Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-07-2007, 05:13   #1
freediver
Kaptan

Angry Kursun mu döktürsem ne etsem

Selamlar

Arkadaslar dün kü avin raporunu veriyorum.SADECE 1 TANE 10 CM. LIK LEVREK

Ama kizdigim sey baska birsey.Dün av yarine gittikten 10 dk. sonra baska bir balikci geldi bir iki konustuk adam polanyaliymis. bir baktim adamda 2 kamis.Biri 2.10 luk digeri 2.40 lik.Uclarina baktim biri sanirim 30-60 digeri 80 g. atarli.Kendi kendime "lan bu herif bu kaziklarla burda ne yakalayacak acaba" diyodum.Adam 30-60 lik kamisi aldi ucuna 3 numara mavi noktali bir tane mepps takti (bende icimde gülüyom ).
Aradan 5 dakika gecmedi bi baktim benimkisinin kamisin ucu egik kiyidan sürükleyerek geliyo.Birsey mi yakaladiniz dedim (icimde de mutlaka yosundur diyorum) "adam Turna " dedi.Efendim dedim yine turna dedi.Gittim bir baktim 45 cm. lik sari bir turna."Kepceniz varmi dedim" adam var dedi. bir baktim akvaryum kepcesi cikariyor.."ulan var mi böyle bir olay falan diye söyleniyorum"
Adam yardim edermisin dedi.Neyse beraber cikardik baligi.

Burdaki kurallara göre baligi tuttuktan sonra kafasina vurarak öldürmeniz gerekiyor.
Bizimkinde tokmakta yok etraftan bir bira sisesi buldu.Hayvanin kafaya ögle bir vurdu ki hayvanin kafasi dümdüz oldu

Kiskanclik falan degil benimkisi.Ama sinir oldum!Benim kamis 2.40 lik 3-25 g. atarli mepps in dönüsünü bile hissedersiniz .Yani ava en uygun malzemeyle gidiyorum.Ama elin dobrowskisi odunla turna tutuyor.Var mi böyle bisey ya!!!
Üstüne üstlük 2 mepps birde kasik taktirdim.Daha sonra bir tane levrek tuttum ama sinirden o tuttugum levregi bile aldim!Normalde levrek icin en alt sinir 25 cm. yani atmam lazimdi.

NASIP ISTE.

iYI GÜNLER
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin

Bu mesaj en son " 09-07-2007 " tarihinde saat 07:05 itibariyle freediver tarafından düzenlenmiştir....
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-07-2007, 12:35   #2
mufi
Guest

hırsla kalkan zararla oturur.. ya sabır ya nasip.ya kısmet..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2007, 19:09   #3
iesencan
Tayfa

iesencan kullanıcısının avatarı

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Selamlar

Arkadaslar dün kü avin raporunu veriyorum.SADECE 1 TANE 10 CM. LIK LEVREK

Ama kizdigim sey baska birsey.Dün av yarine gittikten 10 dk. sonra baska bir balikci geldi bir iki konustuk adam polanyaliymis. bir baktim adamda 2 kamis.Biri 2.10 luk digeri 2.40 lik.Uclarina baktim biri sanirim 30-60 digeri 80 g. atarli.Kendi kendime "lan bu herif bu kaziklarla burda ne yakalayacak acaba" diyodum.Adam 30-60 lik kamisi aldi ucuna 3 numara mavi noktali bir tane mepps takti (bende icimde gülüyom ).
Aradan 5 dakika gecmedi bi baktim benimkisinin kamisin ucu egik kiyidan sürükleyerek geliyo.Birsey mi yakaladiniz dedim (icimde de mutlaka yosundur diyorum) "adam Turna " dedi.Efendim dedim yine turna dedi.Gittim bir baktim 45 cm. lik sari bir turna."Kepceniz varmi dedim" adam var dedi. bir baktim akvaryum kepcesi cikariyor.."ulan var mi böyle bir olay falan diye söyleniyorum"
Adam yardim edermisin dedi.Neyse beraber cikardik baligi.

Burdaki kurallara göre baligi tuttuktan sonra kafasina vurarak öldürmeniz gerekiyor.
Bizimkinde tokmakta yok etraftan bir bira sisesi buldu.Hayvanin kafaya ögle bir vurdu ki hayvanin kafasi dümdüz oldu

Kiskanclik falan degil benimkisi.Ama sinir oldum!Benim kamis 2.40 lik 3-25 g. atarli mepps in dönüsünü bile hissedersiniz .Yani ava en uygun malzemeyle gidiyorum.Ama elin dobrowskisi odunla turna tutuyor.Var mi böyle bisey ya!!!
Üstüne üstlük 2 mepps birde kasik taktirdim.Daha sonra bir tane levrek tuttum ama sinirden o tuttugum levregi bile aldim!Normalde levrek icin en alt sinir 25 cm. yani atmam lazimdi.

NASIP ISTE.

iYI GÜNLER
Cumhur kardeşim, neye niyet neye kısmet.Balık bildiğin gibi nasip işi, Nasibin varsa geliyor.Balığa gidipte boş dönmediğimiz zamanlar olmadımı.Sen dobroskiyi boşver.En kısa zamanda nasıl olsa yine gidersin.İnşallah bu sefer Dobroskinin tuttuğu balığın daha büyüğünü ve fazlasını yakalarsın.Rastgelsin kardeşime, iğnen keskin şansın bol olsun.Ayrıca kurşuna gerek yok, gözlerin varya...
Eski 09-07-2007, 22:17   #4
Rauf
Guest

Cumhur bu iş sabır ve nasip işi bir vidiomun sonunda şöyle bir yazım vardı amatör balıkcı istediğiyle değil bulduğuyla yetinmeli diye unutma merak etme o periyot burada denizdede var bağzan balık yemez.selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 11:38   #5
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Hocaya git Cumhurum Hocaya sabah sabah güldürdün beni yaw heheheheh

rastgelsin - selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 14:26   #6
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Olsun Cumhur abi açık havayı tadmışsın işte en azından güzelce.Bundan sonra sende odun seviyesindeki bir olta kullanırsın hatta direk dere kamışına bağla makinayı ..Olsun abi elbet sanada gülücek bir gün bu deryalar ...

Saygılarımla.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2007, 14:38   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

milyarlık düzeneğin olmuş şans olmadıktan sonra neye yarar.üzlme cumhur nasipten öteye gidilmez...elbet şöyle gönüllerimizi şenlendirecek bir parçayı sende çekeceksin...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları