Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-09-2011, 20:55   #1
maviufuklar
Oltacı

maviufuklar kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bağıra çağıra levrekleri getirdik artık

sabah suyuna bir dalış gerçekleştirdim baktım gördüm yine kafal ve kefal paçozları artık delirmek üzzereyim.Yine yok yine yok nerede bu levrolar diye yine bir of çektim öyle derken önümden birde güzel + - 3 4 kg arası bir kofana süzüldü oh be dedim şimdi keyfim yerine geldi diyecekken yanımda dalan bir acemi küt yukarıdan daldı ve bizim kofana kofti oldu.İçimden geçenleri tahmin edersiniz agaşondasınız ve kofana üzzerinize doğru yöneldiği anda yukarıdan bir şamburtu ve doğal aynen torniston yapan kofanayı seyretmek kalıyor. Akşam suyu yapacak moral kalmayınca bende dedim haydi olta yapalım bugünde nasıl olsa yapacak bişey yok.tek başıma koyverdim bizim ünlü sırtiyi bakalım kısmette ne var ümidim melanur istavrit tarzı ya levrolar görünmüyor öyle derken birde sino arayalım dedim oda ne yazıkki yok bu yıl meralarımızda rapalayı da diğer taraftan salı verdim meraya yaklaştığım anda elimdeki sırtiye birden bir vuruş ve aynen üzzerinde kaldı motoru boşa almadan devam ve çektikçe bide ne göreyim levrek ula bu dedim yolunu şaşırmış herhalde diyerek hemen dönmeye başladım aynen koyverdim daha bi zevk sigarası yakmaya zaman bulamadan küttt 2. levro ve onuda aynen içeri aldımmı şimdi zevk yapalım bari dedim.Sino aramayı bıraktım levroya devam kararı aldım tek sırtiyle aynen yola devam ve daha sonralarında 1 istavrit yeşillendirdi botumu ve arkadan bir istavrit daha sonrasında 3 güzel levro daha ve yağmur çilemeye başladı buda bana yeter dedim ve aynen geriye tam gaz levrekler içleri temizlenmiş fakat pulları alınmadan temizlendi o aradada bu avı karelemek geldi içimden çok yağlı çıktı bunlar demekki bütün yaz yemişler buralara gelene kadar.Yılın ilk levreklerini yakalama şansına daha bugün eriştim.Sevincimi anlarsaınız arkadaşlar yarın sabah suyuna bakalım c4 ün tadına baktırmaya çalışacağım her keze kazasız belasız dalışlar ve avlar dileğiyle

saroz olta ve zıpkın avcısı

avı derinlerde değil sessizliğinde ara
maviufuklar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-09-2011, 21:31   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Güzel bir av olmuş tebrik eder devamını dilerim.
Nerede avlandığınızı yazmamışsınız merak ettim doğrusu bu balıklar hangi bölgede bu kadar yağlanabildi. Izgarası eminim çok güzel olur bu balıkların
Afiyet bal şeker olsun
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-2011, 07:53   #3
drasty41_41
Miço

drasty41_41 kullanıcısının avatarı

avınız için tebrikler, afiyet olsun, sahteniz hakkında'da bilgi yazsaydınız keşke, bizde bilgilenirdik..
Eski 04-09-2011, 10:17   #4
maviufuklar
Oltacı

kullandığım sahte 5.5 mm ragulouu sarı simli şuanda ne yazıkki üretilmeyen bir model arkadaşlar elinde kalmış olan yerlerden temin edebilirsiniz en son ben istoçta buldum be ne kadar varsa almıştım şeffaf ve sarı simli olanını levrek asla kaçırmıyor şuanda revaşta olarak kullanılan şeffaf simlilerden kat kat daha fazla performans veriyor.Av sarozda yapılmıştır arkadaşlar sarzda şuana kadar göremediğim levrekler demeyimde ispendekler 1 i 1 kg kadardı çünki yeni yeni gözükmeye başladılar bizler bunu suyun sıcaklığına bağlıyoruz su sıcaklığı 26 derece civarlarında kısmetse tatil bitiyor fakat hafta sonlarına ümid veren av yaptım gerisi sizin başınıza avınız daim olsun

Eski 04-09-2011, 11:24   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Beklenmeyen anlarda balık geldiğinde insan daha çok seviniyor.
Kaçan kofanının teselli ikramiyesi olmuş levrekler tebrik ederim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-2011, 16:35   #6
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Elinize sağlık nefis bir av olmuş.
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 00:22   #7
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Paylaşım için teşekkürler
gözümüz gönlümüz açıldı abicim
afiyet olsun
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 19:27   #8
maviufuklar
Oltacı

çok teşekkür ederim arkadaşlar sizlerinde avı daim olsun bugün kısa bir dalış ardından kaçan + - 5.5 6 kg bir sinagrit ve harabeye dönmüş bir şişim var ona hırsla arkasından okadar rapala çeksemde nedense şu sinolar atlamadı birtanesi rapalaya ona yanıyorum

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları