Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-11-2006, 13:28   #1
ramazanuçar
Guest

Varsayılan av yasakları ve kaçak avlanmalar

merhaba.
uzun zamandır tüm amatör balıkcılık sitelerini takip ediyorum ve fırsat buldukça katılım ve paylaşımda bulunuyorum..Bu paylaşımlar esnasında gördümki herkesin ortak bir sıkıntısı var..YASADIŞI AVLANMA Baktık ki sadece konuşmakla olmayacak; bu konuda bir arkadaşım güzel bir öneride bulundu.önerisi aynen şudur;
Şuanki uygulamarı beyenmiyor ve değiştirilmesini istiyorsak işin bilimsel olan kısmına takılıp kalıyoruz bence. Aslında hepimizin aklında birçok kesin yargı var ama bizim kesin sandıklarımız bazen bilimle örtüşmeyebiliyor. Yanlış olduğunu düşündüğümüze bilim doğru diyebiliyor. O yüzden şu anki yasakları ve uygulamaları doğru kabul ederek bunlara ters yapılan işlere vereceğimiz tepkiyi geliştirmek ilk yapmamız gereken bence.
Yani eğer biyerden başlanacaksa o yer ilk önce kaçak ve zamansız avcılık olmalı.Var olan kuralları sorgulamayı erteleyebiliriz diye düşünüyorum.
Şu anda amatör balıkçılıkla ilgili birçok site var ve bu sitelerin binlerce üyesi var. Bu insanların birlikte hareket edip birlikte verebileceği tepkileri düşünürsek elimizde olan imkanla biyerleri sarsabiliriz diye düşünüyorum. Mesela bu sitelerde ortak bir ihbar hattı kurulabilir. Yasadışı av gören bir kişi siteye bunu iletir. Bundan haberdar olan bütün üyeler aynı anda yetkili mercii arayarak veya mail atarak uyarırsa sanırım oldukça etkili olabilir. Bunun gibi birçok tepki metodu geliştirebiliriz sanırım hepimizin buna benzer önerileri olacaktır.
Bu konuyu sadece konuşarak biryere varamayacağımızı hepimiz biliyoruz. Bizim burda soruna çok mantıklı çözümler bulmamız sorunun çözümüne etki etmeyecektir. Önemli olan burdaki birliktelikten bir tepki doğurmak.
Son olarak önce kuralsızlıkla uğraşalım kuralları sonra tartışırız diyorum. bu konuda tüm üye olduğum sitelere bu mesajı gönderiyorum ve bu sitemizdede duyarlı davranılması açısından duyuru olarak yayınlamanızı sizlerden istiyorum..
Toplu olarak hareket edersek eğer inanıyorum ki birşeyler başaracağız....

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

arkadaşlar yukarıdaki yazı başka bir forumda yazılmış ve tüm amatör balıkçılık forumlarına gönderilmiş olan bir yazıdır.sitemizin kapalı olduğu dönemde takip ettiğim forumdaki arkadaşlarla yukardaki konuları dile getirmek ve ortak bir tepki oluşturmak yönünde fikir birliğine varmıştık.bu konu hakkında sizlerin görüşleri nedir?sizcede bu şekilde ortak bir platform oluşturmak uygunmudur?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları