Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-08-2007, 13:14   #21
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Varsayılan iyi makina

Merhabalar,

balikci arkadaslar,su anda piyasada cok cesitli makinalar var.Ama hepsininde imal yeri Cin,Taiwan,Kore v.s.Zaten orjinalini almak cok zor oldugu gibi bulmak daha zor.Benim kullandigim makinalarin cogu d.a.m marka.Ama sizlere shimano,daiwa gibi japon patentli makinalari tavsiye ederim.Piyasanin en iyileri.Selamlar.

--------------------------------

MISTAN BAYER 1949/KUTAHYA.
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-08-2007, 16:27   #22
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
rokko tafarından gönderildi
Merhabalar,

balikci arkadaslar,su anda piyasada cok cesitli makinalar var.Ama hepsininde imal yeri Cin,Taiwan,Kore v.s.Zaten orjinalini almak cok zor oldugu gibi bulmak daha zor.Benim kullandigim makinalarin cogu d.a.m marka.Ama sizlere shimano,daiwa gibi japon patentli makinalari tavsiye ederim.Piyasanin en iyileri.Selamlar.

--------------------------------

MISTAN BAYER 1949/KUTAHYA.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.Shimano gerçekten çok kaliteli makina daiwada bi o kadar kaliteli eminim böle kaliteli makinalardan dolabımızda birer tane bulundurmak gerçekten lazım..

Teşekkürler.Saygılar..

Rastgelsin..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-2008, 19:31   #23
masorabdullah
Oltacı

Thumbs up merhaba arkadaşlar

CORMORAN SEACOR Big Boss 8Pi Makina yı tavsiye ederim pahallı olabilir ama süper makine arkadaşımda var 7-8 gündür kullanıyoruz türkiyedeki fiatı en ucuz 252 ytl malesef arkadaşım bu fiattan aldı,ama almanyadaki fiatı 100 euro 2 tane sipariş ettim sunat 4-5 gibi gelecek, ben daha evvelde daiwa nın AMG 9050 SİNİ KULLANDIM YAKLAŞIK 14 SENELİK MAKİNE FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK hala daha canavar gibi 5 LİRA FAZLA OLSUN DAİWA OLSUN DERİM,,,
HERKESE RASTGELSİN..
masorabdullah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2008, 10:44   #24
Vatansever
Oltacı

Vatansever kullanıcısının avatarı

Bana göre iyi bir makinede olması gereken özellikler şunlardır.
Dişlilerin ve sonsuz vidalı milinin oksitlenmeye karşı dayanıklı ve sağlam alaşımlı olmalı, gövdenin grafit veya aleminyum olması önemli değil ama cevirme kolu mutlaka metal ve ortalama 3 rulmanlı (çevirme kolu ekseni, sonsuzvidalı mil ve kafada olmak üzere) olması yeterli.
Bu saydığım özeliklere sahip her boyutta bircok markanın cok farklı fiyatlarda ürünleri var seçim size kalmiş.
Ayrıca şu konuya acıklık getirmek istiyorum tayvan, malezya , cin malı makinelerin sahte ikinci kalite olduğu gibi bir inanış var, bu tamamen işçilik masrafını düşürmek için imalatlar bü ülkelerde yapılmaktadır.Marka sahibi bir firma aynı modelde iki farklı kalitede malı piyasaya sürmesi söz konusu olamaz.
(Örnek olarak biz fransaya ayit olan renault marka arabalar üretiyoruz, bizim üretiğimiz arabalar düşük kalite arabalar mı?)
1980 - 0 Rh (+)
BURSA-MUDANYA
Vatansever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2008, 15:09   #25
social
Oltacı

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Merhaba ben bu yukarıdakı urunden almak ıstıyorum Almanyadan getırtebılırım.At-Çek için tavsıe edermisiniz veya izmir'de bulabılecegım hafif ve saglam makıne tavsıyenız varmı acaba.
social Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları