Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-10-2007, 03:38   #1
kadir
Oltacı

kadir kullanıcısının avatarı

Varsayılan Marmariste avlanma yerleri ve balık çeşitleri

merhaba

ben kadir marmarise yeni yerleştim ve balık avlamayı çok sevdiğimden bulunduğum yerle ilgili bilgi almak istiyorum başlıktada yazdığım gibi marmaris çevresinde hangi balıklar çıkıyor nerelerde karadan avlanılıyor öğrenmek istiyorum burada bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkese rast gele
kadir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-10-2007, 07:46   #2
mufi
Guest

Alıntı:
kadir tafarından gönderildi
merhaba

ben kadir marmarise yeni yerleştim ve balık avlamayı çok sevdiğimden bulunduğum yerle ilgili bilgi almak istiyorum başlıktada yazdığım gibi marmaris çevresinde hangi balıklar çıkıyor nerelerde karadan avlanılıyor öğrenmek istiyorum burada bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkese rast gele
Kadir merhaba hoşgeldin.. sana yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır en başte ben geçmişte ki marmaris tecrübelerimi sana aktaracagım.
ama öncelikle imza ayarlarını tamamlarsan hitab tarzımızı belirleriz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-2007, 08:11   #3
mufi
Guest

Kadir işte sana bilgi
marmarisin içinden yalancı bogaza dogru...(yak.10 kö)
-ziraatçılar kampı sahilleri+üçtaş+aktaş+ada agzı ve yalancı bogazın marina tarafı değilde denize bakan tarafın en sonu
bu son noktada artık kayalıklar başlar hatta kayalıkların üzerinden ileri gidilebiliyor..
bu mekanlarda kıyıda yosunlu yerlerde ki bunlar uzun yosunlardır kefalden başka bir şey alamazsın su üstü ekmek ile. ancak kumullar ve yaşlıkta çipura alabilirsin.. yalancı bogaz çok iyi zargana yapar..
diger sahile gelince siteler turban içi (müsait ise) kefal+çipura+zargana yapar
sitelerden içmelere kadar olan sahilde boş buldugun her yerden kefal+lapa(kupez)+iskele üstünden izmarit+çipura tutbilirsin.
içmelerin e sonundaki otelin ''L şeklinde bir iskelesi var uzun beton iskele orası aynı balıkları yapar.içmelerin en son noktası yse/köy hiz. kampının başlangıcı balık yapar..
turunç+kumlubük kumsalları balık yapar kumlu bükte eger otel yapılmadı ise orada devasa bir malikane vardır eski banka sahiplerindne birisinin di sanırım onun sagı ve solu iyi çipura yapar.. tabii mevsim bitecek el etek çekilecek..
yine dag yolundan çiftlik koyu.. vardır..
gelelim kuzeye gökovaya bakan kısımlar .(40,45 km) karacaköy koyu+iskelesi+azmagı iyiy abalık yapar..
çamlı limanı aynı şekilde hisarönü koyu +sag tarafında pamucak çubucak kamplarının içi...selimiye balık lokantalarını geçince (55,km)sagda bulabildigin boşluklardan denize inip olta atıcan selimiye kıyıları deindir çok dik iner..
aynı şekilde kız kumu denize bakan tarafı diktir..derindir..keçibükü koyu.da var..
Tüm bahsedilen bu bölgelerde yerine göre ki zaman içinde göreceksin.. levrek+kefal+çipura+sarpa+ispari+zargana+kupez tutelur sonbaharda çok iri lampukalar sahil boyu gezer.. erken saatlerde iskelelerden izleme şansın olabilir..yem ise ekmek+teke(tektek)+beyaz tavuk eti(gögüs)+ahtapotve kalamar eti(özellikle bacak kısımları) dır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-2007, 20:26   #4
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

kadir aramıza hoş geldin.katılımcı olman dileğiyle...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-2007, 00:37   #5
kadir
Oltacı

Varsayılan Imza

Bu imza olayını bir kaç kez denedim ama işaallah bu sefer olur ayrıca tüm mesaj gönderenlere teşekkürler dün açtığım ve yardım istediğim bu konuda bana yardımcı olmak için verilen cevaplara bu kadar kısa sürede olmasına şaşırdım ve aynı zamandada balık avcılığı ile ilgili doğru yerde olduğumu anladım herkese tekrar teşekkürler

KADİR GÜNEŞ 1974
marmaris
DENİZLERİMİZİ AKARSULARIMIZI VE GÖLLERİMİZİ KORUYALIM
Eski 25-10-2007, 00:44   #6
kadir
Oltacı

Varsayılan muvaffak abi

maşaallah buraları avcunun içi gibi biliyosun bu bilgiler bana çok yardımcı olacak. ayrıca daha fazla bilgi ve tecrübeleri olan arkadaşlarında bunları paylaşmasını bekliyorum saygılar

KADİR GÜNEŞ 1974
marmaris
DENİZLERİMİZİ AKARSULARIMIZI VE GÖLLERİMİZİ KORUYALIM
Eski 03-07-2011, 14:23   #7
RMZNSYN
Oltacı

Varsayılan Merhaba

Kadir Merhaba,

bahsedilen yerlerde olta attın mı kıyıdan. bende marmariteyim şuan. tavsiyen olursa sevinirim
RMZNSYN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2012, 11:42   #8
tolgaserap8890
Oltacı

tolgaserap8890 kullanıcısının avatarı

datça yoluna ir kardeş.. cubucak orman kapmının bitimindn kayalıklar baslıyor. 5 mt yüksekliginde hemen hemen ... ama sıkıntı yok önü kumluk... takım bırakma gibi ihtimalin hiç yok denecek akdar az.. genelde cpra ve kefal cekebilirsin .. rastgele
ÇİĞLİ / İZMİR
TEL: 0554 542 83 73
Kimya Müh.
tolgaserap8890 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları