Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-10-2011, 20:34   #1
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Varsayılan (Deniz+Göl)x(Lodos*Balık)=Tatlı Sohbet

Hafta başında, formdan tanıdığım usta göl balıkçımız, turnaların korkulu rüyası Orhan abimiz telefonla aramıştı ve hafta sonu için birlikte av planı yapmıştık. Cumartesi saat 04:00 de planımızı uygulamaya başladık. Halis abim beni ve Hüseyin kardeşimizi aldıktan sonra Orhan abiye doğru yol almaya başlamıştık ki ilk aksilik yaşanmıştı. Yem yapmak için akşamdan balıkçıdan aldığım istavritleri evde unutmuştum. Geri döndüp balıkları aldık ve yarım saatlik bir gecikmeyle Orhan abiye vardık. Orhan abimizin daha önce güzel avlar gerçekleştirdiği avlaklara doğru yol almaya başladık.

İlk önce sabah suyunu denemek için deniz kenarına vardık ki ne görelim. Haşmeti ile kızgın dalgaları ile ünlü Karadeniz lodosa teslim olmuş ve süt limana dönmüş.

Bir ümit diyerek oltaları yemledik ve 6 oltayı suya serdik. Başınada tasmalama ustası Halis ustayı geçirdik.

Orhan abi ile bende 1,5 saat at çek denemeleri yaptık. Ama elde var sıfır. Biz atçek yaparken baya ter attık ama Hüseyin ile Halis abi baya üşümüşler ve yaktıkları ateşin başına oturmuşlar.

Bu arada ekip acıkınca kahvaltı hazırlıklarına başladık ve denize sıfır manzarada hoş sohbet güzel bir kahvaltı yaptık.

Saat 11:00 olmasına ragmen yemlere dokunan bile olmayınca şansımızı gölde denemeye karar verdik. Yine Orhan abinin rehberliğinde gittiğimiz baraj göletinde bir şok daha yaşadık. Koskoca baraj göleti kurumuş bir avuç bataklığa dönüşmüş.
Rotayı çevirdik hemen başka bir gölete.

Manzara harika, moralleri toplayıp oltaları açtık, başladık at çeke. Ancak yine tık yok. Su seviyesi sığ olduğundan otlar dışarı çıkmışlar. Dikkat etmemize rağmen kurumuş ve sertleşmiş bu dal ve otlar en güzel sahtelerimizi birer birer almaya başladılar. Ümitlerin tam tükendiğ anda Orhan abiye sağlam bir vuruş geldi. Geldi gelmesine ama mücadele erken bitti. Balık kıyıya az mesafe kala kurtuldu.

Gelelim konu başlığının açıklamasına: Deniz ve Gölde yaptığımız tüm denemeler sonunda balık tutamadık, Lodos balıkları yedi ve çarpan olarak herşeyi sifırladı. Ama bu buluşma ile sanal ortamda tanıdığım Orhan abi ile tanışma fırsatı olduğu için son derece mutlu oldum. Bu hoş av gününden geriye kalan; Halis abinin muhteşem espirileri ve sohbeti ile gülmekten patlayan karnımız ile Orhan abiyle çektirdiğimiz bu dostluk görüntüsü oldu.

Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-10-2011, 20:44   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Harika bir rapor olmuş Ahmet abi tek eksik balıkmış Orhan abiyle tanışmanızda çok güzel artık birlikte raporlarınızı görürüz sık sık

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 20:52   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Nasip be Ahmet Kardeş.bazen kmlerce yol yapıp bir vuruş bile alamamakta var ,bazense cebindeki 10 metre misina 2 iğneli olta ile istemediğin kadar balık tutmakta var.Sizin için kar: sanal ortamda tanıştığınız bir dostla yüzyüze bu dostluğu pekiştirmek olmuş.İnşallah bir daha böyle balıksız dönmezsiniz.Her nekadar stres atmak için balığa gitsekte balıksız dönmek gibi kötüsü yok be dostum.
Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 23:11   #4
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Ahmetim büyük bi ilgiyle yorumlara baktım mükemmel kardeşim Bana göre herhalde yarım gününü almıştır diye düşünüyorum Ben biraz acemesiyim bilgisayarınPaylaşım için teşekkürler emeğine sağlık
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2011, 06:50   #5
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Nasip abi yakın zamanda bereketli avlar olan raporlarını bekliyorum.Rastgele.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2011, 08:11   #6
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Ahmet kardeş çoğu zaman oraya gitmek bile insana iyi geliyor bundan sonraki avlarda rasgelsin bende cumartesi gittim botla ama 2-3 parça birşey geldi vuruş var ama çok çüçük
Eski 10-10-2011, 08:17   #7
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Balık olmasada çok güzel bir gün olduğu resimlerden belli oluyor.
İnşallah birdaki sefere bol balıklı bir gün olur.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2011, 12:55   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Ahmet abi anlatım gerçekten güzel olmuş ama avdan balıksız dönüşünüze bayaca bi üzüldüm. Orhan abiyle beraber gittiğiniz bir avda ikinizin birleşimiyle güzel balıklar tutarsınız diye düşünmüştüm oysa sağlık olsun artık bir daha ki seferlere
Rastgelsin.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2011, 15:00   #9
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkürler arkadaşlar.
İnşaallah önümüzdeki günlerde fotoğraflarımızın içerisine ana tema olarak balık türlerindende sıkıştırmak için azami gayret sarfedeceğiz.
Hepinize bol ve bereketli avlar diliyorum.
Saygılarımla...
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2011, 15:48   #10
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Ahmetcim bu güzel paylaşımın ve anlatımın için çok teşekkürler.En azından bi deniz havası almışsın ve büyük ustayla da tanışma fırsatı bulmuşsun.Bundan iyisi can sağlığı.Deniz ana vermediği zaman vermiyor yapacak birşey yok.Bir sonraki avın bereketli geçmesi dileğimle..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 11-10-2011 " tarihinde saat 17:45 itibariyle kaptankarabulut tarafından düzenlenmiştir....
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları