Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-04-2007, 13:39   #21
zeytin
Guest

Esefle kınadığım gazetede bu yazının yayınlanmasıydı, şahıslara yönelik değildi. Yanlış anlama olduysa kusura bakmayın, şahsi bir tartışma olarak değil fikir tartışması olarak algılıyorum bunu. Herkese sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-04-2007, 13:41   #22
gokseldbuga
Guest

Alıntı:
TheLeade tafarından gönderildi
Sevgili Göksel, Hemen nasıl gördün de cevap yazın; halbuki yazıyı gonderdikten sonra, boyle bir ortama girmemeye karar vermis ve hemen silmistim; bilgisayar basında oturuyosunuz galiba hemen yakalamışsın.

Sevgi ve Işıkla kal
Meslekten dolayı , bilgisayar başındayım uyku ve balık dışında kalan vakitlerde,

ışıkla kal,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 13:45   #23
Güven ÖZYELDAN
Guest

Alıntı:
zeytin tafarından gönderildi
İçinde tek bir Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik kelimesi geçmeyen bu "hitabenin", Cumhuriyeti elimizden alarak bizi 100 yıl geriye götürmeye çalışanlara hizmet etmekten başka hiçbir amacı yoktur. Değil alkışlamak bu yazıyı yayınlayanları esefle kınıyorum, 14 Nisan Cumhuriyet Mitingini haber yapmaktansa bizi bu ülkede susturmaya çalışanlara yaranmak için ne yapacağını şaşıran medyaya karşı da bir tepkide bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu milletin gözü bu kadar kolay boyanmamalı, lütfen aldanmayın ve bu yazının içinde geçmeyen kelimeleri bir bir sıralayıp bir düşünün.
yorum için açılmış bir konu diğer yorum yapan arkadaşlar gibi yorumunuzu yapın nezaket çerçevesi içinde lütfen....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 13:54   #24
zeytin
Guest

Dediğim gibi şahsınıza veya diğer yorum yapanların şahsına yönelik değildi yazdıklarım, bu yazının gazetede yayınlanmasıyla ilgiliydi. Karşılıklı bir fikir tartışmasıydı. Yanlış ifade kullanmışım, kusura bakmayın, kimseyi rencide etmek istemem. Sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 14:12   #25
gokseldbuga
Guest

Ufak bir araştırma,

Yazarın İngilizce sitesi, bir bakın bakalım konular sizi şaşırtacak mı?
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ama bunu okumazsanız olmaz, site sizi şaşırtmasın, mutlaka okuyun bakalım Taha oğlu Mustafa kimmiş?

Mustafayı tanıyalım, bir başka site, okuyunuz, o zaman Güvenin bahsettiği " ikilemli yazı" dan kasıtın ne olduğu açıkça ortaya çıkacaktır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 14:46   #26
ramazanuçar
Guest

ben ne yazarı tanırım nede daha önce yada daha sonra yazmış olduğu yazılarını okumuşluğum vardır.yorumlarım sadece burada verilen yazı ile ilgilidir.
her türk vatandaşı gibi bende ülkemin geleceği ile ilgili konularda fikir sahibiyim.herkesin fikrinede saygı duymaktayım.diğer insanlarında benim fikirlerime saygı duymaları birinci beklentimdir.yorumlarımı kimseyi hedef almayarak ve rencide etmeden yapmaktayım.ayrıca enaz burada yorum yapan arkadaşlar kadar Atatürk ilke ve inkılaplarına, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne ve gereklerine bağlıyım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 15:05   #27
gokseldbuga
Guest

abicim, Zeytin söyleminden dolayı özür diledi , ne kasdettiğini de belirtti.
Buradaki yazıya gelince, beyefendinin diğer yazılarını sundum ki kimdir , nedir hangi çizgidedir, nerede yetiştirilmiştir, verdiği mesajlar nelerdir diğer yazılarını okuyup ta yorumlayalım bir kere daha. Madalyonun 2 yüzü olduğunu görebilmek açısından verdim linkleri . Fikrine saygı duyarım sen yukarıdaki yazıyı beğenmiş olabilirsin ben neden beğenmediğimi zaten belirttim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 16:43   #28
ramazanuçar
Guest

verilen linkleri yeni inceleme imkanım oldu.ingilizce olan siteyi inceleyemedim maalesef.diğer sitelerdeki yazılara gelince birinci sitedeki yazılar sadece belli bir ideolojik görüşün sırf kendileri ile aynı düşüncelere sahip olmadığı için yazar ve babası hakkındaki yorumlarına dayanıyor.dolayısıyla objektif bir yazı değil.benim açımdan geçerliliği olmayan bir yazı.(aynı şekilde tam zıt görüşün yorumu olsaydı oda benim için geçersiz bir yorum olurdu.)ikinci verilen linkte ise yazarın yazılarından alıntılar yapılmış ve bu yazınında çoğuna katıldığımı söyleyebilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 17:18   #29
gokseldbuga
Guest

Alıntı:
ramazanuçar tafarından gönderildi
verilen linkleri yeni inceleme imkanım oldu.ingilizce olan siteyi inceleyemedim maalesef.diğer sitelerdeki yazılara gelince birinci sitedeki yazılar sadece belli bir ideolojik görüşün sırf kendileri ile aynı düşüncelere sahip olmadığı için yazar ve babası hakkındaki yorumlarına dayanıyor.dolayısıyla objektif bir yazı değil.benim açımdan geçerliliği olmayan bir yazı.(aynı şekilde tam zıt görüşün yorumu olsaydı oda benim için geçersiz bir yorum olurdu.)ikinci verilen linkte ise yazarın yazılarından alıntılar yapılmış ve bu yazınında çoğuna katıldığımı söyleyebilirim.
Zaten beyefendiyi anlayabilmek için için öncelikle karşıt görüşün ne düşündüğünü öğrenmek gerekir, yani acep karşı taraf bu adam hakkında ne düşünüyor sorusunun cevabı 1. linkte, bunda şaşırılacak birşey yok. Tam zıt görüş nedir? yani beyefendinin sevenlerinin görüşleri mi? yani bu kesim "biz bu yazarı seviyoruz, çünkü..." diye açıklamalar yapsalar , o da mı geçersiz olacak e o zaman biz bu adamın fikri nedir nasıl anlayacağız?

2. verilen linkte aynı bu konunun başındaki gibi beyefendinin satır aralarına ustaca yerleştirdikleri seçilmiş ve okura sunulmuş,bu yazının çoğuna katıldığını söylemekle , yazarın bu seçilmiş alıntılarına katılıyorsan o zaman bu konuyu bu kadar uzatmanın manası yok,
"Atatürk ilke ve inkılapları" , 2. link zaten beyefendinin bu anlayışa ters olduğu üzerine yayımlanmıs.
yok eğer 2. linki yayımlamış kişiye katılıyorsan , en başa dönmüş oluyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 17:34   #30
ramazanuçar
Guest

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
Zaten beyefendiyi anlayabilmek için için öncelikle karşıt görüşün ne düşündüğünü öğrenmek gerekir, yani acep karşı taraf bu adam hakkında ne düşünüyor sorusunun cevabı 1. linkte, bunda şaşırılacak birşey yok. Tam zıt görüş nedir? yani beyefendinin sevenlerinin görüşleri mi? yani bu kesim "biz bu yazarı seviyoruz, çünkü..." diye açıklamalar yapsalar , o da mı geçersiz olacak e o zaman biz bu adamın fikri nedir nasıl anlayacağız?

2. verilen linkte aynı bu konunun başındaki gibi beyefendinin satır aralarına ustaca yerleştirdikleri seçilmiş ve okura sunulmuş,bu yazının çoğuna katıldığını söylemekle , yazarın bu seçilmiş alıntılarına katılıyorsan o zaman bu konuyu bu kadar uzatmanın manası yok,
"Atatürk ilke ve inkılapları" , 2. link zaten beyefendinin bu anlayışa ters olduğu üzerine yayımlanmıs.
yok eğer 2. linki yayımlamış kişiye katılıyorsan , en başa dönmüş oluyoruz.

yazarı sevenlerin yada sevmeyenlerin yorumlarına göre değil yazarın yazdıklarının benim düşüncelerimle örtüşüp örtüşmemesine bakıyorum.dolayısıyla bir kişi hakkındaki düşüncelerimi başkalarının o kişi hakkındaki yorumlarına göre değil kendi fikirlerime göre belirliyorum.ikinci linkteki yazıdan benim çıkardığım sonuç hiçte Atatürk ilke ve inkılaplarına ters bir düşüncede olmadığı idi.her ne kadar sadece alıntılar yaparak yayınlanmış olsada yazıdaki ana tema BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK' ü doğrularıyla ve yanlışlarıyla sevmek onu tanrılaştırmamaktı.demekki insanlar okudukları şeylerden farklı sonuçlar çıkarabiliyorlar.yada anlamak istedikleri gibi anlıyorlar desek daha mı doru olur?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları