Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-04-2010, 23:16   #11
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese merhaba. Hasan beyin sorusu üzerine sık sık söylesemde kime ait olduğunu anımsamadığım sözü tekrarlayacağım. bence de "YOL HEDEFTEN DAHA ÖNEMLİDİR." Hedef bellidir. Ama yol da karşılaşacaklarımız değil, hedef statiktir, durur. ama yol devingendir o ve içinde biz hareket ederiz. Hedefte bizi bekleyenler yukarı aşağı bellidir; ama yol süprizlere gebedir.Bu nedenle ben bi yere gitmeyi bi yere varmaktan hep daha çok severim. Balık tutmaya gitmeyi de balık tutmaktan daha çok seviyorum. Yakaladığım en güzel balık balığa giderken düşündüklerim ve heyecanlarım kadar güzel değil. Ve balık tutarken yada bir başka faaliyet sırasında insanların tanımanın hazzını hiç bir balığı tutmak vermiyor.Tabii ki tanımak insanı her daim mutlu da etmiyor. Bi yere gidiyorsun seninle aynı heyecanı paylaşsa da avlağa balık avlamak için senden önce gelmiş bir kişi sirkülerde yasak olmasına karşın sekiz kamışını da suda tutmaya devam ediyor. bir kamışını çekip sana bir yer vermiyor.H atta birazda meydan okuyor .. Bu durumda bir başka yerde çok iyi balık tutsan da o gün mutlu olamıyorsun. Bu babta son sözüm o dur ki önemli olan aynı yolda aynı heyecanı paylaşmaktır. O güne değin hiç tanımasan da aynı duygu ile hareket ettiğini bildiğin insanı yani yoldaşını kucaklayarak ona ve ortak amaca değer vermektir. Balık tutmakyani hedefe varmak sonra gelir. Varsın " dünya gemiyi sürerken senin karşılaştığın fırtınalarla ilgilenmez , senin limana gemiyi yanaştırıp , yanaştıramadığınla ilgilenir" desinler. Balık avlarken , en azından balık avlarken benim dünyam onların sözünü ettiği dünya değil. Herkese Rastgele..

ben bu yazıya şapka çıkarırım

ekleyecek birşeyde bulamıyorum bu zihniyetle bu düşünce ile davranan bütün balıkçı dostlarıma teşekkür ederim.herzaman yanımdada olta atabileceği yeride veririm yardımıda ederim
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-04-2010, 23:20   #12
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
seyirsubayi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
önemlı olan balık tutmak degıl dostlarla o anı paylaşmak.... yanında bırde balık oldumu degmeyın keyfımıze
okan biladerim

bunu söylemek gerçek manada birşeyleri paylaşmak demektir.
bazı insanlar şöyle diyor bu kadar masraf ediyorsunuz oraya harcamış olduğnuz para ile tuttuklarınızdan çok daha iyisini alabilirsiniz ya peki oradaki yorgunluğun bizleri nekadar dinlendirdiğini biliyorlarmıben orada ne kadar yorulsamda o kadar çok dinlenmiş oluyorum
Eski 19-04-2010, 23:24   #13
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese merhaba. Hasan beyin sorusu üzerine sık sık söylesemde kime ait olduğunu anımsamadığım sözü tekrarlayacağım. bence de "YOL HEDEFTEN DAHA ÖNEMLİDİR." Hedef bellidir. Ama yol da karşılaşacaklarımız değil, hedef statiktir, durur. ama yol devingendir o ve içinde biz hareket ederiz. Hedefte bizi bekleyenler yukarı aşağı bellidir; ama yol süprizlere gebedir.Bu nedenle ben bi yere gitmeyi bi yere varmaktan hep daha çok severim. Balık tutmaya gitmeyi de balık tutmaktan daha çok seviyorum. Yakaladığım en güzel balık balığa giderken düşündüklerim ve heyecanlarım kadar güzel değil. Ve balık tutarken yada bir başka faaliyet sırasında insanların tanımanın hazzını hiç bir balığı tutmak vermiyor.Tabii ki tanımak insanı her daim mutlu da etmiyor. Bi yere gidiyorsun seninle aynı heyecanı paylaşsa da avlağa balık avlamak için senden önce gelmiş bir kişi sirkülerde yasak olmasına karşın sekiz kamışını da suda tutmaya devam ediyor. bir kamışını çekip sana bir yer vermiyor.H atta birazda meydan okuyor .. Bu durumda bir başka yerde çok iyi balık tutsan da o gün mutlu olamıyorsun. Bu babta son sözüm o dur ki önemli olan aynı yolda aynı heyecanı paylaşmaktır. O güne değin hiç tanımasan da aynı duygu ile hareket ettiğini bildiğin insanı yani yoldaşını kucaklayarak ona ve ortak amaca değer vermektir. Balık tutmakyani hedefe varmak sonra gelir. Varsın " dünya gemiyi sürerken senin karşılaştığın fırtınalarla ilgilenmez , senin limana gemiyi yanaştırıp , yanaştıramadığınla ilgilenir" desinler. Balık avlarken , en azından balık avlarken benim dünyam onların sözünü ettiği dünya değil. Herkese Rastgele..
düşüncelerimize tercüman olmuşsunuz..

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2010, 23:27   #14
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Ben acemi olarak ne zaman balığa gitsem bende iyi bilenler benimle hep ilgilendiler.
Amaçları balık tutmak değil, birşeyler paylaşmaktı çünki.
Zamanla bende biraz birşeyler öğrendim ve şimdi benden daha az bilenlere elimden geldiğince öğretmeye çalışıyorum.
Şöyleki ; sabah suyunda ilk olta atışında arkadaşın oltası karışır veririm kendi oltamı elimden geldiğince düzeltmeye çalışırım oltasını.
Yem takamazlar öğretmeye çalışırım elimden geldiğince.
Önemli olan orada balık yakalamak değildir benim içinde.
Muhabbeti, yardımlaşması, havası ...
Balık oldumu fenamı oluyor ?
Hayır farketmiyor olsada olurrrr olmasada.
Çok ama çok kez elim boş döndüğüm için
Alıştım artık buna olmasa da moralimi bozmuyorum.
Ama sonuçta av bitiyor ve aklımızda muhabbeti ve yaşananları kalıyor.
Yani kısaca arkadaşlık dostluk ve muhabbet her zaman balıktan önce geliyor.
Kahvede oturacağıma gidip deniz kenarında oturup muhabbet etmiş oluyoruz diye düşünüyorum.
Eeee kahvede balık yakalayamayacağımıza göre

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2010, 23:36   #15
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben acemi olarak ne zaman balığa gitsem bende iyi bilenler benimle hep ilgilendiler.
Amaçları balık tutmak değil, birşeyler paylaşmaktı çünki.
Zamanla bende biraz birşeyler öğrendim ve şimdi benden daha az bilenlere elimden geldiğince öğretmeye çalışıyorum.
Şöyleki ; sabah suyunda ilk olta atışında arkadaşın oltası karışır veririm kendi oltamı elimden geldiğince düzeltmeye çalışırım oltasını.
Yem takamazlar öğretmeye çalışırım elimden geldiğince.
Önemli olan orada balık yakalamak değildir benim içinde.
Muhabbeti, yardımlaşması, havası ...
Balık oldumu fenamı oluyor ?
Hayır farketmiyor olsada olurrrr olmasada.
Çok ama çok kez elim boş döndüğüm için
Alıştım artık buna olmasa da moralimi bozmuyorum.
Ama sonuçta av bitiyor ve aklımızda muhabbeti ve yaşananları kalıyor.
Yani kısaca arkadaşlık dostluk ve muhabbet her zaman balıktan önce geliyor.
Kahvede oturacağıma gidip deniz kenarında oturup muhabbet etmiş oluyoruz diye düşünüyorum.
Eeee kahvede balık yakalayamayacağımıza göre
sevgili kardeşim mehmet

hani diyorsunya oltası karışmış oltamı veririm.bence sen olgunlaşmışsınhani diyorsunya yem takmayı gösteririm demekki paylaşmayı biliyorsun içinde fesatlık kalmamış

buda neyi gösteriyor biliyormusun senin ne kadar iyi balıkçılarla bu işi öğrendiğini demekki sana bu balık işini öğretenler çok iyi balıkçılarmışne diyeyim helal olsun.

ben nice ustalar gördüm balığı çekince gizli tutmayı ben ne ustalar gördüm bırak yem takıvermeyi kulandığı yemi söylemeyeni daha neler neler

ama görüyorumki sanaldada olsa bazı durumları hep beraber aşıyoruz

ben seviyorum balık olmasın kahvede oturup okey oynamaktan kağıt oynamaktan çooooook seviyorum
Eski 19-04-2010, 23:39   #16
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Balık her amatör balıkçı için söylediğimiz gibi bahane. Bizim amacımız denizde birlik, beraberlik, arkadaşlık, dostluk çerçevesinde hoş sohbet ve tecrübelerimizi paylaşmak.
Çoğu insan gündelik hayatında öğrendiği çoğu şeyi kolay kolay kimseyle paylaşmaz, belki ondan gelir sağlıyordur, belki onu zor koşullar karşılığında öğrenmiştir. Ama balıkçılık öyle birşey ki 15 yılda da öğrensen 1 günde öğretmeye çalışırsın çünkü onunda öğrenip seninle birlikte olmasını istersin..
O yüzden Amatör balıkçılık ortamı hiç bir hobiye ve başka muhabbet ortamına benzemez
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2010, 23:47   #17
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Balık her amatör balıkçı için söylediğimiz gibi bahane. Bizim amacımız denizde birlik, beraberlik, arkadaşlık, dostluk çerçevesinde hoş sohbet ve tecrübelerimizi paylaşmak.
Çoğu insan gündelik hayatında öğrendiği çoğu şeyi kolay kolay kimseyle paylaşmaz, belki ondan gelir sağlıyordur, belki onu zor koşullar karşılığında öğrenmiştir. Ama balıkçılık öyle birşey ki 15 yılda da öğrensen 1 günde öğretmeye çalışırsın çünkü onunda öğrenip seninle birlikte olmasını istersin..
O yüzden Amatör balıkçılık ortamı hiç bir hobiye ve başka muhabbet ortamına benzemez
anıl yeğenim

biz elimizden geldiğini yaptığımız sürece ve birilerine bi katkıda bulunabiliyorsak işte biz zaten en büyük balıkları yakalamış oluyoruz.

başka bir hobiye benzemiyor çünkü zevkler renkler tartışılmaz benim hayatım boyunca bu güne kadar en iyi yaptığım hobi onun için çok seviyorum .
eğer birilerinide memnun edebiliyorsam işte benim en büyük balığım

nitekimde öyle oluyor hepiniz sağolun
Eski 20-04-2010, 07:13   #18
Kamil ESEN
Kaptan

Ben birde şunu ilave etmek istiyorum.Kimileri der ya hani."Balığı tutmak için harcadığınız parayla ben şu kadar balık alırım."Bu söz bana çok boş geliyor.Gerçi tercihtir ama bende şöyle diyorum.Tutulan balık çocuk sevgisi gibidir.nasıl herkes çocukları sevdiği halde,kendi çocuğunu daha çok severse,bizde kendi tuttuğumuz balığı daha çok seviyor,tercih ediyoruz.Hem o balığı tutmanın zevki ayrı bir keyif BALIK BAHANE;SOHBET ŞAHANE.
Eski 20-04-2010, 07:35   #19
Necati ARAT
Kaptan

Değerli dostlar..

Benim yaşamımda tek hobim balık avı (KIYIDAN)..

Ne kahveye giderim, nede gurbetci olduğum için çevremdeki insanlarla (BALIK AVINDAN ANLAMAYANLAR) pekde kafam uyuşmaz..

Bu dostluk platformunda Balıkla ilgili her türlü bilgiye sahip benden daha çok bilgili veya değil, tüm arkadaşları her zaman kucaklarım..

Dediğim gibi benim kapım tüm balık tutkunlarına açık..

Demekki herşey balık değilmiş, ama balık bir amaç bir ortak nokta..
Benim için öncelik dostluk sohbet muhabbet..

Benim oluşturduğum sloganda bunun en önemli kanıtı değilmidir ..??

Bu mesaj en son " 20-04-2010 " tarihinde saat 08:48 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2010, 07:53   #20
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Bu sitede balık bahanesiyle nice dotlukların temeli atıldı.Öyleyse balık önemli bir unsur. Çünkü bize yeni yeni dostlar kazandırıyor..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları