Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-06-2007, 19:06   #11
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Onur'um, ağzından bal damlıyor......Amin...
Rica ederim abicim aramızda lafımı olur...komşuda pişer belki bizede düşer
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-06-2007, 19:30   #12
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

ishak abi işallah herşey gönlünce olur ve güzel balıklar yakalarsın bende yarın biraz kıyıdan çalışacam hepimize cümleten rastgelsin herkese iyi hafta sonları.........
Eski 01-06-2007, 22:07   #13
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

İshak abi inşallah gönlünün arzu ettiği güzel çupraları yakalarsın ,neticeyi heyecanla bekliyoruz.Rastgele..
Eski 03-06-2007, 12:50   #14
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Varsayılan ve. icraatın ayrıntıları...

Sevgili Arkadaşlar, daha önce de dediğim gibi, çok önceden verilen bir söz ve buna bağlı olarakta yapılan plan gereği; bugün arkadaşımız Göksel ve işyerinden arkadaşı olan Can bey ile balığa gitmeye karar vermişdik.Son anda benim arkadaşım olan Sevgili Erdal bey (Mercankatili35 nickli üyemiz)’in de katılımıyla takım tamamlanmış oldu ve 02.06.2007/Cumartesi günü saat:03.30 civarı buluşup yola koyulduk.Yolculuğa başlamadan önce 3 patlak mamun,2-3 paket boru kurdu ve 50 adet yengeç almıştık.

Avlağımıza vardığımızda hava yarı aydınlık-yarı karanlıktı.Hemen hemen hepimiz dibde kurşun olan 3 köstekli takım kulanarak işe başladık.Gün henüz yeni ağarmıştı ki, ilk misafiri ben karşıladım…Baktım hakikaten ‘’Kallavi cinsinden bir al yanaklı/kalın dudaklı bir misafir…Sizler gelen misafirin ne olduğunu anlamışsınızdır.) Hemen takımı tekrar mamun ile yemleyip; tekrar savurduğum yine o belirli belirsiz tokalaşma ile karşılaşmam ile İkinci misafiri de karaya alıp kucaklamam bayağı ‘’tarafımca coşkuyla’’ karşılandı.

Vallahi kendi kendime bir an, yav acaba bu bir rüya da ve ben daha evde henüz uykuda mıyım diye düşünmedim desem yalan olmaz…Hani derler ya Dakka bir gol bir…Dakka iki..gol iki….

Mizahi anlatımımdan eminim ki; bir çok arkadaşım ‘’ipucu/feyz alacak ‘’ bir şeyler bulacaktır..Derken ‘’O kritik zaman’’ hızla kaybedilirken ,bir iki misafirim daha oldu…Ama ne misafir, hani derler ye ayda yılda bir gelen ‘’ağır misafirlerden ‘’…..Sağolsun o misafirler ile kucaklaşıp tokalaşmaktan elimin içi
çizik içinde kalmıştı...

Bu arada Sevgili Göksel ve Erdal Bey'e de birer misafir gelmişti.....Her iki ardaşımında gözleri uzun süreden beri yolda olduğu için gelen misafirlere gereken saygı ve karşılamada hiç kusur etmeyerek onları karaya buyur ettiler... Derken, Göksel'im aldığı ani bir karar ile gelen misafir çeşitliliğini arttırmak için hemen bir ''kıbrıs programı ''ayarladı... Ve, ona gelen ilk konuğu da hayli küçümsenemiyecek kadar güzel bir misafir oldu...

Sevgili Can bey'in ilk eliyüzü düzgün konuğu ''karagöz ailesinin'' orta boy ferlerinden bir oldu....Ve, onu ileriki saatlerde ise yine orta boy konukların ağrlanması izlendi....

Sevgili Erdal bey'in 2 nci konuğu ''kamışı C harfi yaptıracak tarzada '' olmasına rağmen; malesef ''yukarı katlara çıkan asansörün arakatta kalması'' nedeniyle kavuşma anı gerçekleşemedi....Daha sonraları Erdal bey kendi cep telefonu ile tam uğraşırken ''yine güzel bir misafiri'' uğramasına rağmen,o an bir elinde cep telefonu diğer elinde kamış olduğu için ''gerekli karşılama sağlanamamış '' olduğu için....misafiri gelmekten vazgeçtğini hep beraber gördük ve üzüldük...Çünkü haliyle ya elindeki telefonu yere atacak ve asansörü çalıştıracaktı çift elle....yada misafir selam vermesi ile gitmesi bir olacaktı...

İlerleyen saatlerde ise bana gelen alyanaklı ve kalın dudaklı misafirlerin gelmesi aralıklarla devam etti....Göksel beyde yaptığı kıbrıs turu programının o havalide meraklısı olduğu için ''gelen misafirleri iri ufaklı bayağı oldu''...Tabiki bu arada bol bol hepimiz Sevglili Muavffak abimizin kulaklarını çınlattık..Nede olsa ''gerçek kıbrıs turu meraklılarının ''Uzman Doktoru '' o idi.... Ve en son noktayı yaşanılan bu gelişmelerden sonra Göksel koydu....Abi ben adımı değiştirmeye karar verdim....Benim adım artık Göksel İŞMEN olacak dedi...

Velhasıl dostlar arasında geçen oldukça güzel bir av macerası saat:14.00 civarı sıcaklığın had safhaya gelmesi nedeniyle ''tadında kalması'' amacıyla son verilerek dönüşe geçtik.....Dedik ya, aslında akşama kadar beklenseydi; eminim ileri ki saatlerde de yine misafir karşılamaları aralıklarla devam edebilirdi...

Ama dedik ya, misafirlere duyulan onların yaşama hakkı-diğer ev sahibi olacaklarında bizler gibi misafirler ile kucaklaşmanın her zaman olabilmesi için; ''tadında bırakarak'' dönmeye karar verdik....Yani, hazır denk gelmişken dibini bulmaya çalışmadan.....

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

1963-izmir

Bu mesaj en son " 27-11-2011 " tarihinde saat 21:30 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir....
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 15:11   #15
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

Videoyu izledim, maşallah güzel bir av yapmışsınız. Afiyet şeker olsun.
Eski 03-06-2007, 15:23   #16
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

abicim gözün aydın sonunda rüyaların gerçek olmuş, zevkli ve güzel bir gün yaşamışsınız, video kayıtlarıda süper teşekkürler

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 16:34   #17
Rauf
Guest

İshak ustam ve kıymetli av arkadaşları verimli bir av günü yaşamış oluğunuzdan dolayı inanın cok sevindim onca balıksız av partilerinden sonra inşallah bu av bu sezonun başlangıcı olur.her keze tebrikler ve afiyet olsun diyelim.lakin bu güzel hayvanlar (cıpra) benim bölgemde yoklar.
İshakcım güzel bir cekim yapmışsın ama yine sen eksiksin tabi can beyin değişik sitildeki cekimini saymassak. ağbi sana diyorum bir tane kazık bul üstüne senin makinanın altındaki dişe göre bir cıvata kaynattır sonra kazığı uygun bir toprak veya kuma sok makinayı vidala ayarla ve bas düğmeye cekime başlasın sen bırak gec karşısına veya objeye o ceksin sonra git kapat cekimi monte ederken istemediğin yerleri movimakerde keser öyle montajını yaparsın yoksa sen bu güzelim sahnelerde fügüran bile olamıcan selamlar tekrar rastgelir inşallah.
İcim razı gelmedi bu avdan şu kareyide ben ekleyim ishakcım.

Bu mesaj en son " 03-06-2007 " tarihinde saat 16:41 itibariyle Rauf tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 19:02   #18
mufi
Guest

Afiyet olsun arkadaşlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 23:14   #19
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ıshak abıcım kutlarım çok ıyı bır av olmuş afıyet olsun saygılar .rastgelsın
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 23:16   #20
aserkansatı
Guest

İshakçım tebrik ederim kardeşim.Zevkli bi sefer olmuş...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları