Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-05-2006, 19:28   #11
Troya
Oltacı

Varsayılan Teşekkürler...

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Değerli Melih kısaca tarif edtmeye çalışayım. Çeşme Limanın solundan Çiftlikköy istikametine devam et FENER BURNUNU dönünce sağ taraftan itibaren dilediğiniz yerede olta atmaya başlayabilirsiniz. Olta atacağınız yerler döküntü ve taşlık siz yedek bedenlerinizide yanınıza almayı ihmal etmeyin. Yanınızda yem çeşit olsun, mamun, boru kurdu, sülünez ve gece avlanacaksanız mutlaka sardalya alın yanınıza derim. gece sardalyalı oltayla Lidaki ve Çupra almaya başlamışlar. Artık güzel balık resimlerini bekliyoruz. RASTGELSİN.
Teşekkür ederim.İnşallah yakalarız da resimleri koyarız...
Sponsored Links
Eski 12-08-2006, 22:42   #12
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bu ara balık yapan yerler..

İzmir'de balık avlanacak yer soran arkadaşlar için bazı deneyim ve tavsiyeler.Sevgili arkadaşlar konu o kadar derin ki,ve tavsiye edilecek o kadar yer var ki;ama ben tavsiye ederim ve o gün hava uygun olmaz ve giden arkadaşlar bir şey alamazlar diye korka korka yazıyorum.İlk önce bugün yani 12.08.2006 tarihinde balığa gittim onu anlatayım.Yer karaburun gerence tarafı.Yem adam başı bir patlak mamun.Ve netice :ben 2 tanesi 400 gr civarı çiftlik kaçkını diye tabir ettiğimiz yani yanakları kırmızı olmayan ama rengi beyazlaşmaya başlamış çupra ve yine çiftlik kaçkını diye tabir ettiğimiz 200 grlık 4 tane kaba lidaki aldım.Ayrıca 1 tanede yanakları kırmızı rengi açık harbi 250 gr lık deniz kaba lidaki aldım.Beraber gittiğim arkadaşımda 4 tane 250 grlık çiftlik kaçkını kaba lidaki aldı.Sabah Narlıdere'den yemi alıp.07.15 gibi kamışları suya indirdik.Saat:14.30 gibi karayel serleşince Oltaları toplayıp İzmir'e döndük.Şimdi bunları niyemi uzun uzun anlattım.Biz oraya vardığımızda geceden gelen 2-3 arkadaş vardı ve öğleme kadar kaldılar.Sadece 2 kaba lidaki aldılar.Saat:09.00 gibi başka yeri deneyip gelen 4 tane genç arkadaş da sadece 1 tane kaba lidaki aldılar.Sebebine gelince:Balık nazlı vuruyor ve küçük balık istemediğin kadar çok.Yem büyük balık onu görünceye kadar iğnede kalmıyor.Ve o arkadaşları izledim ve gördüm ki, hepsi 2-3 numara küçük iğne ve sülünez ile iş görmeye çalışıyorlardı.Hatta 2-3 kamış atıp birde zil takıyor ve bekliyorlar.Kardeşim küçük balığın bol olduğu yerde sülünez takıp bekleme yapmak çok komik.Nedeni ise sen takımı atınca zaten 1-2-3 derken zaten senin sülünezin iğnede kalmıyor.Sende bedavadan boşuna boş iğneyi bekliyorsun gibi bir şey olmuyor mu?Ben ve arkadaşım ha bire 3 lü takımı yemleyip atıp 1 dakika sonra çekiyoruz.Zaten başka yolu da yok.Şimdi o arkadaşlar açısında orası bugün kerbela bir yer olacak.Gittiklerinde abi balık tık demedi diyecekler.Arkadaşlar benim yaşlı abilerimden öğrendiğim şuİHiç bir şey alamıyorsan etrafını seyret derlerdi.
Bundan 2-3 seneye öncesine kadar bütün yaz Çeşme Dalyandaki doğal liman sargozdan-çupra ve mırmıra kadar her şey verirdi.Ama şimdi geceden gitseniz sabahın 04.00 kadar el ayak çekilmiyor ve liman içinde gezinti tekneleri çok gürültü yapıyor.Çeşme alaçati limanı daha sakin ve gece mamun yada canlı teke ile kurşunsuz iğne veya zoka çalışabilirsiniz.Mordoğan yeni liman gece mıngiriden başka bir şey yapmaz.Ama 400 gr.sinağrit aldığımda olmuştur.Hava müsait olursa mordoğanı geçtikden sonra kaynarpınar gece ilerleyen saatlerde sülünez-mamun ve boru kurdu tüm gece sargoz ve karagöz yapabilir.Eylülden sonra Uzunkuyu-Zeytineli Kuzey denizi diye tabeladan dönüp çiftliklere ulaşınca gündüz yengeç ile baba çupra alabilirsiniz.Yalnız dibi taşlık çok kopuyor.Yedek takımlı gidin.Yine eylül başından itibaren gırgır yasağı kalkınca özellikle okullar açıldıktan sonra çeşme dalyan da Sardalya dip kıbrısla levrek ve ak kefal verir.Kışında soğuklarda dalgalı havada güzelbahçe kıyıları tüm kış gece levrek verir.Çok yakından köpüklerin içinden.
Ve tabiki en önemlisi nasip ve el melekesi...Herkeze rast gelsin.....

Bu mesaj en son " 12-08-2006 " tarihinde saat 22:47 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2008, 11:42   #13
phvedat
Çımacı

phvedat kullanıcısının avatarı

arkadaşlar merhaba
forumda yeniyim ama balıkçılık derseniz eski sayılırım
2 hafta kadar önce çeşme zeytineli.. ne gittim belki bilirsiniz
abi şahane mercan çıkıyor tabi mandagöz, karagöz,gopez,çipura 4 saat gibi bir sürede 7-8metre derinlikten şahane balık aldım tavsiyede ederim
yalnız bir sorun var yaklaşık 9 km bozuk yol aracınızın biraz yüksek olması lazım
ama değer .........
phvedat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları