Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-02-2006, 02:38   #11
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Varsayılan Cevap Veriyorum...

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Bulunduğumuz nokta sence neresi
Sevgili Haldun;

İyimser, dünyanın en güzel yerinde yaşadığına inanır. Kötümserse, iyimserin sözünün doğruluğundan korkar. Fletcher Christian

Sözü ile başlamak istiyorum sorunuzu yanıtlamaya... Tabii ki bu sözü söyleyen bir Türk değil... Olmasa ne olur? Bence hiçbirşey... Doğrular evrenseldir...

İşte, iyimser olmamızın gerektiğini gösteren bir İngiliz sözü;

April showers bring May flowers. (Nisan yağmurları Mayıs çiçeklerini getirir...)

Gelelim sorunuzu yanıtlamaya....

Bir ucu başarı bir ucu başarısızlık olan yolun illa ki iki ucundan birinde olmamız gerekmez... Bizler (herbirimiz) bu yolun değişik yerelerindeyiz... Herbirimiz hatasız, saf, arınmış, başarı abidesi gibi sıfatları taşıyamayacak kadar insan olduğumuza göre BAŞARI ucunda bulunamayız. Yani bana göre mutlak başarı yoktur. Başarısızlık de aynen böyledir. Gene hiçbirimiz, lanet, cani, başarısızlık abidesi olmadığımıza göre de BAŞARISIZLIK ucunda değiliz... Eee, bu durumda başarı gibi başarısızlık da mutlak olmayıp göreceli bir kavramdır.
Türk insanları olarak, çalışmayı seviyor muyuz? Ya da başarı ucuna erişmek için neler yapıyoruz? sorularını çağrıştıran sizin sorunuzun da mutlak bir cevabı yok. Herkes buna kendine göre bir cevap verebilir....
Benim cevabım ise ORTALARDAYIZ.... olabilir...

Son olarak birkaç Türk atasözü gerekli oldu sanırım bu sözlerimi destekleyen..

Zararın neresinden dönülse kârdır.

Eşek ölür semeri kalır; insan ölür eseri kalır.

Karga kekliği taklit edeyim derken, kendi yürüyüşünü unutmuş.

Akılları pazara çıkarmışlar, herkes kendi aklını beğenmiş.

Bu da güzel bir söz... Çok sevdiğim için ekledim. Konuyla ilgili değil...
İnsan, “ne ise o olma”yı reddeden tek yaratıktır. Albert Camus

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-02-2006, 16:33   #12
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Konuyu fazla dağıtmaya gerek yok; Bu BAŞARI ve BAŞARISIZLIK konusunun tartışma ortamı önemli neye göre BAŞARI yada BAŞARISIZLIK.Konu somut sonuçlaramı dayalı yada soyut sonuçlaramı yani 2+2=4 BAŞARILI, 2+2 =3 BAŞARISIZ. "Annesi ölen arkadaşımı teselli ettim ağlamayı kesti." BAŞARILI. "Annesi ölen arkadaşımı teselli ettim ağlamaya devam etti." BAŞARISIZ. Hayatta herşey 2 ihtimallidir bazı insanlara göre. İyi-kötü, güzel-çirkin, acı-tatlı, başarılı-başarısız, artı-eksi gibi. Mutlak sonuç isteyen insanlar bu sınıfta yer alırlar ve hayatta herşeyi bir sonuca bağlamak isterler. Bağladıkları nokta olumlu ise BAŞARILI sayarlar, olumsuz ise BAŞARISIZ sayılır.
Eğer konuşulan BAŞARI ve BAŞARISIZLIK somut kavramları içeriyorsa,BAŞARI VE BAŞARISIZLIK benim için iki ucu oluşturan bir düzlemden ibarettir.
Eğer konuşulan BAŞARI ve BAŞARISIZLIK soyut kavramları içeriyorsa,BAŞARI VE BAŞARISIZLIK benim için iki ucu oluşturan bir düzlemin her noktasında yer alabilmekten ibarettir.SAYGILARIMLA
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-02-2006, 23:48   #13
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Konuyu fazla dağıtmaya gerek yok; Bu BAŞARI ve BAŞARISIZLIK konusunun tartışma ortamı önemli neye göre BAŞARI yada BAŞARISIZLIK.Konu somut sonuçlaramı dayalı yada soyut sonuçlaramı yani 2+2=4 BAŞARILI, 2+2 =3 BAŞARISIZ. "Annesi ölen arkadaşımı teselli ettim ağlamayı kesti." BAŞARILI. "Annesi ölen arkadaşımı teselli ettim ağlamaya devam etti." BAŞARISIZ. Hayatta herşey 2 ihtimallidir bazı insanlara göre. İyi-kötü, güzel-çirkin, acı-tatlı, başarılı-başarısız, artı-eksi gibi. Mutlak sonuç isteyen insanlar bu sınıfta yer alırlar ve hayatta herşeyi bir sonuca bağlamak isterler. Bağladıkları nokta olumlu ise BAŞARILI sayarlar, olumsuz ise BAŞARISIZ sayılır.
Eğer konuşulan BAŞARI ve BAŞARISIZLIK somut kavramları içeriyorsa,BAŞARI VE BAŞARISIZLIK benim için iki ucu oluşturan bir düzlemden ibarettir.
Eğer konuşulan BAŞARI ve BAŞARISIZLIK soyut kavramları içeriyorsa,BAŞARI VE BAŞARISIZLIK benim için iki ucu oluşturan bir düzlemin her noktasında yer alabilmekten ibarettir.SAYGILARIMLA
Üstadım,
Yazınızın son iki paragrafı konuyu çok güzel özetlemiş... Kutlarım. Sanırım, ifade yeteneğimin eksikliği lafı uzatmama sebep oldu.
Bu sözlerin her kelimesine katılıyorum.
Saygılarımla...

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-2006, 00:20   #14
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool Rica Ederim

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Üstadım,
Yazınızın son iki paragrafı konuyu çok güzel özetlemiş... Kutlarım. Sanırım, ifade yeteneğimin eksikliği lafı uzatmama sebep oldu.
Bu sözlerin her kelimesine katılıyorum.
Saygılarımla...
Rica ederim, talihsizlik bu konu GEYİK kısmında yer alıyor. SAYGLARIMLA
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları