Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-03-2007, 18:29   #1
paul&shark
Oltacı

Varsayılan 29/03/07 galata köprüsü

arkadaşlar bugün iş için karşıya geçince bi bakim dedim ne var ne yok.
az biraz kıraça az sayıda istavrit ve bol bol sarıkulak boyları 20cm 35cm arası duyurulur.her takıma 3 er 3er geliyor.yem olarak kurt takıyorlar.bulamayanlar için orda ssatılıyor bardağı 2ytl.iğneler 10 numara.rastttgelee
ÖZGÜR Ş. ARh (-)Negative
istanbul-1981
paul&shark Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-03-2007, 19:29   #2
mufi
Guest

Bu başlıga yeni bir eklenti yapsakmı ne.??
deniz avı köprülerden.

ahhhh ..ahhh az mı balık tutmuştum galata köprüsünden. tabii eski durumunda iken...yani eski köprü halindeyken... gece sabaha kadar yemli çinekop./sarıkanat/ ayakta bekle...bazen kolyoz girer halice.. yolunu şaşırmiş.. haydee çapariye yada yemli kolyoz tutarsın.
eski balıklar yok artık..
saray burnunda Atatürk heykelinin hizasından boğaza doğru hırsızlı mantarlı lüfer takımına 1972 lerde çift lüfer gelirdi.
1973 rumeli hisarı önünde lüfer gece kracaları kıstırır balıklar resmen kaldırım yüksek olmasa yola atlıyacak. kepçeyi daldırıp bir kaç tane kıraca aldıktan sonra . zoka ya takıp en fazla 10 m. ileriye atttıkmı dibe inmeden lüfer+kofana yapışırdı...çek allah çek.. her biri kilodan fazla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 20:15   #3
paul&shark
Oltacı

yaa babacan sıkıntıdayız nereye ne yazalım hangi başlığa yazalım?
sen bilirsin bu boğazın buz tutupta insanların yürüyerek üsküdardan beşiktaşa geçtiği seneleri o zaman.birde boğaz şimdi çok temizmiş iyi balık olur yaza diyorlar bir programda su altı araştırmacısı bir kişi anlattı boğazda şu an deniz atı bile mevcutmuş giderek iyileşiyor diyorlar.fakat tüp geçit ne tepki yapar bilinmez.birde şu kanal davası var sen eskilerdensin bilirsin nedir bu kanal hikayesi:ben bu boğazın dibini araştırdım netten fakat yayınlarda dipte bir yar var nede dar geçit tıpkı leğen gibi ne diyosun bu konuda?
saygılar
ÖZGÜR Ş. ARh (-)Negative
istanbul-1981
paul&shark Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 20:33   #4
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

(ahhhh ..ahhh az mı balık tutmuştum galata köprüsünden. tabii eski durumunda iken...yani eski köprü halindeyken... gece sabaha kadar yemli çinekop./sarıkanat/ ayakta bekle...bazen kolyoz girer halice.. yolunu şaşırmiş.. haydee çapariye yada yemli kolyoz tutarsın.
eski balıklar yok artık..
saray burnunda Atatürk heykelinin hizasından boğaza doğru hırsızlı mantarlı lüfer takımına 1972 lerde çift lüfer gelirdi.
1973 rumeli hisarı önünde lüfer gece kracaları kıstırır balıklar resmen kaldırım yüksek olmasa yola atlıyacak. kepçeyi daldırıp bir kaç tane kıraca aldıktan sonra . zoka ya takıp en fazla 10 m. ileriye atttıkmı dibe inmeden lüfer+kofana yapışırdı...çek allah çek.. her biri kilodan fazla.

muvaffak abi 2005 de bende kıyıdan hırsızlı mantarlı takımla aynı yerden (sarayburnunda atatürk heykelinin altından)çifter çifter sarıkanat alıyordum. ama bahsettiğiniz yıllardaki bolluk ne yazık ki yok.birde lüfer yerine sarıkanat ağırlıklıydı. bahsettiğiniz takımın fotosunu veriyorum.bende bu takımı yeni yapmıştım bu hafta sonu dörtyolda( hatay) denemeyi düşünüyorum.umarım eski bollukları bizme bizden sonrakiler de yaşar.
saygılarımla

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Adana-Hatay-Düziçi

Bu mesaj en son " 29-03-2007 " tarihinde saat 20:37 itibariyle yilmaz tarafından düzenlenmiştir....
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 20:44   #5
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

muvaffak abi ben 82 den sonra başladım balığa ama biz yetiştik kofanaların zamanına okul bitiş zilinden sonra boğaza inerdik 5-6 arkadaş haftanın hergünü zamanında iyi balık yapardı
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları