kahve hazır kahvedir...ben bu güne kadar balıkta cezvede kahve yapana rastlamadım ....yapana da helal olsun vallahi ...hele üzerine bi de fal baktıran olursa alnından öperim onu vesselam...

rastgelsin...

Eski 28-12-2006, 08:51   #19
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Bizim buralarda kahve düşkünü arkadaşlar bu işi tezekle yaparlar.gidilen bölgeden bir adet kuru tezek bulunur,ateşin üzerine bırakılarak kor orması beklenir,işte bu kor olan ateşte ister çay demle, ister kahve,ama tezek kahvesinin tadını alan birdaha bırakamaz.(Gerçekten kahve tutkunu ise) Bizde göçebe arkadaşlardan öğrendik. Aynı zamanda tezek koru, meşeye benzer çabuk geçmez,mesela dört adet tezek parçası, size sabaha kadar yanan bir ocak vazifesi görebilir. Saygılarımla.
Bunu okuyunca yıllar önce bir derginin başlığında gördüğüm kocaman puntolarla yazılmış bir yazıyı hatırladım:

"Tezek ..ktur, kalorisi yoktur" yazıyordu . Ama gerçek ortada, hala yakacak olarak da kullanılıyor...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı  
Eski 29-12-2006, 03:42   #20
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Hazır kahve içen arkadaşları kahve tiryakisi olarak görmüyorum.kusuruma bakmayın. Bu tür kişiler kahveyi bulursa içer, bulamazsa pek aramaz.Ama türk kahvesi tiryakileri,tezekte,kumda,kuzinede(soba),çeşitli yerlerde pişen kahvelerden ayrı ayrı zevk alırlar.Gördüğüm kadarıyla bizim arkadaşlar beleş kahveci. kahve tiryakiliği zor hastalıktır bilirim.Saygılarımla.
Kapalı Konu

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları