Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-11-2006, 08:19   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Böyle bir durumla karşılaşınca yapılması gerekenler yukarıya sıralanmış ve hepside doğru bilgilerdir.Benim başıma gelen olay şöyle ceryan etti.Oldukça iri bir iskorpit çıkartmışdım.Pense yardımı ile iğneyi çıkarrtım ve yerdeki yan olarak duran balığa ayağımda kışlık bot olduğu halde ayağımın iç tarafı ile vuarak denize doğru atayım demişdim.İşte o an olan oldu.ve sırt dikeni botumu ve çorabımı delerek zehir sağ ayağıma temas etmiş oldu.Arkadaşlar saniyeler içiresinde zehir adeta koşarcasına bacağıman ilerliyerek taa kalp kaslarımın üstüne ve gögüs kafesime yerleşti ve orada durdu.İşin ilginç tarafı yaka yaka ilerlemesini hissediyorsunuz ve bir şey yapamıyorsunuz.Başına gelmemiş olanlara şöyle anlatabilirim.Hani ağzınıza koca bir yudum kanyak veya viski aldığınızı düşünün.Nasıl boğazınızı yaka yaka miğdenize iner ya işte öyle bir şey.
Benim hemen yaptığım şu oldu.Çeşme dalyanda yer alan küçük bir sahil güvenlik birimi var.Beraber olduğum arkadaşlar.Koşarak orada görev yapan ve henüz sabah mıntıka temizliği yapan askerlerden sıcak su istediler.Bende hemen oturduğum yerden takım çantasını boşalttım.Arkadaşların askerlerin yemekhanelerinde bulunan kocaman metal bardaklar ile getirdiği kaynar suyu ayağıma boca etmeleri ile ağrı anında azalarak bir türlü zonklama dönüşdü.İki üç bardak kaynar suyun içinde yaklaşık 15-20 dakika ayağımı beklettim ve hastanelik olmaktan kurtuldum.Bir arkadaşımın dediği gibi kaynar su herhelde zehirin yapısını bozuyor ve etkisini azaltıyor olsa gerek.Ben bu balığın zehirli olduğunu ve öldükten sonra bile hala zehiri ile bizi etkiliyebileceğini bildiğim halde bir cahillik yaptım.Velhasıl temas etmemekde fayda var.Sözün özü bu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları