Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-04-2007, 08:56   #1
gokseldbuga
Guest

Exclamation Çok iyi olurdu

İşçi Partisi de katılıyor
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Bütün yurttaşlarımızı, milletin özlemlerini dile getirecek olan Cumhuriyet Mitingine davet ediyorum'' dedi.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Sanırım biz çok geç kaldık, dernekleşince ilk ödevimiz ATA mızın huzuruna çıkmak olsun. Ben gene de bu hafta balığa gitmek yerine ev ahalisiyle konuşup bu gece yola çıkabilirim

Gidemeyen herkes alternatif olarak Bayrağımızı asabilir

Bu mesaj en son " 13-04-2007 " tarihinde saat 09:09 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-04-2007, 09:07   #2
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Öğrenci arkadaşlarımızın okulu, çalışanların işi ve sitenin yeni yere taşınma işi, kimsede kafa bırakmamış. Gerçekten Ankara'nın sloganlarla kaplanmış caddelerinde bu ülke için, bu cumhuriyet için yürüyüp Ata'mızın huzuruna rastgelsin.org olarak çıkmak gerçekten çok güzel olurdu.

Göksel'e katılıyorum. Dernekleştiğimizde ilk işimiz Ankara'ya Anıtkabir'e Ata'mızın huzuruna çıkmak olsun. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 09:30   #3
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Süper fikir...ben daha hiç Anıtkabire gitmedim ...bi de Atatürkçü gençlik olucaz...tüh bana...ilk iş gidelim beyler...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 09:51   #4
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

valla harika olur ya.millet avrupadan tarihini görmek için kalkıp buralardaki yerlere geliyo biz burnumuzun dibindeki yeri ,atamızı ziyaret etmiyoz...yuuuh bize ya..
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 10:07   #5
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

İmkanım olsa o yürüyüşe katılmak isterdim...

''Vatanın toprağı ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne olan inancım'' dan dolayı; Yüce Atatürk'ün dediği gibi '' Ne mutlu Türk'üm'' diyene diyorum....

Yüce allahım, bu milleti oluşturan her türlü etnik kökenden olan insanlarımızı tek bir ideal altında toplamasını,''her türlü müsibetten ve nifak tohumlarından'' korumasını dilerim.......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 10:17   #6
gokseldbuga
Guest

Varsayılan Bu başlık altında devam ediyorum

Yılmaz Ozdil'in yazisi:

Cumartesi ve ertesi...

Ev kadınları otobüs kaldırıyor, Bakırköy'den, günübirlik... Merter'deki konfeksiyon işçileri, minibüsle gidiyor... Beşiktaş çarşıda otomobillerle konvoy hazırlamışlar, bu gece yola çıkıyorlar, kornalarla... Aynı anda İzmir Karşıyaka esnafı, marşa basıyor... Kadıköy'de mobilyacı, dükkanına bayrak asmış, bir de afiş, "14 Nisan'da Ankara'ya..."
Samsun'dan bir eczacı mesaj göndermiş, "eşim ve kızımla gidiyorum" diyor. Antalya'dan bir avukat, "oğlumla oradayım..."
Yıldız Teknik, Ege, Kocatepe, Onsekiz Mart, Kocaeli, İnönü, Karaelmas üniversitelerinin öğrencileri, bu yazının kaleme alındığı saatlerde isim topluyordu, kaç otobüs lazım olduğunu belirlemek üzere... Galatasaray Lisesi'nden 16 yaşında bir öğrenci, mutlaka yazmamı rica etmiş, "babam vefat etti, annem gelemiyor, arkadaşımın babasıyla gidiyoruz."

Yıllardır bu mesleği yapıyorum.
Kentlerden Başkent'e...
Böyle bir "akın" görmedim.

Yabancı basın, "dünyada bu haftanın en önemli olayı" olarak gösteriyor.
Türk basını?
Göstermemeye devam ediyor.

Reuters ajansı, tüm dünya gazetelerine bir fotoğraf servis yaptı... Anıtkabir'de genç bir anne, kucağında 2-3 yaşlarında bir bebe... Fenerbahçe forması var bebenin üstünde... Sırtında "Mustafa Kemal" yazıyor. Fotoğrafın başlığı şu: "Türkler Ata'larına koşuyor."

Paul de Bendern isimli gazeteci... Analiz yapmış, "bağımsız Türkiye'yi kuran, Türkiye'yi Avrupa tarzı demokrasiye dönüştürme amacıyla radikal sosyal reformlar yapan Atatürk'ün, Türklerin kalbindeki yeri, benzersiz... Mustafa Kemal, Türkiye'yi birarada tutan yapıştırıcı."

Ali Kemaller yazmıyor.
Paul de Bendern yazıyor.

Haber yok...
Duyuru yok...
Millet, kendi kendine organize oluyor.
Sel olacak yarın, sel...

Ve, Türk basını maalesef bu utançla yaşayacak, yarından sonra.

NOT:ALI KEMAL, Gazeteci, yazar, eğitimci ve siyaset adamı.Büyük savaş bitmişti ve Türkiye yeni bir savaşa hazırlanıyordu. Bu yeni bir liderin kılavuzluğunda halkı yürüteceği bir kurtuluş savaşı olacaktı. Ali Kemal bu dönemde, daha başından Atatürk'e ve onun amaçlarına karşı çıktı. O tarihte İçişleri bakanı olduğu için sadece düşünce açısından Atatürk'e karşı çıkmakla kalmadı, onu tutuklatmak için birçok tertip hazırladı ve ilgililere emir üstüne emir verdi. Erzurum Kongresi'nin başından Sivas Kongresi'nin sonuna kadar Atatürk'ü tutuklatmak için uğraştı. Sonuç alamayınca da bakanlıktan çekildi. Fakat Milli Mücadeleye karşı tutumunu değiştirmedi. Ali Kemal'in Milli Mücadeleye karşı amansız düşmanlığı ister istemez kendisine birtakım amansız düşmanlar kazandırdı. 10 Kasım 1922 günü, MM Grubu'na bağlı birkaç kişi İstiklal Mahkemesi'ne çıkarılmak üzere kendisini Ankara'ya götüreceklerini bildirdiler. Gerçekte ise Ali Kemal, İzmit'te bölge kumandanı Nurettin Paşaya teslim edildi. Ali Kemal, Nurettin Paşayla görüştükten sonra dışarı çıkarken kumandanlık karargahı önünde bekleyenler tarafından linç edildi.

ALINTIDIR [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 17:56   #7
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

arkadaşlar bencede bir TÜRK gencinin evvela gezmesi gereken başlıca üç yer var (tabi bu sayı dahada arttırılabilir );
1. anıtkabir
2. çanakkale şehitliği ve çevresi
3. evinize en yakın şehitlik

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 18:05   #8
evrenyagmur
Oltacı

Exclamation

Bu miting öncesinde, bugün Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer'in konuşması baya etkiledi beni. Herkes konuştu ama o bekledi ve gerçekten yapılması gereken en güzel konuşmayı yaptı diyebilirim. Okumak isteyenler için aşağıda linkini yazdım arkadaşlar. Okumayanların şiddetle okumalarını rica ediyorum.

evrenyagmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 18:22   #9
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

mitinglerle hiçbişeyin çözümlenemediğini bilebile inadına bu mitinge gidebilmeyi çok isterdim.. ama malesef balkonuma bayrak asmaktan fazlasını yapamam.. umarım kaza bela olmaz, oralarda kimsenin canı yanmaz...
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları