Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-05-2010, 10:30   #1
mami1984
Miço

mami1984 kullanıcısının avatarı

Arrow Ildır (İzmir/Çeşme) avlakları

Bu hafta ıldıra arkadaşımı ziyarete gideceğim.bu bölgede pınar balık çiftlğinin yan taraflarında kıyıdan avlanıyorum bolgeyle ilgili bildiğiniz başka avlakları paylaşmaınız rica ederim.
Eski 01-05-2010, 10:58   #2
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Muammer kardeşim tekne deseydin sana daha çok yardımcı olabilirdim fakat kıyıdan çiftlik binasının bulunduğu sahil şeridini kullana bilirsin.
çiftlk binasına sırtını verdiğinde sağ tarafa doğru deneyerek gide bilirsin.
BAZEN GÜZEL LİDAKİ YAPAR.
sabah suyu ve akşam suyu çupra mırmır ve ispendek yapabilir.
Yanında palet yem ve kıstırma iğne de bulundur.
İri karagöz ve kaçak çupra alabilirsin.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-2010, 11:29   #3
mami1984
Miço

ilgilerin için teşekkürler murat abi faydalı olacaktır
Eski 01-05-2010, 14:24   #4
alpargun35
Tayfa

alpargun35 kullanıcısının avatarı

Denize doğru baktığıda , pınar solunda kalsın, arkanı dön,ve yürü, bir keçi ahılı olacak Türk bayrklı, onu bul ve tek anten direğine doğru tırmanmaya devam et .

Anten direğini bulduğunda yolu göreceksin, pınarın zıt istikametine devam et, yol son bulduğunda istediğin yerden avlan Tarif ettiğim avlak 3-5 kğ lık çupra meralarıdır (Zirve) diye tabir edilir. Rastgelsin.

KAFASINDAKİ , 100 FİKİRDEN , 99 TANESİNİ , MADDİYATLA ÖLÇEN KİŞİLERİN HOBİSİ , ''AMATÖR BALIKÇILIK'' OLAMAZ !!!

BİLGİ GÜÇTÜR...
alpargun35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-2010, 18:22   #5
mami1984
Miço

teşekkür ederim alp abi bilgi için dedigin yere gideceğim yaya olarak gidilio demi pınardan sonra birde bahsettiğin keçi ahılını nekadar geçeğim acaba.ilginize teşekkürler.
Eski 01-05-2010, 22:37   #6
alpargun35
Tayfa

Ahılı baktığında göreceksin,yamaca yakın bir yerde, herhalde eksik fazla bir, bir buçuk km falan,oradan da yukarı bak, 10-15 m boyunda tek boru anteni gör ,sonrada yolu .

Veya şöyle yap, Ildırı'dan, Gerence'ye doğru devam et ,millet vekili evlerine geldiğinde ,sola doğru toprak yolu bul ,buda aynı yol.

Yayan olarak bir saat civarı,yürümen gerek.

KAFASINDAKİ , 100 FİKİRDEN , 99 TANESİNİ , MADDİYATLA ÖLÇEN KİŞİLERİN HOBİSİ , ''AMATÖR BALIKÇILIK'' OLAMAZ !!!

BİLGİ GÜÇTÜR...
Eski 18-09-2010, 10:26   #7
cagrierdogan
Oltacı

cagrierdogan kullanıcısının avatarı

Alpargun paylaşım için teşekkürler. Tarif ettiğiniz yeri bende deniycem ancak milletvekillerinin solunda yol ikiye ayrılıyor biri pınara gidiyor diğeri burnun ucuna kadar devam ediyor ve arazi aracın yoksa araba ile gidemezsin yanlış anlamadıysam tarif ettiğiniz yer pınara giden yol beni aydınlatırsanız sevinirim.
Bende çeşmede yaşıyorum ve iyi balık yapan bir avlak arıyorum ancak hala güzel bir yer bulamadım bu sabahta bi abimin tavsiyesi üzerine dalyandaki ladin otelin önüne gittim ama sonuç hüsran.

Bu bölgeleri bilen tecrübeli balıkçılar yardımlarını esirgemesinler lütfen çoğu kişi avlağını kıskanıyor ve paylaşmak istemiyor kendilerine göre haklı yanlarıda var tabi sabah erkenden kalkıp avlağına gittiğinde olta atacak yer bulamamak epey rahatsız edici bi durum olmalı ancak çeşmede turizm sezonu bitti ve çoğu yazlıkçı artık evlerine döndü artık mayısa kadar kalabalık olmaz bizlerde rahat rahat balıklarımızı tutarız.
cagrierdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2010, 12:21   #8
alpargun35
Tayfa

Alıntı:
cagrierdogan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Alpargun paylaşım için teşekkürler. Tarif ettiğiniz yeri bende deniycem ancak milletvekillerinin solunda yol ikiye ayrılıyor biri pınara gidiyor diğeri burnun ucuna kadar devam ediyor ve arazi aracın yoksa araba ile gidemezsin yanlış anlamadıysam tarif ettiğiniz yer pınara giden yol beni aydınlatırsanız sevinirim.
Bende çeşmede yaşıyorum ve iyi balık yapan bir avlak arıyorum ancak hala güzel bir yer bulamadım bu sabahta bi abimin tavsiyesi üzerine dalyandaki ladin otelin önüne gittim ama sonuç hüsran.

Bu bölgeleri bilen tecrübeli balıkçılar yardımlarını esirgemesinler lütfen çoğu kişi avlağını kıskanıyor ve paylaşmak istemiyor kendilerine göre haklı yanlarıda var tabi sabah erkenden kalkıp avlağına gittiğinde olta atacak yer bulamamak epey rahatsız edici bi durum olmalı ancak çeşmede turizm sezonu bitti ve çoğu yazlıkçı artık evlerine döndü artık mayısa kadar kalabalık olmaz bizlerde rahat rahat balıklarımızı tutarız.

Evet hem fikiriz siz pınara değil , bozuk olan yoldan burunun sonuna doğru gideceksiniz ve orada kendinize bir ayna (kumluk alan) bulup avlanın

Birde aklıma şu geldi ıldırdan zannedersem foruma üye balık avı yaptıran kayıklar var (yönetime mail atıp bilgi isteyebilirsiniz ), bu kayıklar size garanti balık tuttururlar , bu ara golyoz , iri istavrit ve iri gopez var , ben geçen hafta bu kayıklarda yakalarken canlı şahidiyim !! Ildırda hafta sonu köy kahvesinde bile size yardımcı olurlar
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Paylaşım konusunda , ben paylaşımdan yanayım, yoksa burada işim olmaz !!!

BİLGİ GÜÇTÜR...
Eski 29-09-2010, 12:13   #9
cagrierdogan
Oltacı

cagrierdogan kullanıcısının avatarı

Alp bey geçen hafta işim nedeyle anlattığınız bölgeye gittim. Yol gerçekten çok bozuk normal binek arabayla gidebileceğim yere kadar gidip arabayı park ettim. O noktadan avlağa kadar olan mesafeyi yaklaşık olarak Google Earth programından hesapladım 3km çıktı. Yani yürüyerek 45 dakika yol dabozuk olduğundan baya yorucu olacaktır. Güzel bir av için değer tabiki.

Ertesi gün ıldırı balık kooperatifinden bir abiyle görüştüm oda orayı tarif etti özellikle kasım ayında çok güzel av yapılabileceğini söyledi ve sabah erkenden orda olursam o bölgeye tekne ile giden birine beni bıraktırabileceğini söyledi sağolsun.

Böylece ıldırıda avlağı bulmuş olduk ama tam gün izinli olmak lazım gidebilmek için şöyle iş çıkışı veya sabah erkenden av yapabileceğimiz daha yakın bir bölgede örneğin dalyan veya çiftlikte bir yerde öğrensek süper olur yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar sevgiler.
Yaşadığm Yer: ÇEŞME
cagrierdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2010, 19:25   #10
alpargun35
Tayfa

Çağrı bey selamlar,
Ben ,kıyıcı değilim , fakat zodyakla geçerken kıyıcıları yoğun olarak gördüğüm yerleri size tarif ettim.
Dalyan ve çiftlikköy de hiç avlanmadım , fakat dalyan liman dan , gece levrek alındığını hep duyarım fakat ayaz hava ister diye biliyorum . çiftlik köyde de kefal ve çupura çıkar diye biliyorum , fakat beni dinlerseniz , yine söylüyorum ıldır'dan kiralık bir kayığa binin ve balığınızı tutun . rastgelsin.

BİLGİ GÜÇTÜR...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları