Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-05-2007, 14:39   #1
freediver
Kaptan

Question Ustalar bilgilerinizi bekliyorum

Selamlar
Ben her ne kadar deniz avciligini sevsemde bulundugum sartlardan dolayi tatlisu avciligi yapiyorum..

Almanya'da amatör balikcilik Türkiye'de oldugu gibi belirli sirküler cercevesinde yapilir.Ama kurallar biraz daha katidir.
Mesela canli balikla avlanma yasaktir,Oltada birden fazla igne olamaz vs.

Ben sadece turna,levrek,sudak ve alabalik avlarim.Ukalalik gibi olmasin alabalik avini iyi bilirim..

Burada balik isimlerinde bir fark var yalniz.Biz burda sudaga levrek,levregede barsch deriz.

Benim merak ettigim sizler türkiyede ne gibi yöntemlerle levrek,sudak ve turna avliyorsunuz?

Bana yöntemlerinizi(mümkünse malzeme fotograflariyla) hangi havalarda ve su durumlarda nasil avladiginizi izah ederseniz cok sevinirim.

Simdiden herkese cok tesekkürler
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-05-2007, 15:41   #2
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Cumhur,tatlısu bölümünde ve(fotoğraflarımız) resimli av raporları ve kullanılan malzeme açıklamaları var,bir gözgezdir sonra ne merak ediyorsan yardımcı olmaya çalışalım,bende senden alabalık tüyoları alayım çok istediğim bir balık avı ama bana yakın mera yok gibi birde ülkemizde iyice azaldığı için kimse mera paylaşmaz ala avında.Turna ve sudakta yardımcı olurum.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 18:41   #3
mufi
Guest

Cumhur kardeşim Cevat ın dediği bi bir araştır kendince eksiklikler ve soru işaretleri varsa tekrar sor.. yazılanı bir daha yazmış olmayalım.
birde önemli bir konu var almanyada kapalı bir iç suda sazanı mesela boili ile alıştırmışlarsa senin başka yemle tutman zor olur gibi olaylarda var..balık hangi yeme alışkınsa onu seçeceksin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 22:02   #4
freediver
Kaptan

Önerileriniz icin öncelikle tesekkür ediyorum...

Yöntem bilmiyor degilim ve bu konuda da intenette kaynak cok!
Ama benim ögrenmek istedigim sizlerin kendinize has yöntemleri ve gözlemleri....
Mesela cogu kisi teknede palamuda sirti cekerken tüylü igneler,kasik vs. kullanir..
Ben ise lolipop sekerin cubugunu ya da pamugu kullanirim...Bu sekilde kendi gelistirmis oldugunuz ya da farkina vardiginiz bazi seyler..

Selamlar
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
Eski 25-05-2007, 22:13   #5
Rauf
Guest

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Selamlar
Ben her ne kadar deniz avciligini sevsemde bulundugum sartlardan dolayi tatlisu avciligi yapiyorum..

Almanya'da amatör balikcilik Türkiye'de oldugu gibi belirli sirküler cercevesinde yapilir.Ama kurallar biraz daha katidir.
Mesela canli balikla avlanma yasaktir,Oltada birden fazla igne olamaz vs.

Ben sadece turna,levrek,sudak ve alabalik avlarim.Ukalalik gibi olmasin alabalik avini iyi bilirim..

Burada balik isimlerinde bir fark var yalniz.Biz burda sudaga levrek,levregede barsch deriz.

Benim merak ettigim sizler türkiyede ne gibi yöntemlerle levrek,sudak ve turna avliyorsunuz?

Bana yöntemlerinizi(mümkünse malzeme fotograflariyla) hangi havalarda ve su durumlarda nasil avladiginizi izah ederseniz cok sevinirim.

Simdiden herkese cok tesekkürler

Cumhur arkadaşım bende bir zamanlar almanyada bulundum.sorularına benim ilgi duyduğum ve avladığım balık cinsi icin cevap verebilirim ama sadece deniz balıkları hakkında.ve hangi cins balıktan bilgi almak istediğini belirtmen lazım.yoksa bu sorularının hepsini yazmağa kalksak kitap yazmak gibi bir şey olur.ayrıca sitede ilgili bölümde daha evvvel yazılmış bölümler vardır eğer bulamassan yardım ederiz tabiki selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 22:46   #6
freediver
Kaptan

Ah Rauf Abi keske deniz olsa....Deniz bana 250-300 km uzakta ve buranin denizinde bile hayir yok garip garip baliklar....

Hepsini toplasan carpsan tane guppes yapmaz

saygilar
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
Eski 29-05-2007, 00:29   #7
freediver
Kaptan

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
Cumhur,tatlısu bölümünde ve(fotoğraflarımız) resimli av raporları ve kullanılan malzeme açıklamaları var,bir gözgezdir sonra ne merak ediyorsan yardımcı olmaya çalışalım,bende senden alabalık tüyoları alayım çok istediğim bir balık avı ama bana yakın mera yok gibi birde ülkemizde iyice azaldığı için kimse mera paylaşmaz ala avında.Turna ve sudakta yardımcı olurum.

Abi alabalik avi icin bir sorun olursa buyur.Elimden geldigince yardimci olurum...
Sudak ve turna avinda ne tür yem (rengi,formu,sekli vs.)kullaniyorsun?Yardimci olursan sevinirim
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları