Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-07-2006, 10:56   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Körfezde Son Durum

Geçen gün üçkuyular feribot iskelesine ısparoz avlamaya gitmiştik. Deniz eski berraklığını kaybetmiş durumda. Balık durumu iyi sayılabilir fakat yenmemesi gerekli. Ege tv (ismi üstünde ama açıklayım sadece ege blölgesine hitap eden bölgesel bir tv kanalı) haberlerinde izledim. Derelerin tekrar körfeze fabrika atıkları taşımaya başladığını ve körfezde renk değişimi yaşandığını söylediler. belediye başkanı bu işin peşini bırakmıycaz demesine rağmaen yaklaşık 2aydır atık bırakan fabrika veya fabrikalar tespit edilememiş. İzlediğimde ahh rahmetli başkanım demekten kendimi alamadım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-07-2006, 11:04   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

yattığı yerden rahmetlinin bütün kemikleri sızlıyor tago...ama hala seyirci kalıyor üst düzey insanlar kılları dahi kıpırdamıyor...ne diyim diyeceğimi içimden diyorum hemde en kralından....umarım bir yerleri çınlıyordur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2009, 23:43   #3
foker2008
Çımacı

foker2008 kullanıcısının avatarı

izmir gibi ülkemizin kültürel ve insani değerleri yüksek olan bir şehre bu yakışmıyor arsenikten sonra şimdide bu izmirde kanser hastalığının artmasının nedenini bence fazla araştırmaya gerek yok en kısa zamanda inşallah halledilir bu iş
düşünceler gibi başıboş

açsam rüzgara yelkenimi
dolaşsam bende deniz deniz
ve bir sabah vakti kimsesiz
bir limanda bulsam kendimi

tolga özdemir 1973 antalya
foker2008 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-2009, 10:48   #4
mahmutsen81
Oltacı

Gerçekten son zamanlarda körfez çok kirli. Hadi bunu da geçtim İzmir'in yolu yol ne de diğer hizmetleri hizmet. Nasıl olsa İzmir cepte mantığıyla mı hareket ediyorlar bilmiyorum ama yeter artık. Hizmet bekliyoruz.

mahmutsen81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-2009, 16:44   #5
dilki
Kaptan

dilki kullanıcısının avatarı

Evet arkadaşlar artık İzmire hizmet lazım!!!Dünyadaki en güzel şehir bence ve bu vicdansızların elinde kalmış yazık
Yahu insan şu kadarcık metroyu bitiremez mi? Her akşam işten dönerken mecburen servis güzergahı olduğu için hatay yolunu takip ediyoruz böyle eziyetmi olur kardeşim Eve en az 40-45 dakika geç geliyorum
Taygun kardeşim bu güzel şehrin insanına acımayan denizine tabiatına neden acısınki!!
Arkadaşlar kan değişimi şart artık bu şehirde hizmet edecek olana can feda kim olursa olsun!
Eski 03-01-2009, 22:00   #6
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Exclamation Biraz daha sakin düşünelim...

Alıntı:
dilki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet arkadaşlar artık İzmire hizmet lazım!!!Dünyadaki en güzel şehir bence ve bu vicdansızların elinde kalmış yazık
Yahu insan şu kadarcık metroyu bitiremez mi? Her akşam işten dönerken mecburen servis güzergahı olduğu için hatay yolunu takip ediyoruz böyle eziyetmi olur kardeşim Eve en az 40-45 dakika geç geliyorum
Taygun kardeşim bu güzel şehrin insanına acımayan denizine tabiatına neden acısınki!!
Arkadaşlar kan değişimi şart artık bu şehirde hizmet edecek olana can feda kim olursa olsun!
Dostum; biraz daha sakin düşünün derim..!
Son günlerde bolca yağan yağmurların taşıdığı alüvyonları, sert esen poyrazı düşün bir kere..!
Metro konusuna gelince; kim olsa bunu bu şekilde halledecekti. Ancak iktidar partisinden olmayan bir belediyenin Ankara da karşılaştığı engelleri tahmin bile edemezsin..! Herşeyi siyasallaştırıp,ülkeyi bu hale getiren zihniyet, şimdi de her yeri ele geçirdiği gibi İzmir'i de ele geçirmeye çalışmakta.
Sevgili dostum; İzmir de şu anda gerçek anlamda yaşanabilir bir ortamdasın. Bunu daha iyi anlamanın en güzel yolu; İstanbul mega köyüne bir bilet alıp gitmendir diye düşünüyorum..!
İzmir; çağdaş düşüncenin ve modern yaşamın gerektirdiği gibi yaşamın sürdüğü bir kenttir. Kıymetini bilelim diye düşünüyorum dostum...
Eski 03-01-2009, 22:28   #7
dilki
Kaptan

Yusuf abi Taygunun bahsettiği olayı ben uzun zamandır gözlemliyorum!!
Yanlış anlaşılmalara yol açmaması için söylüyorum herhangi bir siyasi düşünceyle yazılmış bir yazı değil bu yazı zaten böyle sanal ortamlarda siyasette olmaz!!!Sadece söylemek istediğim İzmirde yaşayan birisi olarak bıktığım şeylerden bahsetmek!!!Ankarada bahsettiğiniz zorluklara bakarsak Eskişehir belediyeside iktidardan yana değil ama Türkiyenin en güzel ve gelişmiş şehri!!!Ayrıca Ankaradada çok bulundum orasıda en az İzmir kadar sizin bahsettiğiniz şekilde yaşanabilen bir ortam!!!İstanbul için mega köy diyorsunuzda 14 milyonluk İstanbul köy olsunda 3 milyonluk İzmir neden köy gibi olsunki!!!
Yanlış anlama abi muhalefet değil düşünce sadece!!!Ama sitemizin amacına uygun olarak kurulacak son cümlem balık bol olsunda biz dertleri unutuyoruz balıkta
Eski 03-01-2009, 22:43   #8
mahmutsen81
Oltacı

Alıntı:
gerence tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dostum; biraz daha sakin düşünün derim..!
Son günlerde bolca yağan yağmurların taşıdığı alüvyonları, sert esen poyrazı düşün bir kere..!
Metro konusuna gelince; kim olsa bunu bu şekilde halledecekti. Ancak iktidar partisinden olmayan bir belediyenin Ankara da karşılaştığı engelleri tahmin bile edemezsin..! Herşeyi siyasallaştırıp,ülkeyi bu hale getiren zihniyet, şimdi de her yeri ele geçirdiği gibi İzmir'i de ele geçirmeye çalışmakta.
Sevgili dostum; İzmir de şu anda gerçek anlamda yaşanabilir bir ortamdasın. Bunu daha iyi anlamanın en güzel yolu; İstanbul mega köyüne bir bilet alıp gitmendir diye düşünüyorum..!
İzmir; çağdaş düşüncenin ve modern yaşamın gerektirdiği gibi yaşamın sürdüğü bir kenttir. Kıymetini bilelim diye düşünüyorum dostum...
Katılmıyorum desem yalan olur. Bu şehirde yapılacaklar için gerekli onayların, bütçenin zamanında sağlanıp sağlanmadığı hususu gözardı edilmeyecek bir durum. Sonra diyelim istedikleri arzu ettikleri oldu. Dün böyleydi bugün böyle diye naralar atacaklar. Meclisten herşey zamanında çıkar, ödenekler zamanında gelirse ben de yaparım. Belediye yönetimlerine dolaylı veya direk siyaset karıştımı aynen bu durumlar ortaya çıkıyor.

mahmutsen81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-2009, 23:58   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
dilki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ama sitemizin amacına uygun olarak kurulacak son cümlem balık bol olsunda biz dertleri unutuyoruz balıkta
Duyarlılık için teşekkürler Ufuk abi
Ayrıca konu 2,5 yıllık

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 04-01-2009 " tarihinde saat 00:02 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2009, 10:21   #10
dilki
Kaptan

Eyvallah Tayguncum!!
Evet konu 2.5 yıllık ama son zamanlarda dikkatimi tekrar çekmeye başladı bu konu.Çevre hakkındaki duyarlılığımı biliyorsun.Bu güzel şehrin tabiatına ve denizine kıyamıyorum!!!
Çocuklarımıza bol yeşil ormanlı güzel tertemiz mavi denizli bir İzmir bırakalım elele!!!
Herkezi duyarlılığa davet ediyorum!!!
Sewgilerimle!!!
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları