Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-12-2006, 12:14   #1
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan Anket : Amatör balık avcılığı spormudur?

Merhaba Arkadaşlar,
Amatör balık avcılığı bir tutkudur, bu su götürmez bir gerçek, elin oltaya bir değdimi bir daha ölene kadar bırakmak istemiyorsun??
Ancak, sizce Amatör Balıkçılıkta bir spor ruhu var mı?? Birçok açıdan faydasını gördüğümüz bu hobi dalı, zaman zaman yapılan yarışmalarıyla, doğaya ile iç içe yapılan bir faaliyet olmasıyla bir spor olabilirimi??

Yorum yapmak isteyenler buyrun bakalım, sadece Evet yada Hayır deseniz bile kabulumüzdür... Eleştirilere de açığız..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-12-2006, 12:50   #2
aganta borina borinata
Guest

savaş bilardonun, satrancın bi spor olduğunu var sayarsak...amatör balık avı sporun daniskasıdır bence...hemde kallavisi...

düşünsene oltalar çantalar bi sürü ıvır zıvır vuruyorsun sırtın yürü babam yürü, hangi komandonun sırt çantasında o kadar teçhizat var...tekne de ki durum daha kötü valla kaç saat tekne de cırmalıyorsun, hele bi de büyük bi balık gelince konsantrasyon beden gücü tecrübe mücadelecilik vb. hapsi var...bi de yaz kış demeden neredeyse her türlü hava koşulunda mücadele veriyorsun...öyle 90 dakka, 5-6 set felanda değil haaa, en az beş altı saat...bi futbolcu hergün maç yapsa çok bişey olmaz ama hergün balığa gittiğini bi düşünsene...hatta balık avında takım olarak bile çıkıyorsun sahaya...

bu spor değil de nedir ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2006, 13:18   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Doğan'a katılıyorum sonuna kadar, bir balık gününden sonra sırtında, bacaklarında, kollarındaki ağrı her zaman bu işin bir spor oldupunu hatırlayor ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2006, 13:21   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Kesinlikle bir spor dalı...

Savaş'ım kesinlikle Doğan'ın dediği gibi bir spor dalıdır.Mesela kendimden örnek vereyim.Geçen hafta aynı güzergah fakat farklı bir mekan diye anımı yazdım.Arkadaşım ile daha önce hiç avlanmadığımız bir mekana gittik.Omzuma çantamı takdım.Başladık yürümeye....Beğendik bir yer oradan olta attık.2 adet levrek almışdım.Gün ağardıktan sonra hadi daha güzel bir yer bulururuz diye yine yüklendik eşyaları ve dağ-tepe yürü allah yürü.Ve başka bir yerde yine mola vererek avlanmaya başladık.Haaa, bu arada birde düzgün bir iki balık alınca da emin ol adrenalin seviyesi vücudumuzda tavan yapıyor.Neyse işimiz bitipde sıra arabanın yanına dönmeye başlayınca da saat tutmuşdum.Kardeşim yaklaşık 40 dakika sürdü geri dönmemiz.Yol diye bir şey yok zaten dağ-taş çalıların kenarından taşların tepelerinden seke seke ancak arabanın yanına varabildik.Eh bu spor değilse ben bir şey diyemiyeceğim......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 17:12   #5
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Britannica ansiklopedisi spor'u " Belirli ölçüde güç ve beceri gerektiren yarışmalı ve eğlenceli etkinlikler." olarak tanımlıyor. Sportif ögelerin tümünde dinlenmek, eğlenmek olduğu kadar aynı zamanda sosyal bir kaynaşma da vardır. tüm bunlar ışığında bence Amatör Balıkçılıkta bir spor ruhu tabiiki var. Amatör Balıkçılık bir SPORdur. diyorum..........

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 19:24   #6
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Abi bi düşünün yarın balığa çıkacaksınız yer belli mesafe uzak fakat araçta var, mesafe önemli değil,diye düşünüyoruz. akşamdan başlar spor.Takımları kontrol edersin.yedeklerine bakarsın,yem hazırlarsın,bide benim gibi solucan ve hamur kullanıyorsan akşamdan hamur hazırlamak,ve herşeyden önemlisi elinde el feneri ile akşamdan hazır olsun diye solucan kazmak,bunların hepsi tamam,ondan sonra arabada bi durum varmı arabayı kontrol et yağ su isletme vs.oda tamam yarın için azık gerek, oda tamam.sabah oldu çıktın yola,takım indir,takım aç, yerleş,yemle yemle yemle sonra çadır kur güzelce yerleş çayı ocağa koy, sonra oltaları suya indir.tam zevkli zevkli çayı çekerken oltanın biri hoooop koşturmayı düşünün.?????? abi bu spor değilde nedir allah aşkına. saygılarımla.
Eski 24-12-2006, 23:26   #7
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Vallahi güzel anlatmışsın bende Sporsal bir sosyal faaliyet olarak algılıyorum ama, neden Resmi olarak spor faaliyetlerinin içinde geçmiyor, bu kadar seven (bir voleybol, handbol kadar vardır heralde) insan varken neden müsabakaları yada yarışmaları sürekli görsel yayında yok..!! bunu çoğumuz spor faaliyeti olarak algılayabiliyorsak "başkaları" neden algılayamıyor.. Evinizde tv'de bu tür bir yarışma olsa hanginiz bakmazsınız...???
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2006, 09:05   #8
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Abi bi düşünün yarın balığa çıkacaksınız yer belli mesafe uzak fakat araçta var, mesafe önemli değil,diye düşünüyoruz. akşamdan başlar spor.Takımları kontrol edersin.yedeklerine bakarsın,yem hazırlarsın,bide benim gibi solucan ve hamur kullanıyorsan akşamdan hamur hazırlamak,ve herşeyden önemlisi elinde el feneri ile akşamdan hazır olsun diye solucan kazmak,bunların hepsi tamam,ondan sonra arabada bi durum varmı arabayı kontrol et yağ su isletme vs.oda tamam yarın için azık gerek, oda tamam.sabah oldu çıktın yola,takım indir,takım aç, yerleş,yemle yemle yemle sonra çadır kur güzelce yerleş çayı ocağa koy, sonra oltaları suya indir.tam zevkli zevkli çayı çekerken oltanın biri hoooop koşturmayı düşünün.?????? abi bu spor değilde nedir allah aşkına. saygılarımla.
gükan bey...solucanlar için akşam kazarsanız daha derinde olurlar...öğleden sonra kazarsanız yüzeye daha yakın yerlerde bulmanız mümkün....

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2006, 09:06   #9
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
Vallahi güzel anlatmışsın bende Sporsal bir sosyal faaliyet olarak algılıyorum ama, neden Resmi olarak spor faaliyetlerinin içinde geçmiyor, bu kadar seven (bir voleybol, handbol kadar vardır heralde) insan varken neden müsabakaları yada yarışmaları sürekli görsel yayında yok..!! bunu çoğumuz spor faaliyeti olarak algılayabiliyorsak "başkaları" neden algılayamıyor.. Evinizde tv'de bu tür bir yarışma olsa hanginiz bakmazsınız...???
savaş bundan 4 ay kadar önce adını hatırlamadığım bi tv kanalının bi av kanalı kuracağı haberini almıştım..ama haberiyle kaldı öyle...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2006, 09:15   #10
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

merhaba.
bir faaliyetin spor sayılabilmesi için hem aklın hem bedenin çalışması gerektiğini kabul edersek,kesinlikle spordur.diye düşünüyorum...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları