Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-01-2007, 22:54   #11
Rauf
Guest

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Rauf abicim üstadım hani öyle bir hata yapıp bizi avrupa birliğine dahil ederlerse sanırsam sizin maaşlarada şöyle kallavi bir zam yapacaklardır ehh o zaman hazırınıda alabilecek duruma gelir tüm emekli balıkçılar sanırsam fakat insanın kendi yapması daha bir zevkli olacaktır bu kesin
--Taygun sana katılıyorum gireceğimiz kesin eninde sonunda olucak emin ol sizler bunu görüceksiniz cünki bu devlet politikası hangi hükümet gelirse gelsin bunu değiştiremez.biz görürmüyüz allah bilir (benim yaştakiler) gerci ben o topluluk icinde 19 sene kaldım benim icin hic mühim değil.cok calışmamız ve ekonomik olarak kuvvetlenmemiz lazım selamlar.genc arkadaşım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-01-2007, 09:35   #12
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
--(benim yaştakiler)
rauf abi ne varmış senin yaşında...daha delikanlısın yahu...kaçımıza kaç takla attırırsın allah bilir...

ersen paylaşım için teşekkürler...

arkadaşlar yukarıda da söylendiği gibi balık avı hakkında türkiye de malzeme eksikliği sorun olabiliyor...hatta ihtiyacımız olan bazı malzemelerden genel olarak habersiziz...ama yabancı sitelerde yok yok...eğer nette ki aramalarımızı ingilizce yaparsak bunlara ulaşmamız mümkün...tabi yabancı dil bilenler çok daha avantajlı...bilmeyenler nette çeşitli ve free versiyonları bulunan çeviri programlarıyla yüzeysel olarak çeviri yaparak bu bilgilere ulaşabilirler...

hatta grafikler kısmından konu hakkında resimlere ulaşmak bi çok kişi için daha kısa bi yol olabilir...imkanları olanlar bunların bi kısmını kendileri yapabilir ya da yaptırabilir...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2007, 09:53   #13
Rauf
Guest

Doğancım kompliman icin teşekkürler hani ne var yaşında diyorsun ya genc arkadaşım göbek var göbek.:teşekkkür
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2007, 11:26   #14
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Doğancım kompliman icin teşekkürler hani ne var yaşında diyorsun ya genc arkadaşım göbek var göbek.:teşekkkür
Rauf abicim göbek değil ki o...Halismuhlis TÜRK KASI ...Abi bu malzemeler gelmesin Türkiyeye valla hanımlarla papaz olucaz benden söylemesi... Tutamıyorum kardeşim kendimi allah ne verdiyse alıyorum vallaha...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2007, 11:38   #15
Rauf
Guest

Onur kardeş bitiricem o türk kasını ya şu balıksız günlerde böyle laflıyoruz işte izmirde ikamet ediyorsun bu hafta sonu balığa cıkarsın hava musait olursa her halde.ama pek balık bulacağını sanmıyorum egede bu sıralar deprem hareketleri var bizim burada deprem oldumu balık yok olur eğer balığa cıkarsan bir rapor et bakalım doğrumu düşünüyorum selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2007, 11:47   #16
giritli
Kaptan

Rauf abicim deprem tezine katılıyorum...Balık huzursuz oluyor...Bu hafta sonu sağlığım ve hava müsaade ederse kuzenlerimi gümüldür tarafına götürücem... Başımın etini yediler kaç haftadır...Bir tanesi amerikadan geldi,orda tuna avına çıkıyorlarmış...Bakalım burda nasıl eylicem onu...Aslında onu sizin oralara göndermek lazım(akya avı anca keser onu )...Cumartesi hava patlak görünüyor şayet pazar günü yatarsa güzel balık yapar gibi geliyor bana...Gidersem mutlaka raporumu yazarım abi...Saygılar...

Eski 11-01-2007, 12:07   #17
Rauf
Guest

Onur akrabaların zamansız gelmiş bu zamanda alanyada mercan bile bulmakta zorluk cekiyoruz kuzu zamanı coktan gecti aslında kuzu ve akya avı fethiye ve kumluca tarafları birde adrasan (cavuş köy) ton balığı avlayan kuzenlerin sanırım ızmarit ve kokar cıpradan başka bişiler tutacak gibi görünmüyor.bari cok ümitlendirmesen diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2007, 12:12   #18
giritli
Kaptan

Abi onlar benim tuttuklarımı gördükçe ümitlendiler ama laf dinletemiyorum ki...Ben de söyledim bu mevsimde pek fazla ümitlenmeyin diye ama nafile...Bir musubet bin nasihattan iyidir derler ya,gidince onlarda hak vericekler ama kısmet işi bu belli de olmaz...

Eski 12-01-2007, 08:28   #19
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Ersen kardeşim ellerine sağlık hakikatten çok güzel adresle iç geçirerek bakmaktan başka bir şey yapamadım, teşekkürler.

Rauf abi "Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer" bu sebeple biz türkler balkonsuz yapamadığımız gibi göbeksizde olamayız. Hem sen kendini üzme göbek möbek diye abi, LİKİT KAS o abi LİKİT KAS.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-2007, 09:57   #20
Rauf
Guest

Haldun kardeşim tespit ve yorumuna katılıyorum ama bizim balkon baya büyükcene 122 kl luk bir evin balkonu onun icin tadilata karar verdik kısmet olurda bir gün izmirde balığa falan cıkarız teknede panik yaratmıyalım. selamlar dostum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları