Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-02-2008, 09:51   #1
genzul
Oltacı

genzul kullanıcısının avatarı

Varsayılan tecrübeli olanlardan bilgi

bu makina yı teknede deniz de kullanabilirmiyiz .[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Genco Zülfükar Antakya - Hatay 1974

Bu mesaj en son " 29-02-2008 " tarihinde saat 10:10 itibariyle genzul tarafından düzenlenmiştir....
genzul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-02-2008, 10:05   #2
mufi
Guest

Sayın üyemiz uzun zaman önce kayıt yaptıgını gördüm. ama imza ayarlarını yapmadıgın için sana nasıl hitab edecegimi bilemiyorum...
Adını /soyadını bulundugun yeri/yaşını vs yazarsan hitapta sorun çıkmaz..
yukarıdaki makineye gelince o makine tatlı sularda kullanılan fly fising denilen ve yalancı böcek anımsatan tüy lü ignelerin kullanıldıgı avcılık sistemi ne aittir.
denizde kullanılmaz ancak nadirende olsa kullanan var..işin aslı dereda alabalık için kullanılır..bu makinada kol/makara devir oranı olmadıgından teknede dibe indirdiğin oltayı çok uzun sürede çekersin ve kısa zamanda teknede elin/ kolun yorulur..
tavsiye etmem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-02-2008, 10:14   #3
genzul
Oltacı

muvaffak abi ben uydu dan mare tv seyrediyorum adamlar bunla 7 - 8 kg balık alıyorlar . bizim makinalar malum sabahtan akşama kadar kolu yoruyor acaba dedim 150 gr ağırlığı yormaz gibi duruyor ? bilgin için teşekkür ederim..
genzul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-02-2008, 17:40   #4
mufi
Guest

Alıntı:
genzul tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
muvaffak abi ben uydu dan mare tv seyrediyorum adamlar bunla 7 - 8 kg balık alıyorlar . bizim makinalar malum sabahtan akşama kadar kolu yoruyor acaba dedim 150 gr ağırlığı yormaz gibi duruyor ? bilgin için teşekkür ederim..
Genco kardeşim mare deki tekneden avlanan kelkafalı keçi sakallı(benim gibi)
elemandan bahsediyorsun galiba. o vatandaşın bir serisinde bu tip sistem ile kolyoz+iri istavrit tutugunu gördüm. onun dışında bu makina kamışı ile birlikte yeknede ancak göllerde işe yarar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-02-2008, 22:11   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sayın Genco,fly tarzı olarak anılan bu makinelerin ortalama ağırlıkları 120-200 gram arasında gibidir.Hafiflikleri alüminyumdan yapılmış olmalarından kaynaklanmaktadır.Cork-cork disk yada teflondan yapılmış diskleri makinenin drakını oluşturur.Devirleri ise genel olarak 1.5:1 gibidir.Ortalama 10 Kg.lık çekeri olan misinadan 30 ile 200 metre arasında sarım kapasitesine sahiptirler.
Fiyatlarına gelince 29 dolardan başlar iyisine doğru 700 dolara kadar çıkar.
Elbette denizde de bu makine ile avlanabilirsiniz,lakin çok yorucu olacaktır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2008, 08:40   #6
mufi
Guest

Gencom...varsa mali durumun yeterli ise sadece tekneden avlanmak için 2 parçalı veya teleskop50/100 gr arası duyarlı ve en fazla 2 m.lik bir kamış al..50/60 numara bir makina al kafası ndaki misina yuvası derin olsun çok misina alsın(derin suya gidersen) birde mümkün mertebe 1/5 devirden aşagıya olsunki daha kuvvetli makina olsun..
temiz kullan sadece teknede kullan olsun bitsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2008, 09:35   #7
genzul
Oltacı

ya zaten ben bu işi anlamadım gitti . biz aman makina şu olsun aman örgü misina olsun aman iğne mustad olsun diyoruz dünya para harcıyoruz adam tekneci bi kasnak 60 lık misina iğne kurşun adam bizden fazla tutuyor.. anlamadım ben bu işi ...

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları