Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-09-2011, 17:34   #1
İbrahimT
Oltacı

Varsayılan Evimin yanında hem deniz hemde ırmak balık tutmak istyorum

Forum da yeniyim daha tanışalım dedik,

Ben Artvin / Arhavi den katılıyorum bir karadenizli olarak balık tutma hevesim çok olamsına rağmen bu işde ustalaşamadık daha üstadlardan taktikler ve tavsiyeler alacağız ve bu balık işini kavrayacağız inşallah.

Benim evimin yanından ırmak geçiyor ve orada kırmızı benekli alabalıklar, kefaller bolmiktarda mevcut, bunları nasıl yakallarım denize uzakılığımda 250-300 mt bu mevsimde denizde kıyıdan olta ile hangi balıklar nasıl tutulur.

üstadlardan yardımlar beklemekteyim. şimdiden teşekkürler.
İbrahimT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-09-2011, 20:51   #2
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

E be İbrahim Kardeş hem tatlısu hem tuzlusu yanında sen bizden yardım istiyosun.o yöredeki avcılarla temasa geçsen daha iyi yardım alırsın gibime geliyor.şimdi ben tatlısu avcısı olarak sana kaşık ,mebs kullan diyeceğim ama oradaki balıklar neye atlar bilemem.yani benim yardımım "yayladaki yoğurda sarmısak dövmek" gibi bişey olacak.denizde avlanan arkadaşlardan mutlaka sana tavsiyeler gelecektir. Sana bol şans.Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-2011, 22:06   #3
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

İş yerinde Arhavili bir arkadaşımız var. Her sene memlekete giderken 2 - 3 adet mebs alır. Bölgede dere avlarında en etkin malzemenin bu olduğunu söylüyor ve resimlerden gördüğüm kadarı ile de baya güzel balıklarda tutmuş.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 00:12   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Aramıza hoşgeldiniz. Tatlı su konusunda bilgilerim çok ama çok az denecek kadar azdır o yüzden size pek yardımcı olamayacağım. Bölgeniz denizinde yer alan balıkları açıkça pek bilmiyorum eğer o balıkları bilseydim size yardımcı olmaya çalışabilirdim..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-2011, 15:08   #5
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Yapay sinekle at çek yaparak alabalık yakalanabilir. Saygılar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-2011, 13:10   #6
İbrahimT
Oltacı

Hoş bulduk Anıl bey.
Eski 14-09-2011, 13:13   #7
İbrahimT
Oltacı

Teşekkürler denemekte fayda var. xnode
Bi kırmızı benekli alabalık yakalayabilsem... Hadi hayırlısı bakalım.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları